укр eng

Звіт за результатами моніторингу Кіровоградського інтернету за період 22-28 вересня 2014р


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

 

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 22.09 – 28.09.2014

Загальні тенденції

Кіровоградські інтернет-ресурси протягом звітного тижня знизили свою активність у висвітленні виборчої кампанії порівняно з попередніми відтінками. Визначальним показником активності та чинником більшості публікацій було скандальне призначення Президентом України Петром Порошенком на цю посаду одіозного екс-члена Партії регіонів (за заявами місцевих самооборонців – «тітушковода») Сергія Кузьменка, нині ще депутата Верховної ради, що визвало значне збурення у місці і вже подекуди отримало назву Третього майдану. Під кінець зазначеного періоду почали спорадично з’являтися публікації, які певним чином пробують з’ясувати логіку таких кроків Президента і його Адміністрації. Тому решта політичних сил згадувалася спорадично й найчастіше в зазначеному контексті. Поряд із цим варто зазначити появу відносно значної кількості матеріалів про Опозиційний блок, які здебільшого мають характер «джинси» у зв’язку з відсутністю будь-якої прив’язки до регіону тощо.

Найбільші показники за цей період продемонстрували Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента – 34,9%, «Опозиційний блок» – 26,2%, «Свобода» – 14,9% та Арсеній Яценюк (уряд) – 24,7%, варто згадати у цьому контексті ще й «Блок Петра Порошенка» (7,3%), «Батьківщину» (6,4),  фактично крім них інші політичні гравці не були представлені. Певною тенденцією варто назвати ще й те, що Президент і Прем’єр-міністр висвітлюються переважно в нейтрально-негативній тональності, на відміну від вже згадуваного Опозиційного блоку.

Паритетно до цього маємо й мінімальні показники тональності, які мають Арсеній Яценюк в якості урядовця та Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента за незрозуміле для громади призначення губернатора, а також «Батьківщина» за аморфну політичну позицію щодо призначення нового губернатора.

Визначальними темами на тижні були:

– призначення на посаду губернатора області екс-регіонала С. Кузьменка;

– протести місцевих самооборонців та представників радикальних політичних сил проти такого рішення Президента з вимогою про звільнення губернатора депутатським корпусом обласної ради;

– збір підписів за відставку новопризначеного губернатора області.

Загалом варто наголосити на абсолютній незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками, так і за тональністю.

Серед інтернет-ресурсів, які підлягають моніторингу, найбільше джинси зафіксовано на сайті «Весь Кіровоград», де 52,5% контенту має «Опозиційний блок», натомість у «Гречки» 48,9% Петра Порошенка як виконавця обов’язків Президента мають нейтрально-негативне висвітлення. Схожу ситуацію можна відстежити й на сайті «Акула».