укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького Інтернету за вересень 2014


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Загальні тенденції

Протягом вересня 2014 р. вінницькі Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин» висвітлювали вибори відносно активно, але не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин»  не забезпечили відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки Інтернет-сайти  не  рівномірно презентували діяльності передвиборчих штабів усіх політичних сил, про окремих учасників процесу згадувалося побіжно, а деякі взагалі залишалися поза увагою;  не аналізувалися програмні засади мажоритарників.

Президент України Петро Порошенко,  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не фігурував у жодному матеріалі.

Найактивніше на Інтернет-сайтах були представлені: Блок Петра Порошенка, Петро Порошенко – Президент, Батьківщина.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: Громадянська позиція, Народний фронт, КПУ, Сильна Україна, Самопоміч. Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Олександр Турчинов – спікер, Петро Порошенко - партієць не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: Блок Петра Порошенка, Свобода.  Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: Яценюк – урядовець, Народний фронт, Опозиційний блок, мажоритарники. Критикували  Петра Порошенка – Президента, Батьківщину, Радикальну партію, КПУ.

Спікери:

Блок Петра Порошенка – Олександр Домбровський, Олексій Порошенко, Юлій Мамчур

Батьківщина – Юлія Тимошенко, Людмила Щербаківська

Народний фронт – Антон Геращенко

Петро Порошенко – Президент

Опозиційний блок – Олександр Вілкул

Мажоритарник – Борис Максимчук

Самопоміч – Єгор Соболєв

Свобода – Олексій Фурман

 

Сайт «20 хвилин»

Вінницький Інтернет-сайт «20 хвилин» висвітлював вибори відносно активно, але не цілком збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше у позитивній.

 

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «20 хвилин»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації про всіх учасників виборчого процесу для прийняття усвідомленого рішення, оскільки на сайті мали місце замовні матеріали про окремих політичних лідерів, а також нейтральна інформація про діяльність центральних органів влади, відчувалася відсутність аналітики, деякі матеріали носили відверто замовний характер.

Президент України Петро Порошенко та  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не фігурував у жодному матеріалі.

Найактивніше на Інтернет-сайті «20 хвилин» були представлені: Батьківщина, Блок Петра Порошенка, Петро Порошенко Президент.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: Народний фронт, Сильна Україна, Радикальна партія. Громадянська позиція, Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Олександр Турчинов – спікер  не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенка, Свобода. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: Опозиційний блок, Самопоміч, мажоритарники. Критикували Петра Порошенка – Президента, Батьківщину, КПУ, Радикальну партію, Сильну Україну.

Спікери:

Народний фронт – Антон Геращенко

Мажоритарник – Борис Максимчук

Блок Петра Порошенка – Олексій Порошенко, Юлий Мамчур

Опозиційний блок – Олександр Вілкул

Радикальна партія – Володимир Місецький

Батьківщина – Юлія Тимошенко, Людмила Щербаківська

Самопоміч – Єгор Соболєв

Свобода – Олексій Фурман

Теми:

15 вересня 2014

14 вересня було 100 днів, як Петро Порошенко заступив на пост Президента України. Журналісти "20 хвилин" вирішили дізнатися у вінничан, яку оцінку вони дадуть Порошенку.

***

Політична партія «Народний фронт», яку очолює прем’єр Арсеній Яценюк, включила у свій список відважного комбата загону «Миротворець», вінничанина Андрія Тетерука.

16 вересня 2014

16 вересня, громадські активісти, представники партії "Свобода", "Батьківщина" та "Студентська Свобода" прийшли до обласного МСЕКу, щоб за їх словами, "вигнати колишнього головного лікаря Віктора Власюка".

***

В неділю, 14 вересня, з’їзд Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» офіційно затвердив вінничанина Вадима Кудіярова кандидатом по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 15. Нагадаємо, він є головою молодіжної організації «Батьківщина молода» і президентом благодійного фонду «Здорова нація».

