укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (22 - 28 вересня 2014 р.)


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів за період 22-28.09.2014

 

  1. Загальні тенденції.

Протягом звітного тижня жодна з політичних партій, що потрапили до вибірки, не залишилася без уваги інтернет-видань. Багато інформації було подано про політичні перегони, виділився фаворит за кількістю поданої інформації, та деякі політичні сили, що згадувались лише в контексті статей про соціологічні опитування та призначення порядкових номерів в виборчих бюлетенях. В загальному обсязі новин частка виборчого контексту була менше половини. Найбільше матеріалів подано нейтральної тональності, причому на всіх сайтах вона переважала подану інформацію в інших тональностях.

Здебільшого сайти досить пасивно висвітлювали передвиборчі програми претендентів, в основному зосередившись на діях та заявах політиків. Серед поданої інформації про посадових осіб найбільша її частка стосується Петра Порошенка, як виконавця своїх обов’язків. В ролі агітаторів своїх політичних сил виступають Олександр Турчинов та Петро Порошенко.

Найбільше висвітлювалась діяльність партій ВО «Батьківщина» та Опозиційний блок. На противагу лідерам, за кількістю поданої інформації, найменше матеріалів оприлюднено про Громадянську позицію. Найбільше позитивної та негативної тональності на свою адресу отримав Президент.

Спікерами партій найчастіше виступали їх лідери.

 

2. По кожному окремому ЗМІ

 

«Українська правда»

На сайті наведено багато новин на політичну тематику, хоча здебільшого вони подавались реактивно, у вигляді інформації про заяви кандидатів. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була приблизно на рівні половини. Сайт «Українська правда» серед партій, що потрапили до вибірки, оприлюднив найбільше матеріалів про ВО «Батьківщина», на другому місці знаходиться Самопоміч. Натомість найменше інформації виборці отримали про Комуністичну партію України та Свободу.

Серед посадових осіб лише Петро Порошенко виступав як агітатор. При чому кількість таких матеріалів приблизно рівна кількість з партією ВО «Батьківщина».

Здебільшого сайтом подано матеріали нейтральної тональності. Негативно забарвлених новин найбільше представлено на адресу політичної сили Юлії Тимошенко.

 

«Лівий Берег»

Висвітлення політичних перегонів сайтом носило здебільшого пасивних характер.

В загальному обсязі новин частка виборчого контенту була меншою ніж половина, в основному сайтом подавалися новини міжнародного характеру.

Новинна стрічка сайту здебільшого має нейтральне забарвлення. Лідером за кількістю представлених матеріалів являється ВО «Батьківщина». Таких матеріалів в тричі більше ніж відповідних про ближчого опонента – партію Опозиційний блок.

Найменше сайтом згадувались партії КПУ та Самопоміч. Найактивніше в негативній тональності виступає Арсеній Яценюк, як виконавець своїх обов’язків. Представники уряду окрім Петра Порошенка виступали лише як виконавці своїх обов’язків.

 

«Кореспондент.нет»

Інтернет-видання можна охарактеризувати, як такий що найбільш активно аналізував виборчі програми кандидатів. З цього випливає, що виборці змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.

В порівнянні з іншими сайтами, що увійшли до вибірки, «Кореспондент.нет» найбільше матеріалів присвятив діяльності Опозиційного блоку та партії Сильна Україна.

Найактивніше в негативній тональності згадується Олександр Турчинов в образі спікера Верховної Ради. А найбільше позитивно представлений Петро Порошенко, як виконавець своїх обов’язків.

Серед новин поданих на адресу посадових осіб, лише Арсеній Яценюк не виступає як агітатор своєї політичної сили.

 

«Цензор.нет»

Сайт займає друге місце за кількістю поданих матеріалів про політичні перегони. Інформація сайтом подавалась досить пасивно та не збалансовано. «Цензор.нет» - став єдиним сайтом, що не подавав статті про соціологічні опитування громадян. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні половини. Видання не стало виділятися з-поміж інших за емоційним забарвленням новинної стрічки – найбільше подано новин нейтральної тональності, а найменше негативної. Найбільше матеріалів наведено про партію ВО «Батьківщина», а найменше про Громадську позицію. Слід зазначити, що про Радикальна партія видання не згадувало протягом звітного тижня.

Серед урядовців найбільш негативно згадувалась діяльність Арсенія Яценюка, як виконавця своїх обов’язків. Позитивно забарвлені новини переважають на адресу Президента.

Лише Петро Порошенко виступив цього тижня як агітатор, решта посадових осіб представлені як виконавці своїх посадових обов’язків.