укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 01–30.09.2014 р.


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

Протягом вересня моніторився  тільки зміст сайту ПроЧерк, адже на порталі «Про все» відбувся технічний збій, в зв’язку з чим зниклі новини в період з серпня 2014 року і перестали з’являтися оновлення. Колектив видання знаходився в конфлікті з редактором порталу Галиною Березенко, і робота ресурсу відновилася тільки 29 вересня.

Видання ПроЧерк на початку вересня розміщувало відносно мало матеріалів про вибори та політику, обмежуючись  повідомленнями про наміри окремих  суб’єктів балотуватися. Іншу інформацію про виборчі події ресурс почав висвітлювати вже десь з другої декади вересня, коли почали формуватися списки та подаватися документи до ЦВК. Зазвичай в новинних стрічках цього місяця подавалася інформація про списки партій та зареєстрованих кандидатів від політичних сил, які балотуватимуться по черкаських  округах.  Не обминув увагою інтернет-ресурс і місцеві події: допомогу в зоні АТО черкаських «свободівців»;  скасування повноважень в ОВК №194 Ольги Казько , особа якої пов’язується з порушеннями на попередніх парламентських виборах; зафіксовані громадськістю порушення виборчого законодавства окремими політичними силами та кандидатами.  

Переважно вся інформація про суб’єктів моніторингу подавалася нейтрально, явний негатив на свою адресу отримав фактично тільки  очільник обласної «Батьківщини» Анатолій Бондаренко (в прямій мові одного з потенційних мажоритарників).

Найбільше інформації було розміщено про «Народний фронт», «Сильну Україну» та «Батьківщину». Така інформація подавалася переважно в нейтральній тональності, хоча відносно «Народного фронту» мав місце і позитивно забарвлений контент. При цьому основний обсяг згадок про «Народний фронт» та «Сильну Україну» прийшовся на інтерв’ю основних спікерів цих політичних сил – М.Полякова (черкаського спис очника «Народного фронту» ) та Сергія Тігіпка.

Натомість виборці зовсім не отримали інформації про КПУ та Самопоміч.

Ресурсу бракує аналітичних матеріалів по висвітленню виборчої кампанії, аналізу інформації щодо потенційних та зареєстрованих кандидатів.

Посадові особи Петро Порошенко та Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків, в той час як Арсеній Яценюк – і як посадова особа, і як партієць.

Основними спікерами «Батьківщини» були очільник обласної організації А.Бондаренко,  «Народного фронту» - Арсеній Яценюк, Максим Поляков (списочник), Блоку Петра Порошенка – Віталій Ільяшенко (списочник, нардеп від УДАРу), «Свободи» - очільник обласної організації Юрій Ботнар, потенційний кандидат Сергій Рудик, голова черкаської міської організації Ярослав Нищик.