укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 15 – 21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 15.09 – 21.09.2014

Загальні тенденції

Кіровоградські інтернет-ресурси більш активно висвітлювали перебіг виборчої кампанії, порівняно із телебаченням та пресою. Визначальним чинником більшості публікацій є звільнення губернатора області від «Свободи» Олександра Петіка (бездіяльність якого на цьому посту призвела до фактичного розпаду місцевого осередку цієї політичної сили) та скандальне призначення Президентом України Петром Порошенком на цю посаду одіозного екс-члена Партії регіонів (за заявами місцевих самооборонців – «тітушковода») Сергія Кузьменка, нині ще депутата Верховної ради, що визвало значне збурення у місці і вже подекуди отримало назву Третього майдану. Тому решта політичних сил згадувалася спорадично і то виключно в контексті зазначеної теми.

Найбільші показники на цьому тижні продемонстрували Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента – 41%, «Свобода» – 21,8% та Блок Петра Порошенка – 18,1%, певним чином варто згадати у цьому контексті й «Батьківщину» з її 8,5% відсотками, оскільки інші учасники перегонів фактично мають або мінімальний контент, або взагалі не згадувалися.

Відповідно до цього маємо й мінімальні показники тональності, які мають Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента та «Свобода», натомість Блок Петра Порошенка та «Батьківщина отримали максимальні показники.

Визначальними темами на тижні були:

–        звільнення губернатора області О. Петіка та масовий відтік членів «Свободи» з місцевого її осередку;

–        призначення на цю посаду екс-регіонала С. Кузьменка;

–        протести місцевих самооборонців та представників радикальних політичних сил проти такого рішення Президента;

–        збір підписів за відставку новопризначеного губернатора області.

Загалом варто наголосити на незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками також і тональністю зокрема. Особливо у згаданому руслі варто виокремити ресурс «Гречка», який досить однобоко й акцентовано висвітлював цей процес, «Акула» підійшла з більш поміркованих позицій, а «Весь Кіровоград» надавав перевагу нейтрально-позитивним матеріалам з меншим наголосом на негативному сприйнятті окреслених подій.