укр eng

Звіт за результатами моніторингу Інтернет ЗМІ за період 15-21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Луганська область

Інтернет ЗМІ

1. Загальні тенденції.

З 15 по 21 вересня найактуальнішою темою було прийняття закону про спеціальний статус окремих територій Донбасу. Після прийняття якого, в ЗМІ з’явилося багато пояснень та тлумачень закону. Особливо на цьому фоні виділяється лідер Блоку Порошенко – Юрій Луценко, пояснення якого з’явилися в чотирьох регіональних ЗМІ одночасно. Окремою тенденцією залишається значна увага ЗМІ до заяв Арсенія Яценюка та міністрів. Зокрема на цьому тижні виділилися Павел Петренко з заявою щодо неприпустимості створення народної міліції в ЛНР та ДНР. Арсен Аваков презентував концепцію реформи МВД та Юрій Продан попередив про можливість відключення газу за не сплату послуг в ЛНР та ДНР. Активним залишається Сергій Тігіпко на порталі Схід Інфо, та також продовжує залучати до створення іміджу провідних фахівців.

Великою активністю заявами виділяється ВО «Свобода» на порталі 0642, так само як і «Сильна Україна» відзначилась позитивним матеріалом з коментарями політолога Вадима Карасьова.

Регіональні Інтернет ЗМІ відносно активно висвітлюють парламентські вибори, більше уваги приділяється подіям в зоні АТО та життю в ЛНР. Інформація висвітлюється загалом не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становить не більше 15-20%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, найменше в негативній.

Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що ЗМІ не забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа; або присутні в цих ЗМІ матеріали про політичні партії носять замовний характер. Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок відсутності альтернативних матеріалів про інших кандидатів та партії.

Найактивніше в Інтернет ЗМІ були представлені: ВО «Свобода», «Сильна Україна» та Блок Петра Порошенко. ВО « Свобода» та «Сильна Україна» найбільший показник серед всіх щодо позитивної тональності в матеріалах. Найбільше негативу отримала «Батьківщина» на регіональному порталі «Сегодня в Северодонецке». Натомість виборці отримали мінімум інформації про ВО «Батьківщина», радикальну партію Олега Ляшка та Петра Порошенка як виконавця своїх обов’язків.

Про таких, як взагалі не інформували: Народний фронт, Опозиційний блок, КПУ, Самопоміч + Воля, Громадянська позиція+ДемАльянс.
 

2. Основні теми:

А) прийняття закону про спеціальний статус окремих територій в луганській та Донецькій областях.

Б) реформа МВС;

В) ратифікація Асоціації з ЄС;

Г) про кандидатів в Луганській області та за списками;

 

3. Спікери:

Юрій Луценко

Антон Геращенко

Сергій Тігіпко

Арсеній Яценюк

Юрій Продан

Павло Петренко

Вадим Карасьов

Юрій Сиротюк

Олег Тягнибок

Леонтій Мартинюк

 

Батьківщина  Позитивно – 0; Нейтрально – 1201; Негативно - 2049

ВО «Свобода» Позитивно – 5030; нейтрально – 0; негативно – 0;

Блок Петра Порошенко Позитивно – 4930; Нейтрально – 767; Негативно – 0;

«Сильна Україна» - Позитивно – 5061; Нейтрально – 0; Негативно – 0;

Яценюк та міністри Позитивно – 3972; Нейтрально – 1415; Негативно – 0;

Радикальна партія Олега Ляшка Позитивно – 0; Нейтрально – 0; Негативно – 1132;

Петро Порошенко (виконавець обов’язків) Позитивно – 234; нейтрально – 4718; негативно – 0;

 

Політичні партії та кандидати активності на ТБ та в газетах в звітний період не проявляли.