укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернігівського інтернету (01.04-25.05.2014)


З 01.04.2014 по 25.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

За період з 1 квітня по 25 травня інтернет-сайти приділяли увагу всім п’яти кандидатам в Президенти, що увійшли до вибірки. Найбільше інформації було про лідерів перегонів - П.Порошенко та Ю.Тимошенко.

Цікаво, що ці два кандидата часто згадувалися в парі, особливо на сайті ПіК. Так на початку квітня інформаційним приводом став конфлікт між двома штабами, щодо підтримки керівником штабу Ю.Тимошенко кандидата в Президенти П. Порошенка. Далі були статті про судові позови, брудні технології, а наприкінці місяця у Чернігові з’явилася листівка проти П.Порошенка і хоча представники його штабу не називали прізвища Ю.Тимошенко, інтернет-видання зверталися саме до її штабу за коментарем стосовно цієї агітпродукції.

Про візити кандидатів інтернет-видання інформували або в рубриці «імідж» або в нейтральній тональності з легкою іронією. Так П.Порошенка сайт «Високий вал» у публікації називав «Кандидат №1» або «Він».

Інші кандидати згадувалися частіше в матеріалах про результати соціологічних опитуваннях, загальних повідомлень щодо реєстрації довірених осіб, тощо.

В останні тижні на сайтах, які підлягають моніторингу, почали з’являтися повідомлення ГМ «Опора» про зафіксовані порушення у передвиборчій кампанії. У цих повідомленнях також найчастіше лунали прізвища Порошенко-Тимошенко.

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «ПІК». Менше – на сайті «Високий Вал». Сайт «ПіК» приділяв більше уваги П.Порошенко та Ю.Тимошенко, а «Високий Вал» - Ю.Тимошенко. Причому  «Високий Вал» розміщував частину новин про діяльність кандидата в Президенти Ю.Тимошенко під рубрикою «ІМІДЖ».

За кількістю матеріалів, розміщених на сайті «Події і коментарі», лідером стала Ю.Тимошенко – 29,5%, другим за кількістю П.Порошенко – 23,4%, третім – С.Тігіпко – 16,3%.

У нейтральній тональності видання найбільше згадувало про Ю.Тимошенко. На другому місці – П.Порошенко. Інші троє кандидатів С.Тігіпко, М.Добкін та П.Симоненко відповідно на третьому, четвертому та п’ятому місцях. У негативній тональності видання інформувало лише про Ю.Тимошенко. У позитивній тональності сайт «ПіК: події і коментарі» не згадував ні про кого з кандидатів.

За кількістю матеріалів, розміщених на сайті «Високий вал», лідером стала Ю.Тимошенко – 44,4%, другим кандидат в Президенти П.Порошенко – 29,6% .

У нейтральній тональності видання найбільше згадувало про П.Порошенка. На другому місці – Ю.Тимошенко. Інші троє кандидатів М.Добкін, П.Симоненко та С.Тігіпко відповідно на третьому, четвертому та п’ятому місцях. У позитивній тональності сайт «Високий вал» згадував лише Ю.Тимошенко, причому кількість «позитивних» матеріалів майже рівна кількості матеріалів у нейтральній тональності. У негативній тональності про кандидатів видання не інформувало. Інтернет-видання «Високий вал» активно проводило он-лайн трансляцію візиту кандидата в Президенти Ю.Тимошенко до Чернігова та Прилук.

Інтернет-видання дають більш об’єктивну та зважену картину для виборця. Хоча присутність маніпулятивних технологій та наявність «спрямованих» новин дають можливість впливати на вибір читачів.