укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 29.09. – 05.10.2014 р.


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

Об’єктом моніторингу з 29 вересня  стали як  «ПроЧерк», так і сайт Про все, адже регулярне виставлення новин на ресурсі  відновилося.   

Інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори дуже активно, і відносно збалансовано.    Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 25% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.

Певна незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-видання не забезпечило рівний доступ до медіа.

В цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Це відбулося в силу  більш реактивного, ніж аналітичного висвітлення кампанії, коли переважно висвітлювалися дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, зокрема, з приводу реєстрації кандидатів-мажоритарників.

Посадові особи Арсеній Яценюк, Олександр Туричнов та Петро Порошенко були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше в просторі інтернет-новин була представлені мажоритарники – вони отримали на свою користь більше 60% виборчого контенту, за рідкими виключеннями – в нейтральної тональності.

Активно були представлені  «Блок Петра Порошенка»,  «Свобода» та «Народний фронт». Вони згадувалися як в контексті висування та реєстрації мажоритарників на черкаських округах, так і в інших:

-       «Блок Петра Порошенка» -  підписання угоди про чесні вибори; порушення порядку висування кандидата Чудновського; закликів кандидата О.Петренка протидіяти підкупу виборців; діяльності депутатів міської ради; повідомлення про порушення виборчого законодавства щодо поширення реклами без вихідних даних тощо;

-       «Свобода» - відправлення «свободівців» в зону АТО; порушення виборчого законодавства свободівцем С.Рудиком;

-       «Народний фронт» -  підписання угоди про чесні вибори; привітання освітян; відправлення в зону АТО; приїзд Порубія на Черкащину.

 

Менше представленими були «Радикальна партія», «Опозиційний блок», нарешті зьявилася в просторі новин «Самопоміч» (в зв’язку з інформаційним приводом – приїздом до Черкас Семена Семенченка.

Натомість виборці зовсім не отримали інформації про «Громадянську позицію», КПУ  та «Сильну Україну».

Найбільше позитиву на свою адресу отримали мажоритарники.

Негатив у було небагато, і він стосувався Петра Порошенка, Арсенія Яценюка  та Олександра Турчинова як посадових осіб, утримувався в прямій мові незареєстрованого кандидатом по 194 округу Миколи Булатецького: «Політична бидлоеліта повертає країну до свого черева. Впевнений, з Яценюком-Турчиновим, Порошенком-Ложкіним, Тимошенко-Бондаренком і тими, хто танцює під їхню дудку, ми не змінимо країну. »

Джинса:

Без належного маркування та без адекватного інформаційного приводу був розміщений  заклик до чесних виборів мажоритарником-«порошенківцем» Віталієм Чудновським (ПроЧерк, 03.10.).