укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет- ЗМІ (22 - 28 вересня 2014)


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ  22 – 28.09.14

 

В Інтернет виданнях тема виборів висвітлюється не надто активно, проте впродовж звітного періоду тенденція до цього збільшується. В основному, друкуються матеріали інформативного змісту про те, які партії уже зареєстровані в ЦВК та який номер їм дістався у виборчому бюлетені. Йшлося також про рейтинги політичних сил та порушення правил агітації.

Лідером за кількістю згадок вже тривалий час залишається Президент України Петро Порошенко, якому волинські ЗМІ приділили більше 50 % від загальної кількості інформації. На другому місці впевнено тримається глава Уряду Арсеній Яценюк, третє посідає «Народний Фронт». Найменше цього тижня йшлося про Громадянську позицію, Сильну Україну, спікера ВРУ Олександра Турчинова.

Найбільше інформації позитивного змісту дісталося Президенту України Петру Порошенку, найменше – Блоку Петра Порошенка. В нейтральній тональності найчастіше в ЗМІ згадувався глава Уряду Арсеній Яценюк, найрідше – «Сильна Україна». Натомість найбільше негативу отримав «Народний Фронт», найменше - глава Уряду Арсеній Яценюк.

         Інтернет видання «Волинь пост» найбільше увагу зосередило на висвітленні діяльності Президента України Петра Порошенка. Йшлося, зокрема,  про виконання ним своїх посадових обов’язків, закордонні робочі візити, часто Гарант згадувався у в зв’язку з ситуацією на Сході України та перебігом процесу визволення військових, зокрема – бійців 51-ї окремої механізованої бригади. В контексті цих тем згадувався і прем’єр міністр Арсеній Яценюк. Щодо політичних партій – їм дісталася приблизно однакова кількість інформації. При цьому, її було вкрай недостатньо для того, аби виборці сформували думку про політичні сили. Була опублікована лише загальна інформація про те, хто візьме участь у дострокових парламентських виборах. З’явилася у виданні політична реклама, зокрема, йшлося про звернення депутатів Фракції Юлії Тимошенко в Луцькій міській раді стосовно особливого статусу Донецької та Луганської областей. В кількох матеріалах позитивно висвітлювалася діяльність нинішнього нардепа та заодно кандидата – само висуванця по мажоритарному окрузі до ВР нового скликання Сергія Мартиняка. В матеріалах йшлося про діяльність його благодійного фонду на території свого виборчого округу. Матеріали марковані як політична реклама. Один з матеріалів видання можна віднести до категорії «чорний піар». Йдеться про кандидата від Блоку Петра Порошенка Ольгу Люльчак, яка стала відомою виборцям завдяки відвертій фотосесії. Зокрема, назва  статті не зовсім відповідає її змісту -  заголовок виглядає так: «Фото голої кандидатки від Блоку Порошенка сколихнули Захід», хоча про реакцію західних ЗМІ йшлося досить лаконічно: «видання "The Daily Mail" чомусь вирішило, що світлини Люльчак були викрадені хакерами, хоча насправді їх було взято на відкритому сайті.
Так само пише і "The Daily Mirror
». Ця ж інформація була оприлюднена і в інших виданнях, як Інтернет,  так і в друкованих. Інших маніпуляцій зафіксовано не було.

Найбільше уваги приділили Президенту України та прем’єр мінітру і «Волинські новини». Щоправда, особливістю цього тижня була значна кількість негативної інформації про очільника обласного осередку «Народного Фронту» Ігоря Гузя. Йшлося про порушення ним виборчого законодавства.  Негативно про партійця йдеться також в статті  «Гузю пропонують зняти свою кандидатуру на користь волонтера». Зокрема, зазначається, що Ігор Гузь, який у 2012-му році балотувався по виборчому округу № 21 та програв нинішньому нардепу Степану Івахіву кількістю в 500 голосів, чомусь вирішив цього року спробувати свої сили в окрузі № 19:  «Рішення Ігоря Гузя для багатьох учасників дискусії є нічим іншим як зрадою виборців Ковельщини». Натомість кандидату протиставляють волонтера Костянтина Зінкевича: «заслуга Костянтина Зінкевича в тому, що він одним із перших почав опікуватися 51-ою бригадою, задовго до того, як влада спромоглася виділити хоч якісь кошти на її потреби». Це можна сприйняти як натяк на бездіяльність в тому числі Ігоря Гузя, адже він має пряме відношення до влади, оскільки є заступником голови обласної ради. Інших маніпуляцій в ЗМІ не зафіксовано.

Варто зауважити, що кількості інформації, поданої у ЗМІ недостатньо для того, аби виборці змогли прийняти усвідомлене рішення.