укр eng

Звіт за результатами моніторингу вибраних львівських газет (квітень, 2014)


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

У квітні Львівська преса висвітлювала персоналії кандидатів в Президенти, часто роботу уряду. Отож найбільш згадуваними були Ю.Тимошенко, П.Порошенко, писали також про М.Добкіна, С.Тігіпка, П.Симоненка.

Позитивна тональність стосувалася Ю.Тимошенко та П.Порошенка (щоправда текстів позитивного емоційного забарвлення у Львівській пресі було не багато).

Негативна тональність стосувалася однаковою мірою кожного з згадуваних кандидатів у Президенти.

Проте найбільш поширеними були матеріали нейтрального характеру.(Роботу влади в особах О.Турчинова та А.Яценюка висвітлювати традиційно в нейтральній тональності.)

Газета Високий Замок деякі преференцій час від часу надавала Ю.Тимошенко. (Цікаво, що в газеті повідомлено про привітання від Тимошенко з Великодніми святами, проте зі святами громадян вітав не лише один кандидат на пост Президента).

Вцілому, у газеті Високий Замок виборчий процес і кандидати зокрема висвітлюються в коротких новинах.

Газета Експрес у квітні публікувала інформаційні повідомлення  присвячені знайомству з кандидатами, висвітленню особистісного ставлення кандидатів один до одного, їх передвиборчих програм та міркувань на тему виборів. Більшість повідомлень нейтрального характеру. На шпальтах Експресу особливо популярними були Ю.Тимошенко і П. Порошенко, при цьому Ю.Тимошенко часто подавалася в більш позитивному світлі.

Експрес також друкував інформацію про О.Богомолець, М.Добкіна, кілька раз згадано про С. Тігіпка в контексті Донецьких подій. Тональність повідомлень нейтральна. Щодо Д. Яроша часто з'явлалась інформація негативного забарвлення, щоправда не безпосередньо про кандидата в Президенти, а про його політичну силу.

 

Особливостями контенту друкованих видань Львова у квітні є те, що до кінця місяця  вибори не були топ-темою, більш активно висвітлювали  події в «гарячих точках» країни, новини стосовно кандидатів переважно у вигляді коментарів стосовно подій у східних областях.

З огляду на обставини на Східній Україні  ключовим особами у пресі були в.о. Президента О. Турчинов та прем’єр-міністр А. Яценюк. Матеріали, які  стосуються виборчої кампанії не були розміщені на перших шпальтах газет. Не зважаючи на те, що кандидатів на пост Президента 22, висвітлюють особи близько 10 осіб.