укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет- ЗМІ (12- 18 травня 2014)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Незважаючи на наближення дня виборів Президента України, волинські Інтернет видання не надто активно включаться у виборчі процеси.

Хоча загальна інформація про перебіг виборчих перегонів, безумовно, наявна. Зокрема, ЗМІ найбільше інформують про питання місцевого значення – зокрема,

хто представляє штаби кандидатів, скільки у кожного з кандидатів членів у ДВК, скільки голів і т.д. Вперше чимала увага була прикута до Петра Симоненка та Сергія Тігіпка,

адже раніше цього не спостерігалося. Не оминають увагу Інтернет ресурси ситуацію на Сході України.

 

Показники тональності

В позитивній тональності найбільше йшлося про Петра Порошенка – 1626 друкованих знаків, дещо менше про Арсенія Яценюка – 1336 друкованих знаків,

на третьому місці Олександр Турчинов – 1120 друкованих знаків, четвертим є Сергій Тігіпко – 1009 друкованих знаків.

 

Нейтральних згадок найбільше стосувалося Олександра Турчинова – 2774 друкованих знаків,  дещо менше Петра Симоненка – 2411,

на третьому місці – Сергій Тігіпко – 1200 друкованих знаків, у Тимошенко – 567 друкованих знаків, Добкіна – 78 друкованих знаків.

 

Найбільш негативно цього тижня висвітлили Петра Симоненка – 880 друкованих знаків, майже вдвічі менше Михайла Добкіна,

на третьому місці Арсеній Яценюк – 98 друкованих знаків та юлія Тимошенко – 90 друкованих знаків.

 

«Волинські новини» та «Волинь пост» увагу приділили майже усім кандидатам, проте в першому виданні перевагу надавали Сергію Тігіпку, у другому – Петру Порошену.

 

Пріоритетністю представлення кандидати не користувалися.

 

Теми:

Головною  темою цього тижня стало зняття з виборів кандидатури Петра Симоненка, також йшлося про можливість заборони КПУ в Україні.

Чималу увагу ЗМІ присвятили оприлюдненню різноманітних соціологічних досліджень, кількості членів ДВК у кожного з кандидатів.

Топовими залишаються теми, що стосуються боротьби з сепаратистами на Сході України. Приблизно 90 % інформації стосується питань місцевого значення.

 

Опис маніпуляцій

Головними маніпулятивними технологіями залишаються публікації замовних матеріалів без маркувань, невідповідність змісту та заголовку.