укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 01.09 – 30.09.2014


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 01.09 – 30.09.2014

 

Загальні тенденції

Кіровоградські інтернет-ресурси найбільш активно серед інших ЗМІ висвітлювали перебіг виборчої кампанії (порівняно із телебаченням та пресою). Визначальним чинником більшості публікацій цього періоду моніторингу було звільнення губернатора області від «Свободи» Олександра Петіка (бездіяльність якого на цьому посту призвела до фактичного розпаду місцевого осередку цієї політичної сили) та скандальне призначення Президентом України Петром Порошенком на цю посаду одіозного екс-члена Партії регіонів (за заявами місцевих самооборонців – «тітушковода») Сергія Кузьменка, нині ще депутата Верховної ради та його наслідки у сприйнятті громадськістю міста. Дещо активніше і більш різноманітно відбувалося висвітлення кампанії в третій декаді місяця, що певним чином пов’язано й з активізацією власне самих політичних сил, насамперед неочікуваний візит одного з лідерів парламентських перегонів – Олега Ляшка, який у своєму стилі влаштував шоу, яке однак досить неоднозначно було сприйняте місцевою громадою.

Сайт «Весь Кіровоград» в лідерах має Опозиційний блок (з дуже явними ознаками джинси) – 39,5%, тоді як «Блок Петра Порошенка» (16,9%), Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента (14,6%) разом із «Батьківщиною» (12,8%) мають приблизно паритетну кількість контенту, що є свідченням певної асиметрії у висвітленні перебігу кампанії, тим паче, що жодного вартого уваги заходу Опозиційним блоком не було зафіксовано. Максимальні показники отримав Блок Петра Порошенка, а мінімальні – «Батьківщина», «Свобода» і власне сам Петро Порошенко (Президент).

Ресурс «Акула» більш активно відстежував ситуацію зі скандальним призначенням Президентом губернатора області, чим пояснюється мінімальна тональність у Петра Порошенка (Президент) і частково Блоку його імені, хоч паритетну негативну тональність має й «Свобода» та Радикальна партія після скандального візиту її лідера до ОДА з пошуками губернатора та «сміттєвою люстрацією» ні в чому не винного службовця. Найбільші ж показники в цей період продемонструвала «Батьківщина». Загалом у відсотковому відношенні цей ресурс виглядає більш об’єктивним порівняно із попереднім, хоч і маємо представництво всього семи суб’єктів моніторингу, на відміну від восьми у ресурсу «Весь Кіровоград»: Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента – 37,7%, «Блок Петра Порошенка» – 20,3%, «Свобода» – 18,8% тощо.

Найбільш активним у цьому контексті був сайт «Гречка», який найбільш паритетно і здебільшого у відповідності до важливості подій висвітлював політичну ситуацію на теренах області: Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента – 40,6%, Радикальна партія – 15,2%, Арсеній Яценюк (уряд) – 13,6%, загалом на сайті представлено десять учасників моніторингу, що є максимальною репрезентацією серед усіх ЗМІ Кіровоградщини. Разом із тим на цьому ресурсі маємо мінімальні показники тональності всіх трьох лідерів у відсотковому відношенні – Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента має 9941 знак негативної тональності, , Радикальна партія – 4211 знаків, Арсеній Яценюк (уряд) – 3468 знаків, однак його трішки «випередила» «Свобода» – 3584 знаки.

Визначальними темами протягом місяця були:

– звільнення губернатора області О. Петіка та масовий відтік членів «Свободи» з місцевого її осередку;

– призначення на посаду губернатора області екс-регіонала С. Кузьменка;

– протести місцевих самооборонців та представників радикальних політичних сил проти такого рішення Президента з вимогою про звільнення губернатора депутатським корпусом обласної ради;

– збір підписів за відставку новопризначеного губернатора області

– візит лідера Радикальної Партії Олега Ляшка.

Загалом варто наголосити на певній незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками також і тональністю зокрема. Окремо варто відзначити ресурс «Весь Кіровоград», у якому чітко відстежується наявність явно «джинсових» матеріалів стосовно однієї політичної сили.