укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатських інтернет - ЗМІ за травень


З 01.05.2014 по 24.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Закарпатські інтернет-сайти, можна сказати, на цих виборах зароблять дуже мало. В інтернет-просторі помічено мало замовних публікацій чи інформацій. Хоча у травні у порівнянні з квітнем інформації збільшилося, проте це не були ті об’єми, які зазвичай спостерігаються в інтернет-просторі на виборах. Лідерів в інтернеті було два :Порошенко (з трохи більшим відривом) та Тимошенко. Щоправда про Порошенко писали тільик у позитиві, а про Тимошенко – тільки у негативі (виключення 290 знаків у нейтральній тональності). При цьому про Тимошенко у Негативі подавали інформацію майже удвічі більше, ніж про Порошенко у позитиві. Також згадували Тігіпка: переважно у нейтральній тональності та позитивній. У нейтральних матеріалах фігурував також Добкін. Лідером публікацій у нейтральній тональності став також Порошенко.

Тематику публікацій в інтернеті можна звести до кількох тем: приїзд Порошенка на Закарпаття, «викривальні статті» про Тимошенко, перетрубації у штабі Тимошенко в Ужгороді, моніторинг ОПОРИ про діяльність штабів Тимошенко та Порошенка.

Сайт Zaholovok.com.ua Інформація про кандидатів подавалася на 90% у нейтральній тональності. Найактивніше тут був представлений С.Тігіпко (двічі його згадували у позитиві).  У негативній тональності фігурував тільки Добкін та кількома рядками- Турчинов. Не подавалась цього місяця інформація про Тимошенко.

Сайт Mukachevo.net максимально піарив Порошенка, подаючи інформацію з усіх зустрічей з виборцями, прес-конференції, включаючи багато фото та відео. Здебільшого інформація була у позитиві та нейтральній тональностях. Решта кандидатів, інформація про яких була на сайті – Тимошенко (тільки у негативі), Яценюк та Турчинов – як у негативній, так і позитивній тональностях.

Сайт Закарпаття.онлайн подавало також найбільше інформації про Порошенка: у позитивній та нейтральній тональностях. Також додаючи фото і відео, інтерв’ю Фірташа, де він схвально відгукується про кандидата. Найменше у нейтральній тональності писали на сайті про Турчинова та Яценюка. У негативі найбільше друкованих знаків присвятили Ю.Тимошенко (використовували також вислови Фірташа, традиційно Балоги), найменше у негативній тональності подавалося інформації про Добкіна, у контексті пошкодження його білбордів на Закарпатті.