укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатських інтернет-ЗМІ за вересень


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Закарпатські інтернет-ЗМІ: на початку вересня майже не писали про вибори та політику. Виключення (як і у випадку з ТРК «М-студіо») складала інформація про В.Балогу (який згодом висунувся мажоритарником від Блоку Порошенка, але цього майже не згадував), якого інтенсивно піарять наближні до нього ЗМІ: Мукачево.нет та Закарпаття.онлайн. Іншу інформацію про виборчі події почали висвітлювати досить обережно вже десь з другої декади вересня, коли почали формуватися списки та подаватися документи до ЦВК. Зазвичай в новинних стрічках цього місяця подавалася інформація про списки партій та зареєстрованих кандидатів від політичних сил, які балотуватимуться по закарпатських округах. Переважно вся інформація такого плану подавалася у нейтральному ключі, щоправда деякі ресурси (Мукачево.нет) надало негативного забарвлення окремим інформаціям, наприклад про списки Батьківщини, своїми оціночними судженнями.

Але у політичному контексті все-таки більше інформації було про П.Порошенка у якості Президента, активність інтернет-ЗМІ у цьому контексті зумовлена рядом подій, що відбувалися цього тижня (підписання закону про особливі статуси загарбаних територій, ратифікація Угоди з ЄС, тощо). Така інформація подавалася у нейтральній тональності, менше – у позитивній.

Найбільше друкованих знаків в інтернет - ЗМІ припало з політичних сил на «Сильну Україну», найменше – на «Громадянську позицію». Проте найбільше уваги інтернет ЗМІ приділили П.Порошенку, але в якості Президента, а не лідера політсили. Найчастіше у позитиві писали про «Сильну Україну», найменше – про Блок Порошенка. У негативі інформація найбільше стосувалася Народного Фронту, найменше –«Громадянської позиції». Лідером по нейтральному висвітленню цього місяця стала «Батьківщина» та сам Президент як окрема особа, найменше у нейтральній тональності йшлося про Опозиційний блок та А.Яценюка як прем’єра.