23 вересня 2014

Зіпсований білборд партії «Сильна Україна» із зображенням її лідера Сергія Тігіпка зафіксувала у неділю, 21 вересня, Громадянська Мережа ОПОРА  (320 знаків, негативна тональність)

24 вересня 2014

Судове засідання по справі Юрія Павленка, на якому розглядалось питання про обрання йому запобіжного заходу, все-таки відбулось сьогодні, 23 вересня, о четвертій годині дня. Суд ухвалив рішення звільнити активіста з зали суду під особисте зобов’язання. Одразу після оголошення вироку, Павленко написав заяву на ім'я слідчого, в якій попросив дозволу терміново поїхати до Києва, бо кінцевий термін подачі документів до ЦВК - до 25 вересня включно. Нагадаємо, активіста затримали сьогодні вранці на залізничному вокзалі. Юрій збирався до Києва, щоб подати документи до ЦВК, аби балотуватись по 12 округу, по якому також балотується син президента Олексій Порошенко (540 знаків, нейтральна тональність)

25 вересня 2014

25 вересня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко перебувала у Вінниці. Вона відвідала Вінницький військово-медичний центр (880 знаків).

26 вересня 2014

26 вересня, у Вінниці побував головний люстратор України Єгор Соболєв. Політик, разом з виборчою командою Самопомочі, провів прес-конференцію. Говорили, про те як діятиме закон «Про очищення влади» після його підписання. (1863 знаки)

***

Єгор Соболєв (Самопоміч) розповів у Вінниці, що на його думку не так у затвердженому законі «Про очищення влади». Політик назвав два пункти, які  йому не подобають у затвердженому законі. - По-перше - законом не передбачена перевірка кандидатів у депутати і президента, ми це пропонували в першій редакції, але сказали, що тоді президент і «Удар» точно будуть проти закону і він не пройде. – каже Єгор Соболєв. – По-друге, що одну добру ідею надати право змити кров’ю подій під час майдану правоохоронцям тепер довели до абсурду. (1070 знаків)

***

Александр Вилкул, губернатор Днепропетровщины и вице-премьер 2012-2014 гг., принял решение баллотироваться в Верховную Раду как один из лидеров Оппозиционного блока. Ключевой своей задачей и членов команды, которая идет с ним, он назвал отстаивание интересов людей труда – тех, кто своими руками создает экономику. (1153 знаки)

***

Вінницькі посадовці різних рангів продовжують показувати свої помешкання. Сьогодні, 26 вересня, свою квартиру показав журналістам голова ВО «Свобода» у Вінницькій області, народний депутат Олексій Фурман. (3193 знаки)

***

26 вересня, у Президента України Петра Порошенка день народження. Йому виповнюється 49 років (563 знаки)

***

25 вересня, на лінію „102” надійшов виклик на приватну адресу по вулиці Некрасова, не нібито завантажують в автомобіль зброю. Опергрупа виїхала туди, але знайшла зброю не вогнепальну, а передвиборну...

Як дізналася редакція „20 хвилин”, йшлося про агітаційну продукцію партії „Батьківщина” і сюжет навколо неї закрутився якраз під час візиту на Вінниччину Юлії Тимошенко. (2504 знаки, негативна тональність)

В Немирові на мітингу голова обласного осередку „Батьківщини” Людмила Щербаківська заявила, що міліція шукає зброю та вибухівку то у вінницькому офісі партії, то в машині, якою їхала Юлія Тимошенко. Мовляв, причина обшуку надумана.

Згодом на сайті партійної газети пояснили – міліція намагалась завадити вивезти тираж агітаційної газети з будинку одного із партійців на Некрасова, 37 в районні штаби.

***

27 вересня 2014

Центральна виборча комісія провела жеребкування для визначення під якими номерами будуть значитись партії у бюлетені на виборах до ВР 26 жовтня.

Перший номер отримала "Радикальна партія Олега Ляшка", яка є одним із лідерів перегонів. А політсилі-фавориту, "Блоку Петра Порошенко" випав номер 22.

