укр eng

Підсумковий звіт моніторингу рівненських Інтернет-сайтів (1 квітня – 25 травня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 25.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

  1. На Інтернет-сайтах «4 влада» та «Все» інформації про кандидатів хоч і було небагато, але подавалася вона найбільш збалансовано. Основними інформаційними приводами були - ситуація на сході країни, діяльність уряду, також активно висвітлювалися візити кандидатів на Рівненщину. Більшість матеріалів мали інформативний характер та нейтральну тональність. Були опубліковані кілька аналітичних матеріалів щодо представлення організацію та перебір виборчого процесу, а також аналіз передвиборчих програм. Ці матеріали дали приблизно рівну кількість знаків про кожного з кандидатів.
  2. У процентному співвідношенні представлення політичних сил на рівненських порталах, що потрапили до вибірки, виглядає так: виконання посадових обов’язків  урядом А.Яценюка – 30,2%, П.Порошенко – 22,4%, Ю.Тимошенко – 22,3%, виконання обов’язків в.о. Президента О.Турчинова – 11,7%, С.Тігіпко – 5,8%, М.Добкін – 5,7%, П.Симоненко – 2,0%.
  1. На порталі «4 влада» інформація подається критично, тому тональність більшості з статей переважно нейтральна або негативна. В негативній тональності найбільше писали про Ю.Тимошенко та П.Порошенка (в т.ч. за рахунок блогів), найменш активно про нецікавого рівненським виборцям П.Симоненка. В позитивній тональності хоча б трішки помітні за обсягом матеріали були про Уряд А.Яценюка, С.Тігіпка, Ю.Тимошенко та П.Порошенка, найменша згадка – щодо М.Добкіна. В нейтральній тональності на «4 владі» найбільше матеріалів присвячені виконанню обов’язків урядовцями, а також про П.Порошенка та Ю.Тимошенко; найменше писали про С.Тігіпка.

На сайті «ВСЕ» в нейтральній тональності значна кількість матеріалів про діяльність Уряду, і зовсім мало про П.Симоненка. В позитивній тональності найбільше писали про П.Порошенка (високі шанси на перемогу) та С.Тігіпка (підтримка його місцевими регіонали, замість М.Добкіна) і зовсім не «хвалили» М.Добкіна та П.Симоненка. Матеріали з негативною тональністю переважно стосувалися критики діяльності міністра МВС А.Авакова, а також щодо кандидатури Ю.Тимошенко і П.Порошенка, найменше в цій тональності згадували С.Тігіпка. Серед усіх кандидатів взагалі дуже мало писали про П.Симоненка.

  1. Основними спікерами можна назвати А.Яценюка, О.Турчинова та А.Авакова, а також Ю.Тимошенко.
  2. Пріоритетність представлення того чи іншого кандидата не спостерігалося .
  3. Маніпулятивних технологій та медіа ефектів помічено не було.