укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницьких інтернет–сайтів (12-18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Полтавська область

Звіт за результатами  моніторингу Інтернет – ресурсу  в період з 12 по 18 травня

 

                                                 Загальні тенденції

 

  У звітному періоді Інтернет -  ресурс також як і друковані ЗМІ повідомляв про

візит на Вінниччину в рамках виборчої гонки довіреної особи  кандидата на посаду президента Петра Порошенка – Миколи Томенка. Зокрема, увага акцентувалась на  його критиці  нині діючої влади, котра, на думку політика, зробила помилку, пішовши на союз з Ахметовим.  

   Загалом, інтернет – ресурс не дотримувався   балансу інтересів цього тижня, здебільшого, побіжно  були представлені п’ять  більш – менш  рейтингових  кандидатів у президенти.  Скажімо, згадувався Олег Ляшко, котрий пропонував відправити комуністів на фронт і  « посадити зрадника Калетніка». Про Олега Ляшка інформація подана в нейтральній тональності, а про Петра Симоненка в негативній. Однак, найбільше місця традиційно  віддано  Петру Порошенку. Інформації  про нього з наближенням виборів усе більше переходять з нейтральної на  позитивну  тональність.

І також уже традиційна на Вінниччині передвиборча тема усіх видів ЗМІ  – протистояння штабів Порошенка та Тимошенко.  

Також приділялась увага газовому контракту з Росією, де Інтернет також цитує Порошенка, зокрема його твердження, що газовий контракт  з Росією має бути скасованим, або зміненим через Стокгольмський арбітражний суд.

Однак у негативній тональності подаються ініціативи Юлії Тимошенко, зокрема її ініціатива створення Руху  опору названа в Інтернет – версії: «невидимою армією Тимошенко, що воює на невидимому фронті». 

Не обминув увагою Інтернет і  військове протистояння з Росією: і  антитерористичну операцію, і  запевнення в.о. президента Турчинова в тому, що  громадянської війни в Україні не буде, і  небайдужість до долі мешканців Сходу Петра Порошенка.

Писав і про виїзне  засідання Уряду, що його у Вінниці провів Арсеній  Яценюк.

Також відзначив героїчну  службу вінницького військового формування «Ягуар», котре знищило під Словянськом 54 терористів.

  

 

                                           Теми тижня

  1. Візит кандидата на посаду президента Олега Тягнибока  
  2. Кабмін ініціює розширення повноважень місцевої влади
  3. Ляшко проти Симоненка
  4. Газовий контракт з Росією має бути скасованим
  5. Як світ реагує на агресію Росії щодо України
  6. Обшук у керівника обласного осередку «Батьківщини»
  7. Наші військові героїчно воювали під Словянськом

8.  Росія проти свого  поета Олександра Бившева відкрила  кримінальну справу за віршовану підтримку України.

 

                                        Спікери

1. Олександр Турчинов – в.о. президента, спікер

2. Арсеній Яценюк – прем’єр – міністр України

2.  Петро Порошенко – кандидат у президенти

3.  Юлія Тимошенко – кандидат у президенти

4.  Сергій Тігіпко – кандидат  у президенти

5.  Олег Тягнибок – кандидат у президенти України

6.  Олег Ляшко –кандидат у президенти України 

 

    Частка виборчого контенту від загального на цьому тижні становила:

 

  1. Винница.info – 50%

 

Тенденції висвітлення діяльності політичних партій Інтернет – виданням

 

Винница.info на цьому тижні набирає обертів щодо збільшення кількості згадувань про Петар Порошенка в позитивній тональності та Юлії Тимошенко в негативній.  Це принциповий момент, бо останні виборчі сезони область давала підтримку політсилі Тимошенко з одним із найбільших результатів у країні.  І  саме тепер  використовується маніпуляція «наклеювання ярликів».  Скажімо в порівняльному матеріалі трьох кандидатів у президенти Тігіпка, Порошенка й Тимошенко перші два подані в нейтральній тональності,Тимошенко – в негативній, при чому  негативний тон задано із заголовка:     ««Четвёртый реактор» украинской политики». Також сайт використовує такий вид маніпуляції. Як  ствердження. Скажімо, останній  інцидент – скандал навколо обшуків у обласному  штабі Тимошенко подається як доведений факт  невідомо якої і за що вини, підкріплено все це черговою заявою – просьбою  голови штабу Порошенка на Вінниччині   до штабу Тимошенко припинити «лити бруд на Петра Порошенка».    Іноді зустрічається маніпуляційний  прийом «напівправда», коли знову ж таки мова заходить про пошук винних у певній ситуації  і ними виявляється все та ж Юлія Тимошенко.   

У контексті військового протистояння з Росією  сайт поінформував своїх читачів, що там проти російського поета Олександра Бившева відкрито кримінальну справу за віршовану підтримку України.