28 вересня 2014

"Если президент достигнет цели и получит собственное большинство и правительство, то, с высокой вероятностью, премьер-министра-петра-порошенко будут звать Владимир Гройсман. Это план вполне жизнеспособен в случае, если половина избирателей по-прежнему путает золотое с блестящим"

Это цитата со статьи "Пролетая над гнездом Феникса", которую написала главный редактор "Зеркала Недели" Юлия Мостовая. Собственно на gazeta.zn.ua и была размещена статья. Материал, мягко говоря, не наполнен симпатией к действующему главе государства. Юлия Мостовая не первый раз остро критикует Петра Порошенка. Справделивости ради, стоит заметить что ее муж - Анатолий Гриценко.
Подаем текст статьи "Пролетая над гнездом Феникса" без купюр (15144, негативна тональність)

29 вересня 2014

Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко розповів про те, як використовуються кошти на енергозбереження та територіальну оборону області. Виявляється з грошей направлених з початку 2014 року на Обласний військкомат використали лише 12,8%. (1118 знаків, нейтральна)

***

Прем’єр-міністр Яценюк переводить зарплати військових і силовиків в банки, де крадуть гроші мільйонами. Кабінет міністрів зобов'язав силові міністерства і відомства до 1 листопада перевести всіх силовиків на отримання заробітної плати в державні банки, якими сьогодні в Україні є "Ощадбанк", "Укрексімбанк" і "Укргазбанк". (1461 знак, нейтральна)

***

- Уже нет сфер, которые бы власть не довела до кризиса. Чтобы избежать смертей от переохлаждения во время отопительного сезона власть должна отчитаться о подготовке к зиме и принять экстренные меры, - сказал Александр Вилкул, один из лидеров Оппозиционного блока. (2330 знаків, нейтральна)

30 вересня 2014

Президент Петро Порошенко звітував про свої перші 100 днів президентства і презентував стратегію розвитку держави до 2020 року. Усіх цікавило, чи виправдав сподівання українців «вінницький» президент? (3582 знаки, нейтральна тональність)

***

Разом з кандидатом в депутати Олексієм Порошенко полковник Юлій Мачур, що балотуються до ВР від Блоку Петра Порошенка, провідав першого жовтня поранених бійців, що лікуються у вінницькому військовому шпиталі. Візитери не лише цікавились самопочуттям військових, а й запитували, яку допомогу їм потрібно надати. Більшість посміхалась і відповідала, що у них все є. (2783 знаки, позитивна тональність)

 

Сайт «Моя Вінниця»

Вінницький Інтернет-сайт «Моя Вінниця» висвітлював вибори відносно активно, але цілковито не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

 

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «Моя Вінниця»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа. Зважаючи на те, що сайт фінансується міською радою – більшість матеріалів стосувалися діяльності місцевих та центральних органів влади, зокрема, Президента України, Прем’єр-міністра Украни, а також кандидатів у депутати від Блоку Петра Порошенка.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок реактивного, а не аналітичного висвітлення кампанії.

Президент України Петро Порошенко та  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не фігурував у жодному матеріалі.

Найактивніше на Інтернет-сайті «Моя Вінниця» були представлені: Блок Петра Порошенка, Петро Порошенко – Президент, Батьківщина.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: Громадянську позицію, Народний фронт, Опозиційний блок, Свободу, Сильну Україну, Ареснія Яценюка – урядовця. КПУ, Самопоміч, мажоритарники, Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Олександр Турчинов – спікер, Петро Порошенко Президент не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: Блок Петра Порошенка, Петро Порошенко – Президент. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: Опозиційний блок, Арсеній Яценюк – урядовець. Переважно  критикували Батьківщину, Радикальну партію.

Спікери:

Петро Порошенко – Президент

Блок Петра Порошенка – Олексій Порошенко, Олександр Домбровський, Юлій Мамчур

Радикальна партія – Володимир Місецький

Свобода – Олексій Фурман

Теми:

15 вересня 2014

За результатами опитування, у парламент проходять п`ять політсил. За Блок Петра Порошенко збираються проголосувати 26,8% опитаних, за Радикальну партію Олега Ляшка - 8,1%, Громадянську позицію4,8%, Батьківщину4,7%, Народний фронт3,3%, Сильну Україна2,8%, Свободу -2,6%, КПУ2%, Самопоміч1,3%, Опозиційний блок1,2%.

