укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (12 -18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (12 травня– 18 травня 2014 р.)

Загальні тенденції:

Впродовж 12.05–18.05.2014 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу кількість матеріалів присвятили Юлії Тимошенко –20.2%. Друге місце, за кількістю представленої інформації, ділять між собою Петро Порошенко та Петро Симоненко –13.1% про кожного.

Найбільш пасивно цього тижня  висвітлювалась діяльність Сергія Тігіпка  – 3.5%.

Цього тижня кандидат в Президенти Петро Симоненко заявив про відмову від подальшої участі в політичній боротьбі. Про те його ім’я все ж залишиться в виборчих бюлетенях.

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «КорреспонденТ.нет», а найменше – на сайті «Українська правда».

 

Співвідношення обсягу інформації про кандидатів:

За минулий тиждень найбільший обсяг інформації наводився про Юлію Тимошенко – 12886 друкованих знаків. На другому місці Петро Порошенко – 8386 друкованих знаків, на третьому Петро Симоненко – 8344 друкованих знаки, на четвертому Михайло Добкін – 2760 друкованих знаків. Останнє – п’яте місце за Сергієм Тігіпком – 2241 друкований знаків. За кількістю найбільший масив інформації про кандидатів на посаду Президента було розміщено сайтом «КорреспонденТ.нет» - 18354друкованих знаків; 18233друкованих знаків на сайті«Цензор.нет»;13635 друкованих знаків на сайті «Лівий берег» та найменше на сайті «Українська Правда» - 13602друкованих знаків.

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності:

Лідером за кількістю матеріалів з нейтральною тональністю є  Юлія Тимошенко. Таких матеріалів в сім разів більше ніж відповідних матеріалів щодо Сергія Тігіпка (найменша кількість нейтральних повідомлень).

Найбільша кількість негативно забарвлених матеріалів відноситься до П. Симоненко.

В порівнянні з іншими кандидатами, що увійшли до вибірки, найменша кількість негативно забарвлених матеріалів про Михайла Добкіна та Сергія Тігіпка.

Загалом на всіх інтернет-сайтах, що увійшли до вибірки, інформація нейтральної тональності значно переважала негативну.

 

Теми:

Найактивніше впродовж звітного тижня висвітлювались наступні теми:

- соціологічні опитування громадян;

- повідомлення про відмову від подальших політичних перегонів П. Симоненка.

 

Головні тенденції загальнонаціональних Інтернет-сайтів:

 

Українська правда:

Упродовж тижня переважає інформація про Петра Порошенко.

Її відносний показник представлення сягнув 23%. На другому місці Петро Симоненко – 21.6%. Найменш активно  інтернет-видання висвітлювало діяльність Сергія Тігіпка–1.8%.

Вперше від початку виборчої кампанії інформація про Петра Симоненка переважала інформацію про Юлію Тимошенко.

Негативно представлених матеріалів наведено найбільше  про Петра Симоненка.

Цього тижня сайт оприлюднив список «джинсовиків» квітня, який в брукованих виданнях очолила Юлія Тимошенко, а в інтернет-виданнях – Михайло Добкін.

 

Лівий берег:

Упродовж тижня більша частина повідомлень присвячена Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 30.7%. Друге місце за Михайлом Добкіним – 10.8%. Найменше інформації подано приблизно рівну кількість про Петра Симоненко та Петра Порошенко (10.1% та 10% відповідно).

Слід відмітити, що на сайті цього тижня взагалі відсутні згадування про Сергія Тігіпка.

В порівнянні з іншими інтернет-сайтами, що увійшли до вибірки на сайті «Лівий берег» матеріали нейтральної тональності про Юлію Тимошенко приблизно дорівнюють сумі відповідних повідомлень про всіх інших учасників політичних перегонів.

 

КорреспонденТ.нет:

Найбільше інформації упродовж тижня приділяється Петру Симоненко.

Відносний показний представлення сягнув 14.8%. Друге місце, за кількістю висвітленої інформації, займає Сергій Тігіпко – 10.8%. За минулий тиждень найменш активно висвітлювалась діяльність Михайла Добкіна– 2.2%.

Найбільше негативно забарвлених матеріалів зафіксовано щодо Петра Симоненка.

Позитивно забарвленої інформації незначна кількість, адресована на адресу Сергія Тігіпка.

 

Цензор.нет:

Більша частина інформації упродовж тижня була подана на адресу Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 32.2%. На другому місці Петро Порошенко – 13.7%. Найменше з інформації, що представлена сайтом належить Петра Симоненка – 7.2%. Взагалі відсутні згадування про Михайла Добкіна та Сергія Тігіпко. В негативній тональності найбільше згадується Петро Порошенко та Петро Симоненко (988 та 947 друковані знаки відповідно).Вже третій тиждень поспіль відсутні згадування про Сергія Тігіпка.

Новинна стрічка сайту найбільш не збалансована – нейтральної інформації про Юлію Тимошенко більш ніж в двічі більше ніж сумарної кількості згадувань про всіх інших кандидатів на головну посаду країни.