укр eng

Моніторинг вибраних львівських інтернет-видань (12 — 18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Новини Захід.нет як і у попередні періоди висвітлювали мало. Найбільше повідомлень про події на Сході країни, а також частково події по Львівській області. Стосовно виборчого процесу — повідомлення про заяви ЦВК ( наприклад те, що ці вибори будуть найдешевшими, кількість спостерігачів, тощо) та про міжнародних спостерігачів ОБСЄ, кількість працівників міліції що охоронятимуть виборчі дільниці. Також про захоплення та розгром ОВК сепаратистами на Сході. Цього тижня почастішали новини в яких головним повідомленням є тема виборів в один тур (наприклад, заклики Л. Кравчука). Є новина про соціологічні дослідження, за результатами яких С. Тігіпко проходить в другий тур, проте в тексті пишуть про те, що П. Порошенко може виграти вибори в першому турі. А. Яценюк та О. Турчинов згадуються тільки в контексті посадових обов’язків. На цьому тижні були згадки про наступних кандидатів: Ю. Тимошенко – 11 згадок, П. Порошенко – 9, С. Тігіпко – 4, П. Симоненко -2.

Зазвичай новини подаються від першої особи, або соціологічні дані, де згадується кандидат. Часто в одній новині згадується декілька кандидатів. Наприклад, заголовок говорить про шанси П. Порошенка перемогти в першому турі, і в тексті новини згадується ще Ю. Тимошенко та С. Тігіпко. Або ж Ю. Тимошенко в своїх інтерв’ю згадує П. Порошенка, та навпаки. Цього тижня було дві новини з відео: перша – Тимошенко «Персональну відповідальність за події в Україні несе Путін» + відео 39 секунд, друга – Тимошенко хоче провести референдум за вхід до ЄС та НАТО + відео 197 секунд. Тональність всіх новин нейтральна, без оцінки авторів. Проте новини про Ю. Тимошенко виглядають більш позитивнішими. Також на фоні всіх інших новин новини про кандидатів виділяються.

 

У новинах Галінфо на відміну від попередніх тижнів, пожвавлення виборчої тематики (як перевірити себе у реєстрі виборців, коли піти проголовувати, або ж «Було б надзвичайно добре, якби ці вибори відбулись в один тур і майбутній кандидат у Президенти України заручився би підтримкою більшості населення нашої країни. Це було б сильним сигналом для всіх тих, хто хоче стабільного розвитку України!» - переконана О.Юринець). Представлення кандидатів:

П. Порошенко — 30%; Ю. Тимошенко - 18%; А. Гриценко - 22%; П. Симоненко - 15%; С. Тігіпко -12%; Д. Ярош — 3%. Тональність повідомлень — нейтральна. Центральний спікер як і у попередні тижні А. Гриценко — коментарі щодо найрізноманітніших тем (і про армію, і про футбол, і про Р. Ахметова з В. Путіним). Серед повідомлень була новина про те, що КР Об’єднання «Закерзоння» підтримало П. Порошенка ("Ми звертаємося до кандидатів на посаду Президента України від демократичних сил, які не тільки на словах, а й на ділі повинні відстоювати цілісність та суверенітет України, стратегічний європейський напрямок розвитку України в майбутньому, з проханням зняти напередодні першого туру президентських виборів свої кандидатури на користь Петра Олексійовича Порошенка, який користується як відносно найбільшою підтримкою виборців України, так і авторитетомсеред державних і політичних діячів різних країн світу та, відповідно, має найвищий рейтинг за підсумками опитувань відомихсоціологічних служб."