укр eng

Моніторинг вибраних львівських інтернет-видань (19 — 25 травня 2014 р.)


З 19.05.2014 по 25.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

У порівнянні з минулими тижнями новини про виборчий процес у повідомленнях Захід.нет стали частішими. Повідомляють про міжнародних спостерігачів та кількість працівників, які будуть забезпечувати правопорядок, про проведення екзит-полів, про закордонні дільниці та як голосуватимуть там українці, про те, як проголосувати не за місцем реєстрації, тощо. Як і раніше багато новин цього видання із заголовками є слова “Путін” та “Росія” та новини про події на Сході країни, про діяльність уряду (повідомлення про А. Яценюка та О. Турчинова в контексті виконання ними посадових обов’язків).

Найчастіше з кандидатів згадуються П. Порошенко та Ю. Тимошенко. Тональність повідомлень нейтральна. Проте в багатьох новинах в останньому реченні пише про те, як добре було б провести вибори в один тур, тому що це економія коштів. Соціологічні дослідження також подаються в такому світлі (“П. Порошекно лідирує, немає сенсу витрачати час та зайві гроші). Висвітлюється діяльність та заяви Ю.Тимошенко.

Зазвичай новини про Ю. Тимошенко та П. Порошенко від першої особи, окрім соц. досліджень та окремих новин (наприклад про “нарощення” рейтингу Ю. Тимошенко або про те, що соратник Ю. Тимошенко запідозрив П. Порошенка у корупції). Інші кандидати згадуються тільки в соц. дослідженнях. Також була новина про спалений будинок Царьова.

Найбільше новин про Порошенко вже 25 травня. Там і результати екзит-полів, і привітання від різних осіб, і якісь вже перші обіцянки/заяви. І про те, що швидше всього він переможець і вибори в один тур.

Основною маніпуляцією цього тижня є часті повідомлення про необхідність проведення виборів в один тур, і про те що П. Порошенко єдиний кандидат якого може підтримати більшість. Також, читаючи новини Захід.нету можна зробити висновок, що Україні вже необхідний президент, який на наступний день після дня виборів припинить війну на Сході. І таким президентом є Порошенко. Наче й новин про це немає, проте в кінці багатьох новин винесено окремим абзацом.

 

Основна частина контенту Галінфо минулого тижня присвячена регіональним подіям, а також новинам про події на Сході та Півдні країни і менше про вибори, Щодо виборчої кампанії, то збереглись тенденції з деякими змінами: А. Гриценка все ще “активно хвалять” (наприклад, інтерв'ю з Ю.Мостовою на 6426 знаків), але “з'явились” О. Богомолець, О. Ляшко і Д. Ярош. Представлення у відсотках: П. Порошенко — 45%, Ю. Тимошенко — 25%, М. Добкін — 5%, Д. Ярош — 5%, О. Ляшко — 5%, С. Тігіпко — 3%, О. Богомолець — 3%, О. Тягнибок — 2%, П. Симоненко — 2%. Тональність повідомлень переважно нейтральна. Пріорітетність представлення П. Порошенка цього тижня швидше за все зумовлена візитом кандидата та В. Кличка до Львова 22 травня.

Серед інших варто зазначити і такі моменти: підозра на “джинса” у матеріалах про О. Богомолець (2710 знаків), О. Ляшка, Д. Яроша (4673) і А. Гриценка (є навіть стаття про джинсу, яка виводить в топ Ю.Тимошенко та С. Тігіпка).