укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (29 вересня – 5 жовтня 2014 р.)


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

За звітний період в досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону  домінували матеріали відкритого рекламно-агітаційного характеру. Найбільше були представлені Радикальна партія, Блок Петра Порошенка та діяльність президента. І хоча більшість матеріалів про них носила позитивний характер, були й нейтральні та негативні матеріали. Досить активними були «Свобода», «Народний фронт» та «Сильна Україна» - всі матеріали про яких носять відкритий рекламний характер позитивного змісту.

Всі досліджувані ресурси розміщують агітаційні матеріали партійних прес-служб. Однак деякі сайти мають чітку відповідну пропартійну спрямованість, яка пов’язана з партійною приналежністю редакторів та власників ресурсів. Так, ресурс «Житомир.інфо» надає чітку прерогативу матеріалам про представників Блоку Петра Порошенка, часто не маркуючи їх як політичну рекламу. На решті досліджуваних сайтів відповідної відкритої пропартійності не помічен – замовні матеріали розміщуються відносно рівномірно.

 

Найбільше матеріалів присвячено діяльності Радикальної партії, Блоку Петра Порошенка та мажоритарникам по округам області (в переважній більшості екс-регіонали). Найменше на Інтернет-сайтах було представлено «Батьківщину».

 

Основна тематика виборчих матеріалів – це заходи з передвиборчої агітації учасників кампанії та візити спікерів партій до Житомира.

 

Основними спікерами на Інтернет-сайтах регіону були Олег Ляшко, Наталія Циганчук (кандидат від Радикальної партії), екс-губернатор Сидір Кізін (голова обласного штабу ВО «Свобода»), Сергій Тігіпко, Руслан Годований (1ий заступник голови обласної ради та заступник керівника виборчого штабу «Народного фронту»)

 

Серед основних зафіксованих маніпуляцій – невідповідність заголовків змісту, оціночний характер матеріалів та прерогативи у всивітленні кандидатів від Блоку Петра Порошенка.