укр eng

Звіт за результатами моніторингу Чернігівських інтернет-ресурсів за період 15-21.09.2014 року


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

Загальні тенденції.
Чернігівські інтернет-ресурси протягом 15 - 21 вересня 2014 року висвітлювали вибори досить активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 16-19%. Найбільше інформації було подано в нейтральній тональності,  найменше у негативній.
 
Збалансованість представлення головних політичних сил за тональністю зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що переважно всі інтернет-ресурси (Події і коментарі, 0462.ua, Високий Вал) забезпечили відносно рівний доступ до медіа політичних сил, що є суб’єктами нашого моніторингу. 
Також можна зробити висновок за підсумками тижневого спостереження, що виборці змогли отримати достатньої інформації для прийняття усвідомленого рішення, адже в інтернет-виданнях Чернігівської області переважно висвітлювалися новини щодо з’їздів політичних сил, висвітлення на них програм та списків кандидатів від партій, а також заяви та промови їх лідерів. 
 
Посадові особи (Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов) були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.
Найактивніше інтернет-ресурси згадували про ВО «Батьківщина», Петра Порошенка (як Президента) та партію «Сильна Україна».
Натомість читачі отримали мінімум інформації про «Самопоміч», «Громадянська позиція» та «Народний фронт».
Про такі політичні сили, як КПУ, «Опозиційний блок», «Свобода» аналізуємі інтернет – ресурси взагалі не згадували.
 
Найбільше позитивної тональності отримали Петро Порошенко (як Президент) та «Сильна Україна». При цьому найбільший обсяг негативної тональності також отримав Петро Порошенко (як Президент) та ВО «Батьківщина». Найактивніше у нейтральній тональності були представлені ВО «Батьківщина» та Петро Порошенко (як Президент).
 
Зокрема ВО «Батьківщина», «Сильна Україна» та «Радикальна партія» були представлені в контексті новин щодо з’їздів політичних сил, демонстрація власних програм, списків кандидатів та промов лідерів. Згадування ВО «Батьківщина» на всіх промоніторених інтернет-виданнях було пов’язано з проведенням сесій міської та обласної рад. Петро Порошенко (як Президент) у негативному контексті згадувався у аналітичній статті розміщеній на Високому Валу щодо надання Донбасу особливого статусу.
 
Спікерами політичних сил були:
ВО «Батьківщина» - Валерій Дубіль (19 місце в списку партії);
«Радикальна партія» – Олег Ляшко;
«Сильна Україна» – Сергій Тігіпко.
 
Події і коментарі
На сторінках даного інтернет-ресурсу максимально була представлена ВО «Батьківщина» (нейтральна тональність), мінімально – «Громадянська позиція» (нейтральна тональність).
У позитивній тональності найбільше представлений Петро Порошенко (як Президент). 
У негативній тональності матеріали відсутні.
Всі матеріали які розміщувались на сайті з позитивною тональністю були позначені, як реклама. Найбільше рекламних матеріалів було розміщено від потенційного кандидата – мажоритарника В.А.Атрошенко, при цьому одна зі статей була з негативною тональністю щодо ВО «Батьківщина». 
Одиничні випадки розміщення реклами за тиждень були від: «Сильна Україна», Радикальна партія» та потенційного кандидата – мажоритарника – Анатолія Долеско. 
 
0462.ua
На сторінках цього інтернет - ресурсу максимально представлена  ВО «Батьківщина», мінімально – «Народний фронт» (новини є нейтральної тональності).
У позитивній тональності представлена партія «Сильна Україна».
Матеріалів із позначкою реклами не було. При цьому прикладом джинси були дві статті про «Сильну Україну» (позитивної тональності): «Филипчук: «Сильная Украина» Сергея Тигипко достойна представлять в ВР промышленные регионы юго-востока» та «Фесенко: В списке «Сильной Украины» Тигипко только профессионалы, нацеленные на рефомы».
 
Високий Вал
Максимально представлено на сторінках Високого Валу Петра Порошенка (як Президента), мінімально – «Громадянську позицію» (новини є нейтральної тональності).
Матеріалів у позитивній тональності не було представлено
У негативній тональності було представлено матеріали щодо Петра Порошенка (як Президент), ВО «Батьківщина» та Блок Петра Порошенка. 
На сайті розміщено значна кількість рекламних матеріалів, найбільше матеріалів про  «Сильну Україну» (3), а також поодинокі матеріали про «Опозиційний блок», 
ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія».