укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецьких інтернет-сайтів за період 22-28.09.2014


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

У цей період моніторингу політичні сили, які прийматиме участь у парламентських виборах, продовжували проявляти певну активність в ЗМІ Донецького регіону. Публікацій, які презентують їх, було не багато.

Найбільш активним був ресурс "Красноармійськ - 06239". На цьому сайті за звітний період були представлені як президент України Порошенко, так і політичні сили, які планують взяти участь у виборах: "Батьківщина", блок Петра Порошенко і "Сильна Україна". На другому місці - інтернет-видання "Краматорск.INFO", яке презентувало президента Порошенко, прем'єр-міністра Яценюка, партію "Батьківщина" та Опозиційний блок. Решта сайтів згадували суб'єкти виборчих перегонів лише епізодично. Всі згадки донецьких інтернет-ЗМІ про суб'єктів виборчого процесу обумовлені інформаційними приводами. Найчастіше видання писали про політичні сили в контексті включення в той чи інший виборчий список жителів Донецької області або висунення цими силами кандидатів - мажоритарників.

В цілому присутність суб'єктів парламентських виборів виглядають наступним чином.

В цілому присутність суб'єктів парламентських виборів виглядає наступним чином. На першому місці йде Опозиційний блок (34,9% всіх друкованих знаків), на другому місці - Петра Порошенко (21,4%), далі з великим відривом йдуть "Батьківщина" (5,2%), "Сильна Україна" (2,7%) та Народний Фронт (1,3% ). Решта суб'єктів виборчого процесу не згадувалися зовсім.

Контент (весь в нейтральній тональності) про Опозиційний блок був розміщений на сайтах 06247 "Орбіта" та "Краматорск.INFO". Блок Петра Порошенко був презентований на сайті 06239. Ресурс надрукував велике інтерв'ю з кандидатом від блоку ПП. Матеріал супроводжується фотографією і рекламним банером цієї політичної сили. "Сильна Україна" була представлена невеликими новинами, але досить часто - на сайтах "Вечерний Бахмут", 06329, "Краматорск.INFO", 06274 и 0629. 

Зі спікерів, які є керівниками держави, найбільше уваги було приділено президенту Петру Порошенко. Про главу держави писали як в нейтральній тональності, так і в негативній. Велика кількість негативу була обумовлена новинами про негативне сприйняття мирного плану по врегулюванню ситуації на Донбасі та новинами про 100 днів знаходження Порошенко на посаді президента. На другому місці за згадками - прем'єр-міністр Яценюк. Про вищих посадових осіб ЗМІ писали саме як про чиновників - без прив'язки до суб'єктів виборчого процесу, які вони контролюють.

На даному етапі моніторингу маніпулятивні технології або спроби прихованої політичної реклами не зафіксовано.

Однак, намітилася цікава тенденція, яку ми охарактеризували як "реклама на випередження". Йдеться про іміджеві матеріали про деяких політиків, які поки не позиціонують себе як кандидати в депутати, але є ними насправді. Так видання "Славинфо" розмістило великий матеріал, в якому розповідалося про благодійну акцію, яку провела Наталія Королевська в Слов'янську. Матеріал супроводжувався великою кількістю фотографій і подячних слів на адресу політика. У статті не згадувалося, що Королевська входить в десятку виборчого списку Опозиційного блоку. Імовірно матеріал, який має ознаки замовного, покликаний забезпечити запам'ятовування як політика, так і суб'єкта виборчого процесу, з яким він пов'язаний. Схожий матеріал "на випередження" надрукував сайт 06239. Депутат обласної ради провів благодійну акцію для жителів Красноармійська. Видання проілюструвало розповідь про цю акцію великою кількістю фотографій. Згадки про те, що "благодійник" має намір балотуватися до Верховної Ради в матеріалі немає. Але про його добрі справи жителі виборчого округу вже проінформовані,  ім'я його прозвучало на все місто.