укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (15 – 21 вересня 2014 р.)


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (15 – 21 вересня 2014 р.)

 

За звітний період в досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону  регіональній пресі домінували представлення партій «Свобода» та «Народний фронт». Активними  були також представники прес-служб партій «Сильна Україна», «Батьківщина», Громадянської позиції, «Радикальної партії» та КПУ. Відзначається активність саме прес-служб, оскільки фактично аналогічні (подекуди дослівні за змістом) матеріали з’являлись на різних новинних сайтах практично одночасно.

Показовим є той факт, що діяльність всіх вищевказаних партій показувалась як з позитивної так і негативної сторони одночасно. Однак деякі сайти мають чітку відповідну пропартійну спрямованість, яка пов’язана з партійною приналежністю редакторів та власників ресурсів. Найбільше матеріалів присвячено діяльності партії «Свобода» та «Народного фронту». Найменше на Інтернет-сайтах було представлено Блок Петра Порошенка, який домінує на інших видах медіаресурсів.

 

Основна тематика виборчих матеріалів – це передвиборчі програми та індивідуальна критика політичних опонентів.

 

Основними спікерами на Інтернет-сайтах регіону були екс-губернатор Сидір Кізін (голова обласного штабу ВО «Свобода»), Руслан Годований (1ий заступник голови обласної ради та заступник керівника виборчого штабу «Народного фронту»), голова обласної ради Віталій Француз (керівник обласного штабу ВО «Батьківщина»), Ярослав Долгих (екс-заступник губернатора, «Сильна Україна»), Олег Ляшко, Олександр Величко (кандидат-мажоритарник від Громадянської позиції).

 

Серед основних зафіксованих маніпуляцій – невідповідність заголовків змісту та оціночний характер матеріалів.