укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за вересень 2014 року)


З 15.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за вересень 2014 року)

Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані більш збалансовано ніж в інших видах медіа, але ще не достатньо аби можна було стверджувати, що усі політичні сили мають рівність можливостей доступу.

Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться становить близько 25-30% від загального обсягу.

Більшість матеріалів реакційних, присвячених подіям що відбулися, зокрема висуненням кандидатів, перебігом сесій обласної та міської рад, а також загальноукраїнським новинам, зокрема подіям на сході, люстрації, тощо. Серед цікавинок, матеріали про те, як один з місцевих екс-регіоналів, а тепер кандидат в народні депутати по 154 в.о. змінив прізвище і став Олегом Ляшком. Тональність таких матеріалів не так просто визначити, адже сам факт настільки абсурдний, що сприйняття одних і тих самих слів різними людьми може відрізнятися від посмішки, до крутіння пальця біля скроні.

Серед основних інформаційних приводів це інформація про реєстрація кандидатів від Рівненщини, приїзди віп-агітаторів в регіон, сміттєва люстрація одного з мажоритарників тощо.

Найактивніше на рівненських сайтах писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Радикальну партію. Найменше – КПУ, Сильну Україну та Опозиційний блок.

В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка та Громадянську позицію, трішки менше про Батьківщину, про КПУ - зовсім нічого.

Негативу ж найбільше стосувалося Радикальної партії та Батьківщини, і зовсім не було про Самопоміч.

В нейтральній тональності значно більше ніж про інших писали про Батьківщину, найменше – Сильну Україну, КПУ та Опозиційний блок.

На сайті 4 влада досить активно писали про виборчу кампанію.

В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Радикальній партії, Батьківщині та Блоку Петра Порошенка. Зовсім не критикували Самопоміч та Сильну Україну.

В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка та Громадянську позицію, зовсім мало – Свободу, і жодного знаку - КПУ, Опозиційний блок, Народний фронт, Радикальну партію та Сильну Україну.

В нейтральній найоб’ємніші матеріали були про Батьківщину, менші – Радикальну партію, і зовсім незначні – КПУ, Опозиційний блок та Сильну Україну.

На сайті ВСЕ активно писали про політичні сили, які беруть участь у виборчому процесі. Найактивніше писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка, Радикальну партію, найменш активно – КПУ та Опозиційний блок.

В позитивній тональності на цьому сайті матеріалів не багато. Найбільше стосувалося Батьківщини, і зовсім нічого – про КПУ, Народний фронт, Радикальну партію та Самопоміч.

В негативній тональності найоб’ємніші матеріали були про Народний фронт та Батьківщину, а ось Опозиційний блок та Самопоміч журналісти сайту зовсім не критикували.

В нейтральній тональності найбільше писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Самопоміч та Свободу, найменше – КПУ та Опозиційний блок.

Медіа-ефектів, маніпуляцій чи фейкових новин на обох сайтах не помічено.