укр eng

Звіт за результатами моніторингу Рівненського інтернету за період 22-28 вересня 2014р


З 22.09.2014 по 28.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 22-28 вересня 2014 року)

Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані більш збалансовано ніж в інших видах медіа, але не достатньо аби можна було стверджувати, що усі політичні сили мають рівність можливостей доступу.

Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться становить близько 25-30% від загального обсягу.

Більшість матеріалів реакційних, присвячених подіям що відбулися, зокрема висуненням кандидатів, перебігом сесій обласної та міської рад, а також загальноукраїнським новинам, зокрема подіям на сході, люстрації, тощо. Чималу частку внесли новини про те, що один із кандидатів мажоритарників змінив собі прізвище і йде на вибори як Олег Ляшко. Помітною подією став також приїзд до Рівного мера Львова Андрія Садового.

Найактивніше на рівненських сайтах писали про «Батьківщину», «Блок Петра Порошенка», « Громадянську позицію» та Радикальну партію. Найменше – КПУ та «Опозиційний блок».

В позитивній тональності найбільше писали про «Блок Петра Порошенка» та «Громадянську позицію», трішки менше про «Батьківщину», «Самопоміч» та «Свободу», про інших зовсім нічого.

Негативу ж найбільше стосувалося Радикальної партії та «Батьківщини», і зовсім не було про КПУ, «Опозиційний блок», «Самопоміч» та «Сильну Україну».

В нейтральній тональності значно більше, ніж про інших писали про «Батьківщину», найменше - КПУ, «Опозиційний блок» та «Народний фронт».

Медіа-ефектів, маніпуляцій чи фейкових новин не було.

На сайті «4 влада» досить активно писали про виборчу кампанію.

В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Радикальній партії, трішки менше – «Батьківщині». Зовсім не критикували КПУ, «Народний фронт», «Опозиційний блок», «Самопоміч» та «Сильну Україну»

В позитивній тональності найбільше писали про «Блок Петра Порошенка» та «Громадянську позицію», зовсім мало – «Свободу», і жодного знаку - КПУ, «Опозиційний блок», «Народний фронт», Радикальну партію та «Сильну Україну».

В нейтральній найоб'ємніші матеріали були про «Батьківщину», зовсім незначні про «Громадянську позицію» та «Народний фронт» і нічого про «Опозиційний блок».

На сайті «ВСЕ» активно писали про політичні сили, які беруть участь у виборах. Найактивніше писали про «Батьківщину», «Самопоміч» та «Свободу». Більшість матеріалів була в нейтральній тональності, в позитивній матеріалів практично не було, лише про «Батьківщину»

В негативній тональності найоб'ємніші матеріали були про «Свободу», «Батьківщину» та Радикальну партію. КПУ, «Опозиційний блок», «Самопоміч» та «Сильну Україну» не критикували.

В нейтральній тональності найбільше писали про «Батьківщину», «Самопоміч» та «Свободу», найменше – «Громадянську позицію» та «Опозиційний блок», і зовсім нічого – КПУ