укр eng

Звіт за результатами моніторингу Житомирського інтернету за період 22-28 вересня 2014р


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

За звітний період в досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону  домінували матеріали відкритого рекламно-агітаційного характеру. Найбільше були представлені Радикальна партія та «Сильна Україна». Активними  були також представники прес-служб партій «Громадянська позиція» та «Самопоміч» (що пов’язано з візитами перших осіб зі списку цих партій до Житомира).

Всі досліджувані ресурси розміщують агітаційні матеріали партійних прес-служб. Однак деякі сайти мають чітку відповідну пропартійну спрямованість, яка пов’язана з партійною приналежністю редакторів та власників ресурсів. Так, ресурс «Житомир.інфо» надає чітку прерогативу матеріалам про представника «Блоку Петра Порошенка» Борислава Розенблата. Особливо показовим є те, що матеріали пов’язані з ним не маркуються як політична реклама (на відміну від інших партій), а головну сторінку сайту «прикрашає» великий банер з рекламою цього кандидата. На решті досліджуваних сайтів відповідної відкритої пропартійності не помічено – замовні матеріали розміщуються відносно рівномірно.

Найбільше матеріалів присвячено діяльності Радикальної партії та мажоритарникам по округам області (в переважній більшості екс-регіонали). Найменше на Інтернет-сайтах було представлено «Свободу», абсолютно не було представлено представників «Опозиційного блоку», більшість матеріалів про яких – у друкованих виданнях.

 

Основна тематика виборчих матеріалів – це зустрічі представників партій та мажоритарників з виборцями та візити спікерів партій до Житомира.

 

Основними спікерами на Інтернет-сайтах регіону були Олег Ляшко, Сергій Тігіпко, Ярослав Долгих (екс-заступник губернатора, «Сильна Україна»), екс-губернатор Сидір Кізін (голова обласного штабу ВО «Свобода»), Олександр Величко (кандидат-мажоритарник від «Громадянської позиції»), Руслан Годований (1-ий заступник голови обласної ради та заступник керівника виборчого штабу «Народного фронту»)

 

Серед основних зафіксованих маніпуляцій – невідповідність заголовків змісту та оціночний характер матеріалів.