16 вересня 2014

Верховна Рада синхронно з Європарламентом ратифікували Угоду про асоціацію. Порошенко одразу ж і підписав.

17 вересня 2014

8 мажоритарників від Блоку Порошенка на вінницьких округах.

18 вересня 2014

Хто з вінничан іде на парламентські вибори. Володимир Гройсман - четвертий у списку Блоку Порошенка, а на президентському 12-му окрузі суперничатимуть син президента Олексій і голова міської "Свободи" Базелюк. Вінничани представлятимуть такі партії та блоки: Громадянська позиція А.Гриценка, Сильна Україна, Блок Петра Порошенка, Народний Фронт, Батьківщина, "Свобода", "Правий Сектор", Радикальна партія Ляшка, Опозиційний блок.

***

22 вересня 2014

Відверте інтерв'ю Перезидента Петра Порошенка українським телеканалам (604 знаки, позитивна тональність)

23 вересня 2014

Політичні конкуренти народного депутата Олександра Домбровського (округ №11, Вінниця, Вінницький район) приготували чергову політичну провокацію.

Не виключено, що вінничани і мешканці сіл Вінницького району, що входять в виборчий округ №11 побачать у списку одразу ж два прізвища «Домбровський». До такої технології збираються вдатися політичні конкуренти нардепа Олександра Домбровського.

Цього  року Домбровський балотується у команді Президента України – Петра Порошенка  (1110 знаків)

***

На вулицях Вінниці білборди «Батьківщини» і «Сильної України» не містять вихідних даних. (230 знаків, негативна тональність)

24 вересня 2014

Обрання нових депутатів за старою схемою суттєво ускладнює виконання вимог людей, а також перезавантаження і люстрацію влади, про яку заявляв Президент Петро Порошенко (1100 знаків).

25 вересня 2014

Лидерам "Батьківщини", судя по всему, очень нравиться играть в грязные PR-войны на Винниччине (760 знаків, негативна тональність)

***

Президент назвав 7 пріоритетних реформ в Україні (440 знаків, позитивна тональність)

***

Петро Порошенко доручив терміново закрити кордон з Росією (320 знаків, позитивна тональність)

***

Петро Порошенко дозволив переведення дачних та садових будинків у жилі (554 знаки, позитивна тональність)

***

26 вересня 2014

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться лише за місяць, але у Вінниці передвиборну агітацію вже розгорнуто на повну силу. Незважаючи на неоголошену війну з Росією політичні сили не цураються "вішати" власну рекламу по всьому місту.

Усього вдалося зафіксувати близько 54 білборда, 19 сітілайтів та 3 передвиборчі намети. Але про все по порядку. Пропонуємо огляд за кількістю зовнішньої реклами на вулицях.

Перше місце за кількістю агітації по місту посіла ВО “Батьківщина”. За час подорожі ми нарахували близько 29 білбордів та 15 сітілайтів. Біло-червоні агітки з написом “Україна переможе” зустрічалися у різних частинах Вінниці. На деяких ділянках вони розміщувалися фактично “через один”. Часто можна зустріти ще стару агітацію “Батьківщини” із закликами про люстрацію. (367 знаків)

На другому місці опинився “опальний” Опозиційний блок, що є однією з “реінкарнацій” партії Регіонів. У Вінниці розміщено близько 14 білбордів та 4 сітілайта цієї політичної сили. Варто сказати, що виконані вони у звичній для "Партії Регіонів" біло-синій кольоровій гаммі. (911 знаків)

Третє місце з результатом у 6 білбордів займає Ліберальна партія України.

