укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівських інтернет-змі за період 15-21.09.2014


З 15.09.2014 по 21.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Тема виборів на інтернет-сайтах висвітлювалася  відносно активно, а також відносно незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25% Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.

Незбалансованість представлення головних суб’єктів виборчого процесу дає змогу зробити попередній висновок, що інтернет-ресурси поки що не змогли забезпечити їм рівний доступ до медіа.

Можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення через невелику кількість матеріалів аналітичного характеру. Виборча тема підіймається здебільшого у коротких  повідомленнях, що інформують про певну подію , або у формі коментарів окремих представників політичних партій.

Серед посадових осіб найбільше згадок про Петра Порошенка та Арсенія Яценюка, яких згадують як виконавців посадових обов’язків. Також опубліковано багато коментарів командирів батальйонів, які представлені у партійних списках (наприклад, Семен Семенченко), проте згадок про їхню партійну приналежність майже немає.

Найактивніше на інтернет-ресурсах були представлені Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Андрій Садовий.  Доволі активно представлені матеріали про Надію Савченко. На спостережуваних сайтах великий відсоток новин стосується Львівщини, відповідно – це характерно й для виборчої тематики, тому досить високий показник згадок про кандидатів, які балотуються за одномандатним округами у Львівській області. Багато матеріалів про Петра Порошенка в другій половині спостережуваного періоду мали критичну тональність, особливо після голосування за Закон про спеціальний статус Донбасу. На ресурсі zahid.net  матеріали про Андрія Садового мають позитивне забарвлення, що помітно вже у заголовках, на зразок – «32% українців довіряють Андрієві Садовому». Також на цьому ресурсі Андрій Садовий є спікером з багатьох питань всеукраїнського масштабу.

Щодо партій, то найчастіше згадуються «Батьківщина», «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Народний фронт». Варто зауважити, що кількість згадок про партії почала зростати із другої половини спостережуваного періоду. Спікер від «Батьківщини» - Юлія Тимошенко, рідше – Сергій Соболєв; «Самопоміч» - Андрій Садовий.