укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 29.09 – 5.10.2014


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 29.09 – 5.10.2014

Загальні тенденції

Кіровоградські інтернет-ресурси найбільш активно серед інших ЗМІ висвітлювали перебіг виборчої кампанії (порівняно із телебаченням та пресою). Визначальним чинником більшості публікацій цього тижня були візити одразу двох представників чільної п’ятірки лідерів парламентських перегонів – Олега Ляшка та Юлії Тимошенко, і коли візит лідера «Батьківщини» був менш інформативним і досить офіційним, то лідер Радикальної партії у своєму стилі влаштував шоу, яке однак досить неоднозначно було сприйняте місцевою громадою. Крім цього, уперше з’явилася інформація про «Самопоміч», представницький десант якої на цьому тижні відвідав Кіровоград.

Сайт «Весь Кіровоград» знову в лідерах має Опозиційний блок (з явними ознаками джинси) – 34,9%, тоді як візити згаданих персон висвітлені досить фрагментарно: «Батьківщина» – 18,4% з превалюванням негативної тональності (за використання в якості майданчика для зустрічі території військової частини, що є порушенням виборчого законодавства), та Радикальна партія – 6%, що є свідченням певної асиметрії у висвітленні перебігу кампанії, тим паче, що жодного вартого уваги заходу Опозиційним блоком не було зафіксовано. «Самопоміч», лідери якої Єгор Соболєв та Семен Семенченко (на жаль, його так і не дочекалися, були інші представники батальйону «Донбас») мали прибути до Кіровограда, має 17,3% нейтральної тональності, та Блок Петра Порошенка – 16,1%, регіонального представника якого цього тижня офіційно зареєструвала ЦВК і котрий відразу звернувся до своїх опонентів із пропозицією підписати меморандум про чесні вибори.

Ресурс «Акула» продовжує відстежувати ситуацію зі скандальним призначенням Президентом губернатора області, чим пояснюється негативна тональність у Петра Порошенка (Президент) – 16% та Блоку його імені – 6,7%, хоч паритетну негативну тональність має й Радикальна партія після скандального візиту її лідера до ОДА з пошуками губернатора та «сміттєвою люстрацією» ні в чому не винного службовця – 9,9%. Найбільші ж показники на цьому тижні продемонстрували «Самопоміч» – 37,2%, «Батьківщина» – 26,8% в нейтральному контексті.

Найбільш активним у цьому контексті був сайт «Гречка», який найбільш паритетно і у відповідності до важливості подій висвітлював політичну ситуацію на теренах області: «Батьківщина» – 30,3% в нейтрально-негативному контексті (закид ОПОРИ щодо виступу Юлії Тимошенко та території військової частини), «гастролі» лідера Радикальної партії (негативно-нейтральний контекст) – 26,6% та візит представників «Самопомочі» – 22,9% нейтрального контенту. Відповідно до цього маємо й мінімальні показники тональності, які мають Радикальна партія, Петро Порошенко як виконавець партієць за повтор політики свого попередника у площині формування своєї політичної сили, та «Батьківщина».

Визначальними темами на тижні були:

– візит лідера Радикальної Партії Олега Ляшка;

– візит лідера «Батьківщини Юлії Тимошенко;

– візит представників «Самопомочі.

Загалом варто наголосити на певній незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками також і тональністю зокрема. Окремо варто відзначити ресурс «Весь Кіровоград», у якому чітко відстежується наявність явно «джинсових» матеріалів стосовно однієї політичної сили.