укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 22-28.09.2014


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

Загальні тенденції

Об’єктом моніторингу в цей період залишився по-ранішому «ПроЧерк», адже регулярне виставлення новин на сайті  «Про все»  не відбувається  як наслідок конфлікту між трудовим колективом і редактором.  

ПроЧерк висвітлював вибори відносно активно, особливо порівняно з телебаченням, і відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.

Певна незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-видання не забезпечило рівний доступ до медіа.

В цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Це відбулося в силу  більш реактивного, ніж аналітичного висвітлення кампанії, коли переважно висвітлювалися дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, зокрема, з приводу представлення  кандидатів та виборчих списків,  без аналізу інформації щодо потенційних та зареєстрованих кандидатів.

Посадові особи Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше в просторі інтернет-новин була представлена  «»Сильна Україна».

Менше представленими були «Народний фронт», «Батьківщина», «Свобода», «Громадянська позиція» та «Опозиційний блок».

Натомість виборці зовсім не отримали інформації про КПУ, Радикальну партію та Самопоміч.

Незначну кількість згадок явно вираженої позитивної тональності отримав «Народний фронт». Прямого негативу в свою адресу не отримав ніхто.

Найактивніше у нейтральній тональності була представлена «Сильна Україна».  

Всі суб’єкти моніторингу були представлені в абсолютної більшості в контексті представлення команд кандидатів депутати по одномандатних округах та загальнодержавному виборчому округу. Не обійшли увагою журналісти видання і місцеві події: «кнопкодавство» очільника місцевої «Батьківщини» А.Бондаренка, опублікування очільником обласної «Свободи» Ю.Ботнаром своєї декларації про доходи.  

Основними спікерами «Батьківщини» були очільник обласної організації А.Бондаренко,   «Свободи» - очільник обласної організації Юрій Ботнар, «Опозиційного блоку» - О.Вілкул, «Сильної України» - С.Тігіпко.

Джинса:

Без належного маркування та без адекватного інформаційного приводу були розміщені:

інтерв’ю С.Тігіпка «Сергій Тігіпко: Корупція в навчальних закладах і лікарнях – це просто сміх на фоні того, що відбувається в Києві» (24.09.2014);

Колишній віце-прем’єр розповів, який закон найпершим подасть до нового парламенту (О.Вілкул, 23.09.2014).