укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (19-25 травня 2014 р.)


З 19.05.2014 по 25.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

 

Загальні тенденції:

Впродовж 19.05–25.05.2014 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу кількість інформповідомленьприсвятили діяльності Ю. Тимошенко –26.9%. Друг місце, за кількістю представленої інформації, займає П. Порошенко –23.5%.

Цього тижня найменш активно висвітлювалась діяльність М. Добкіна - 4%.

В останній тиждень перед виборами помітно збільшилась кількість висловлювань негативної тональності кандидатів в Президенти щодо один одного.

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Лівий берег», а найменше – на сайті «КорреспонденТ.нет».

Набагато менше за лідерів політичних перегонів висвітлювалась діяльність кандидатів в Президенти, що не увійшли до вибірки.Про деяких з них взагалі відсутні згадування на інтернет-сайтах.

 

Співвідношення обсягу інформації про кандидатів:

За минулий тиждень найбільший обсяг інформації наводився про Юлію Тимошенко – 17463 друкованих знаків. На другому місці Петро Порошенко – 15254 друкованих знаків, на третьому Петро Симоненко – 5339друкованих знаки, на четвертому Сергій Тигіпко – 3289друкованих знаків. Останнє – п’яте місце за МихайломДобкіним – 2597друкований знаків. За кількістю найбільший масив інформації про кандидатів на посаду Президента було розміщено сайтом «Лівий берег»- 17880друкованих знаків; сайтом «Цензор.нет» - 16933 друкованих знаків; 15420друкованих знаків на сайті «Українська Правда»;та найменше на сайті «КорреспонденТ.нет» - 14650 друкованих знаків.

 

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності:

Лідером за кількістю нейтрально представлених матеріалів є  Юлія Тимошенко. Таких матеріалів вдвічі більше ніжвідповідних матеріалів щодо Петра Порошенка – друге місце за кількістю висвітлення матеріалів нейтральної тональності.

Петро Симоненко цього тижня єдиний кандидат, про якого інформація негативної тональності переважає нейтральну.

Найменше, в порівнянні з іншими кандидатами, в негативно забарвлених матеріалах згадується Юлія Тимошенко.

На всіх інтернет-сайтах, що увійшли до вибірки, нейтрально забарвлена інформація значно переважала негативну.

 

Теми:

Найактивніше впродовж місяця висвітлювались наступні теми:

- повідомлення про кандидатів, що піаряться на відмові від політичних перегонів;

- заклики громадян приходити на виборчі дільниці.

 

Головні тенденції загальнонаціональних Інтернет-сайтів:

 

Українська правда:

Упродовж тижня майже однакову кількість інформації наведено про Петра Порошенка, його відносний показний представлення сягнув 28,6%.Друге місцо посідає Юлія Тимошенко – 23,8%. Останнє місце за висвітленням займає Сергій Тигіпко – 3,9%.

В нейтральній тональності найбільш активно згадується Петро Порошенко, а найменше -  Петро Симоненко.

Найбільше негативно представлених матеріалів про Юлію Тимошенко. За кількістю представлення інформації про учасників політичних перегонів, новинна стрічка інтернет-сайту більш-менш збалансована.

 

Лівий берег:

Упродовж тижня більша частина інформації присвячена Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 34,9%. Друге місце займає Петро Порошенко –27,2%. За звітний тиждень найменше згадується діяльність Петра Симоненка та Сергія Тигіпко – 2% та 2,3% відповідно.

Петро Порошенко являється лідером, за негативно поданими матеріалами.

Негативні матеріали про Петра Симоненка за звітний тиждень переважають нейтральні.

Новинна стрічка сайтуцього тижня не збалансована – інформації щодо Юлії Тимошенко більше за сумарну кількість інформації про всіх інших кандидатів в Президенти.

 

КорреспонденТ.нет:

Упродовж тижня переважає інформація про Петра Симоненка.

Відносний показний представлення сягнув 25,2%. Найближчим опонентом, за кількістю висвітленої інформації, є Петро Порошенко – 19,2%. Михайло Добкін, за минулий тиждень,згадувався лише в статтях про соціологічні опитування. Найменш активно висвітлювалась діяльність Юлії Тимошенко

Лідером з негативно представлених матеріалів є Петро Симоненка.Найменше таких матеріалів про Юлію Тимошенко.

 

Цензор.нет:

Більша частина інформації упродовж місяця подана на адресу Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 35%.На другому місці, за кількістю поданої інформації, Петро Порошенко – 18,7%. Сайтом цього тижня найменше наведень інформації про Сергія Тигіпка – 2,1%.

В негативній тональності найчастіше згадується Петро Порошенко. Новинна стрічка сайту найбільш не збалансована – інформації щодо Юлії Тимошенко приблизно в півтора рази переважає сумарну кількість інформації про всіх інших кандидатів на головну посаду країни.