укр eng

Звіт за результатами моніторингу Чернігівського інтернету за період 22-28 вересня 2014 р


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

Загальні тенденції

Чернігівські інтернет – ресурси протягом 22 - 28 вересня 2014 року висвітлювали вибори досить активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 18-23%. Найбільше інформації було подано в нейтральній тональності,  найменше у негативній.

Збалансованість представлення головних політичних сил за тональністю зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що переважно всі інтернет - ресурси (Події і коментарі, 0462.ua, Високий Вал) забезпечили відносно рівний доступ до медіа політичних сил, що є суб’єктами нашого моніторингу. 

Також можна зробити висновок за підсумками тижневого спостереження, що виборці  отримували достатньої інформації для прийняття усвідомленого рішення, адже в інтернет - виданнях Чернігівської області переважно висвітлювалися новини щодо реєстрації у ЦВК тих чи інших кандидатів від партій. При цьому слід відзначити, що сайти ПіК та Високий Вал подають рекламну інформацію з позначкою реклама, тобто читачі чітко  можуть усвідомлювати, що це позиція самої політичної сили, чи кандидата, при чому питома вага такої інформації у загальному обсязі виборчого контенту близько 40-45%.

В той же час, сайт 0462.ua взагалі не має позначення замовлених матеріалів, хоча зустрічаються матеріали, які на інших сайтах йдуть з позначкою реклама.

Посадові особи (Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов) були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше інтернет – ресурси згадували про ВО «Батьківщина», Петра Порошенка (як Президента) та «Сильна Україна».

Натомість читачі отримали мінімум інформації про «Блок Петра Порошенка», «Свобода» та «Народний фронт».

Про такі політичні сили, як КПУ, «Опозиційний блок», «Самопоміч» аналізуючі інтернет – ресурси взагалі не згадували.

Серед об’єктивних матеріалів (не позначених, реклама) майже всі згадки були у нейтральній тональності, лише Сильна Україна згадувалась одного разу у позитивній тональності, натомість негативу взагалі не було. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені ВО «Батьківщина» та Петро Порошенко (як Президент).

При цьому, найбільше рекламних матеріалів розміщено по «Сильна Україна» та ВО «Батьківщина».

Зокрема ВО «Батьківщина», «Сильна Україна» та Радикальна партія були представлені в контексті новин щодо подій пов’язаних з днем міста, списків кандидатів та промов лідерів. Згадування ВО «Батьківщина» на всіх промоніторених інтернет – виданнях було пов’язано з проведенням сесій міської ради та приїздом Юлії Тимошенко.

Спікерами політичних сил були:

• ВО «Батьківщина» - Валерій Дубіль (19 місце в списку партії);

•  «Радикальна партія» – Олег Ляшко;

• «Сильна Україна» – Сергій Тігіпко.

Події і коментарі

На сторінках даного інтернет - ресурсу максимально була представлена 

ВО «Батьківщина» (нейтральна тональність), мінімально – «Громадянська позиція» (нейтральна тональність).

У позитивній та негативній тональності матеріали відсутні.

Всі матеріали які розміщувались на сайті з позитивною тональністю були позначені, як реклама. Найбільше рекламних матеріалів було розміщено від кандидата – мажоритарника  Владислава Анатолійовича

 Атрошенко. В одному з рекламних матеріалів згадувалась ВО «Батьківщина» в негативному контексті. 

Одиничні випадки розміщення реклами за тиждень були від Радикальної партії.

0462.ua

На сторінках цього інтернет - ресурсу максимально представлена  «Сильна Україна», мінімально – Радикальна партія (новини є нейтральної тональності).

У позитивній тональності представлена – «Сильна Україна».

Матеріалів із позначкою реклами не було. При цьому яскравим прикладом джинси була стаття про «Сильну Україну» (позитивної тональності): «По результатам соцопроса партию «Сильная Украина» Тигипко поддерживают более 6% украинцев», при цьому у результатах опитування згадуються всі партії, але назва статті вказує саме на «Сильна Україна».

Високий Вал

Максимально представлено на сторінках Високого Валу Петра Порошенка (як Президент), мінімально – «Громадянську позицію» та «Блок Петра Порошенка» (новини є нейтральної тональності).

Матеріалів у позитивній та негативній тональності не було представлено.

На сайті розміщено значна кількість рекламних матеріалів, найбільше матеріалів про  ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «Сильна Україна», а також поодинокі матеріали про «Радикальна партія» та про потенційних кандидатів – мажоритарників.