укр eng

Звіт за результатами моніторингу дніпропетровського інтернету (12-18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Дніпропетровська область

У період 12-18 травня 2014 року в інтернет виданнях Дніпропетровщини вийшло найбільше матеріалів про кандидатів у Президенти, ніж будь-якого іншого тижня за час наших спостережень. Загалом було надруковано 52 інформації на 76115 друкованих знаків.

Вперше за цю моніторингову кампанію абсолютним лідером тижня став Петро Порошенко, впевнено обійшовши звичного інтернет лідера Михайла Добкіна. Петрові Порошенку присвячено 23 матеріали з 52 за ці 7 днів. Це, зокрема, пов’язано з поїздкою кандидата на Дніпропетровщину, втім, й Добкін за звітний період вже вдруге відвідав область.

Так, сайт «Мост-Днепр» подав 12 повідомлень про Петра Олексійовича на 14414 друкованих знаків, всі мали нейтральну тональність. Серед тем інформацій – інформація від штабу кандидата, його коментарі по ситуації на Донеччині, Луганщині, у Криму, анонси та перебіг візита Порошенка в область.

Ресурс «Дніпроград» також присвятив Порошенку левову частину політичних інформацій – 11 повідомлень на 21116 друкованих знаків. З них 5 на 12891 знак з позитивною тональністю і 6 на 8225 друкованих знаків з тональністю нейтральною. Теми мало чим відрізнялися від «Мост-Днепр»: коментарі по проблемних регіонах, повідомлення від штабу про використання проти кандидата «брудних» технологій, анонси та висвітлення поїздки на Дніпропетровщину.

Прикметно, що жодної негативної інформації про Порошенка за звітний період не друкувалося, а  загальний показник представлення кандидата в інтернет просторі регіону склав 47,2%.

Другим за згадуваністю цього тижня став кандидат від Партії регіонів Михайло Добкін, який також побував на Дніпропетровщині за кілька днів до Порошенка. Михайлу Марковичу присвятили 11 матеріалів на 21155 друкованих знаків. Всі з нейтральною тональністю й всі лише на одному сайті – «Мост-Днепр». Цього тижня Добкін розмірковував на теми децентралізації влади в країні, «круглих столів» з обговорення вирішення ситуації у проблемних областях, події на Донеччині і Луганщині, а також стверджував, що гроші від МВФ йдуть на війну.

Виконувач обов’язків Президента, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов був помічений лише на сайті «Мост-Днепр» з 12 інформаціями про виконання своїх службових повноважень на 15039 друкованих знаків, все з нейтральною тональністю. Найбільшу площу – 5565 знаків – було віддано під повідомлення про підписання Турчиновим Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Також порушувалися теми можливої заборони Комуністичної партії, АТО в проблемних областях, незаконність референдумів у Донецькій і Луганській областях.

Прем’єр Арсеній Яценюк цього тижня відзначений 4-ма повідомленнями.                                                                                                                                                                                                                                                  Зокрема, сайт «Мост-Днепр» розмістив 3 з них, загалом на 1835 друкованих знаків з нейтральною тональністю. Йшлося про обіцянки Яценюка надати російській мові особливого статусу, Донеччині і Луганщині – економічної самостійності, а також про підписання угоди Україна-ЄС про виділення фінансової допомоги нашій країні.                                                                                                                                                            «Дніпроград» подав лише одну інформацію про Арсенія Петровича, на 652 знаки з негативною тональністю про невиділення Дніпропетровщині грошей на дороги.

Сергій Тігіпко цього тижня лише з однією інформацією-коментарем Фесенка про шанс кандидата поборотися за друге місце за підсумками першого туру виборів. Повідомлення розміщено на «Мост-Днепр», 1250 знаків з позитивною тональністю.

Комуніст і поки лідер партії Петро Симоненко – з одним повідомленням про зняття своєї кандидатури з президентських виборів. Також «Мост-Днепр», 654 друкованих знаків з нейтральною тональністю.

За підсумками тижня 12-18 травня відсоткове представлення виглядає так:

  • Петро Порошенко – 47,2%;
  • Михайло Добкін – 28,1%;
  • Олександр Турчинов (обов’язки) – 18,9%;
  • Арсеній Яценюк (обов’язки) – 3,3%;
  • Сергій Тігіпко – 1,7%;
  • Петро Симоненко – 0,9%.

Використання медійних маніпуляцій не помічено.