На четвертому місці жовті “борди” з агітацією партії “Сильна Україна” на яких красується незмінний лідер партії Сергій Тігіпко. Політреклама “Сили” з’явилася на вінницьких бордах однією з перших. Усього ми нарахували 6 білбордів у різних частинах Вінниці (255 знаків)

На п’ятому місці опинилася партія "Народний фронт" Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка. Нам вдалося зафіксувати три їхніх банера. Цікаво, що одну рекламну площину “Народний Фронт” мирно ділить разом із “Опозиційним блоком”. (234 знаки)

На шосте місце потрапив блок “Лівих сил України”. Два їхніх білборди непримітно висять біля кінцевої тролейбусної зупинки на “Вишенці”. Ще один - поблизу муніципального ринку. “Блок лівих сил України” - молода українська лівоцентристська партія для людей, які поділяють принципи соціальної справедливості” - йдеться на офіційному сайті блоку. Зареєстрована партія 18 серпня 2014 року.

На сьомому місці опинилася партія Анатолія Гриценка “Громадська позиція”. Нам вдалося зафіксувати лише 2 білборда. Зазначений на борді тираж - 250 екземплярів. Також, перед ринком “Урожай” розмістилася передвиборчий агітаційний намет (239 знаків)

По місту, також, висять старі білборди “Свободи”, що залишилися ще після Дня Незалежності. Можливо це пов’язано з тим, що по-вінницьким мажоритарним округам свободівці не висували власних кандидатів, тому активної передвиборчої кампанії і не ведуть. Хоча біля Центрального ринку та перехрестя вулиць Юності та Келецької агітпалатки діють. (357 знаків)

***

Екскурсію до свого дому влаштував журналістам депутат верховної ради, свободівець Олексій Фурман. Він перший серед ініціаторів акції Вінницькі межигір’я, хто відкрив двері свого помешкання (372 знаки)

***

30 вересня 2014

Народного депутата Нестора Шуфрича побили в Одесі на сходах під будівлею облдержадміністрації. "Він начебто йшов на зустріч з Опозиційним блоком. Разом із Шуфричем був депутат облради Микола Скорик, колишній голова ОДА. Скорика не побили" (468 знаків, нейтральна)

***

30 вересня в Україні відзначають День працівників освіти. Цього дня в муздрамтеатрі ім. Садовського привітали зі святом освітян області голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, в.о. Вінницького міського голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов. Завітав на свято освітян депутат обласної ради, депутат в нардепи від Блоку Порошенка Олексій Порошенко. Виступаючи перед присутніми він побажав миру, адже це те, чого прагне вся Україна. Також він наголосив на стратегії нашої держави проголошеної Президентом України Петром Порошенком. (2740 знаків, позитивна)

Основні медіаефекти, маніпуляції, фейки, приклади джинси.

Новини про політичні партії подавалися як інформаційні, а не агітаційні. Серед маніпуляційних прийомів варто відзначити формування довіри аудиторії. Деякі матеріали носять ознаки джинси, як от про кандидата-мажоритарника Олександра Домбровського на сайті «Моя Вінниця» (наприклад, інтерв’ю Євгена Марчука на підтримку цього кандидата). Цікавим є той факт, що на урочистості з нагоди Дня працівників освіти привітати вчителів зі святом влада міста й області запросила кандидата в депутати від Блоку Порошенка Олексія Порошенка, представивши його депутатом обласної ради (сайт «Моя Вінниця»). У якості критики Петра Порошенка – Президента сайт «20 хвилин» передрукував матеріал головного редактора «Дзеркало тижня» Юлії Мостової – дружини лідера  Громадянської позиції Анатолія Гриценка. Подібні дії можна назвати маніпуляцією на основі створення іміджу.

Маніпулятивнний вплив на конкретні інтереси й потреби використав сайт «20 хвилин», представивши представника Опозиційного блоку Олександра Вілкула як фахівця, що знає як вийти з газової кризи в зимовий період. Маніпуляцією можна вважати результати соціологічного опитування, проведеного Вінницьким Центром соціологічних і маркетингових досліджень «СОЦІНФО» у Вінниці. Зазначається, зокрема, що майже 52% з числа опитаних вінничан проголосували би за Блок Петра Порошенка (сайт «Моя Вінниця»).