укр eng

Звіт за результатами моніторингу Львівського інтернету за період 22-28 вересня 2014р


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Звіт моніторингу інтернет-сайтів (Львівський портал, zaxid.net, «Гал-інфо»)

 

Гал-інфо у спостережуваний період активно висвітлювало перебіг виборчого процесу, а також відносно збалансовано. Зокрема, багато уваги приділено партійним спискам та спискам мажоритарників, опубліковані списки усіх партій, що є об’єктами моніторингу. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 15%, оскільки Гал-інфо це інформаційна агенція, то показник можна вважати доволі високим.  Найбільше матеріалу подано у нейтральній тональності, найменше – у позитивній.

Відносна збалансованість запропонована контенту дає змогу зробити висновок, що медіа-портал надав основним політичним акторам рівний доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці мали змогу отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок матеріалів, у яких наведена детальна інформація про кандидатів з партійних списків; статей, у який проаналізовано ситуацію з мажоритарними округами; статей, про найпопулярніші виборчі технології.

Серед посадових осіб найактивніше представлені Петро Порошенко та Арсеній Яценюк, у новинах вони фігурують як виконавці посадових обов’язків.

Найактивніше висвітлювалися у новинах Петро Порошенко, Арсеній Яценюк та Юлія Тимошенко.  Натомість виборців отримали мінімум інформації як про партії ВО «Свобода», Радикальна партія Олега Ляшка та «Громадянська позиція», так і про їх окремих представників.

По суті, більшість інформації подається у нейтральній тональності, проте у спостережуваний тиждень прослідковується тенденція, коли критиці піддають дії Петра Порошенка та Арсенія Яценюка. Найактивніше у нейтральній позиції були представлені «Народний Фронт», «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка».

Цього тижня, як і попереднього усі партії-об’єкти моніторингу найчастіше були представлені у світлі реєстрації партійних списків чи висування кандидатів у одномандатних округах. Спікер «Батьківщини» – Тимошенко (часто з’являються новини саме із прямою мовою Юлії Тимошенко), спікер «Опозиційного блоку» – керівник Львівського обласного штабу Олександр Тусов.

Захід.нет далі «джинсує» небаченими масштабами. Є обґрунтована підозра, що інтернет-видання працює на «Батьківщину», «Самопоміч», та на кандидата-мажоритарника Дмитра Добродомова.

Так, протягом останнього тижня видання опублікувало цілий ряд матеріалів, які умовно можна назвати - «про що думає Тимошенко». При цьому більшість цих статей ґрунтовані на матеріалах прес-служби «Батьківщини», що в умовах передвиборчої програми можна прямо назвати неприхованою агітацією.

Схожа ситуація і з партією «Самопоміч». Захід.нет окрім подання матеріалів у яких не було складу новин (наприклад маніпулятивний матеріал про підтримку Соболєва у голосуванні під час передачі «Право на владу», що виходить на каналі 1+1). Також видання опублікувало матеріал, який закликає волонтерів приєднуватися до команди Садового, подавши в ньому адреси й телефонні номери штабу. Цікаво також, що цей матеріал ґрунтувався на сюжеті місцевого каналу 24, який належить лідеру партії, Андрію Садовому.

Підозру у політичній агітації також викликає стаття про самовисуванця Дмитра Добродомова, який відмовився від агітації на біг-бордах,  ніби то використавши кошти на підтримку армії. При цьому видання не забуло згадати номер округу, в якому балотується Добродомов, та суму, яку він витратив на придбання машини для армії.

Більшість же політичних матеріалів видання присвячувало Петру Порошенку, однак всі ці матеріали ґрунтовані на нещодавній прес-конференції президента, або на матеріалах його прес-служби які стосуються важливих державних справ таких, як зовнішня політика й звільнення військовополонених. Прив’язки до партії «Блок Петра Порошенка» не помічено.

Певна кількість матеріалів також є нейтральними, які стосуються соціологічних опитувань, всякого роду просвітницьких статей, чи інформаційних статей про жеребкування партій, тощо.

Серед всіх партій, що лідирують у соціологічних опитуваннях, жодного матеріалу не було про Радикальну Партію, й фактично відсутні згадки про партію «Громадянська позиція», що, очевидно, показує величезний дисбаланс у згадуванні топових партій на сайті Захід.нет.

 

На Львівському порталі інформації, що стосується виборчого процесу майже немає. Серед основних тем: життя Львову та регіону, а також військові дії на Сході. Усі інші теми зачіпаються побіжно. Що стосується виборів, то «Львівський портал» нагадує, де у місті можна розміщати передвиборчу рекламу та те, що вже закінчується термін реєстрації кандидатів у депутати.

Найчастіше згадується Петро Порошенко, як виконувач обов’язків та Арсеній Яценюк.

Щодо інших кандидатів, то є стаття про Олега Ляшка. Радикал Ляшко "під пиво" любить співати "совєцькі пісні" + відео . Андрія Садового ( Садовий тягне в Раду кримінальних авторитетів) Дмитра Яроша ( Ярош застерігає від відновлення режиму Януковича + відео на 47 сек. Пряма мова)

Серед новин, які стосуються виборчого процесу є й такі:

Коли стартують кампанії підкупу виборців – 2014 за даними КВУ.

ЦВК зареєструвало мажоритарників від «Народного Фронту»

ЦВК зареєструвало 51 кандидата-мажоритарника від Львівщини.

Варто зазначити, що інформації по виборчому процесу дуже мало, і цього не достатньо для належного інформування виборців.

Медіаефектів та маніпуляцій не виявлено. Тональність нейтральна.