укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (12-18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

Чернівецькі інтернет-видання з 12 по 18 травня активно розповідали читачам про  події в державі та області, надавали інформацію про виборче законодавство, роботу дільниць та виборчих комісій, багато уваги приділяли кандидатам на посаду міського голови. Тема президентських перегонів не була пріоритетною.

   Цього тижня всі кандидати, які є об’єктами моніторингу були згадані в інформаційних повідомленнях, але в позитивній тональності писали тільки про Ю.Тимошенко. Також Ю.Тимошенко має найбільше згадок у нейтральній тональності, найменше інформації в нейтральній тональності у М.Добкіна.  Найбільше згадок у негативній тональності у П.Порошенко, найменше – у П.Симоненка та в.о. президента О.Турчинова.  

   Інтернет-видання «Букінфо» протягом тижня опублікувало декілька матеріалів про вибори президента.  У нейтральній тональності повідомляли про П.Симоненка, найменше інформації у нейтральній тональності було про М.Добкіна та С.Тігіпка. Були опубліковані дані моніторингу інституту масової інформації «Головні «джинсовими» квітня за версією ІМІ – Тимошенко та Тігіпко» (нейтральна тональність). В позитивній тональності згадана Ю.Тимошенко (з’їзд Конгресу румунів підтримав Ю.Тимошенко на посаду президента України).  «Букінфо» опублікувало авторський матеріал С.Лещенка про слабкі місця кандидата П.Порошенка  (негативна тональність, використовується прийом непрямої критики кандидата через пряму критику оточення).

   Видання «Buknews» також опублікувало декілька матеріалів на виборчу тематику. Порівняно з виборами міського голови, вибори президента привертають менше уваги. Найбільше інформації було присвячено діяльності Ю.Тимошенко (нейтральна та позитивна тональність). Матеріалів в нейтральній тональності про Ю.Тимошенко в 2,5 разів більше, ніж про П.Порошенка, інші кандидати згадані тільки в негативній тональності (15.05 матеріал «Жирна пиха олігархів» - Ольга Козьмик, голова Чернівецької міської організації Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги критикує витрати М.Добкіна, П.Порошенка, С.Тігіпка на передвиборчу рекламу: «….Що вони нам демонструють, дивлячись на нас звисока з тисяч дорого-оплачених портретів? Вони демонструють нам свою зневагу. От ми, які багаті, а ви там, внизу, як були кріпаками, так ними і залишилися. Ви у боротьбі із нами, олігархами, гинули на Майдані, а ми й надалі дивимося на вас звисока і ви мусите за нас голосувати»). Найбільше інформації у негативі – у П.Порошенка, найменше – у П.Симоненка. Також опублікована у вигляді фото стаття з газети «Молодий буковинець», в якій чернівецький активіст Народного комітету   підтримки кандидата в президенти Ю.Тимошенко негативно оцінює діяльність П.Порошенка, та агітує голосувати за Ю.Тимошенко.

    В позитивній тональності писали тільки про Ю.Тимошенко («Відозва лідерів регіональних еліт, представників інтелігенції та ділових кіл Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Волинської, Чернівецької, Закарпатської областей» та «Народна Рада Чернівецької обласної ради не хоче мати справу з заплямованим мільярдером, тому підтримала Тимошенко»).