укр eng

Звіт за результатами моніторингу Кримських інтернет-відань за період 29.09-5.10.2014р


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: АР Крим

Загальні тенденції

Протягом цього тижня кримські інтернет-видання знову досить пасивно висвітлювали вибори.

Медіа згадували Президента України Петра Порошенка і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, як виконавців своїх обов’язків переважно у нейтральній тональності. Хоча зустрічається декілька публікацій, де про Президента йдеться у позитивній тональності, наприклад, на  сайті «Крим.Реалії» розміщено публікацію «Порошенко. Президент на своєму місці» (29 вересня). «Однією з ключових характеристик Порошенко є те, що він людина успішна. Він успішний бізнесмен - фактично навіть надуспішний (до того ж «бізнесмен» в нормальному, західному розумінні слова). Він успішний політик - вірніше сказати, знову ж таки, надуспішний», - зазначає автор статті. Матеріал подано у рубриці «Погляд».  

У публікації, на цьому ж сайті, «Порошенко: першим результатом реформ в Україні має стати верховенство права» Петро Порошенко виступає у позитивному світлі та опосередковано як партієць.

В одному з матеріалів видання «Аргументы недели-Крым» українського президента і прем’єра теж згадують як партійців, зокрема: «Яценюк має намір до виборів створити з Порошенком коаліцію» (4 жовтня).

Згадки про політичні партії та виборчий процес знову ж таки, як і минулих звітніх періодів, поодинокі.

Так, зустрічається публікація про «Блок Петра Порошенка» у матеріалі «Луценко: У Криму та на Донбасі виберуть народних депутатів після повернення туди української влади» (5 жовтня, сайт Крим.Реалії), про партію «Батьківщина»: «Тимошенко поїде до Росії на суд по справі української льотчиці Савченко» (5 жовтня, сайт «Крим.Реалії»), Радикальну партію Олега Ляшка: «Ляшко образив Авакова в Facebook» (1 жовтня, «Аргументы недели-Крым»), Правий сектор: «Україна повинна вимагати у Європи списання боргів, вважає «Правий сектор» » (4 жовтня, «Аргументы недели-Крым»).

Крім того, на сайті «Крим.Реалії» було розміщено матеріал «Як обіцяють вирішувати проблему Криму партії, що балотуються в Раду?» (3 жовтня), у якій журналіст викладає спостереження, «як найбільш рейтингові партії мають намір боротися з окупацією Криму в разі їх проходження до парламенту». Зігідно тексту, таких партій досить мало.

Серед рейтингових партій, які є прихильниками нинішньої влади, тільки дві політсили згадали про проблему Криму в своїх програмах - це «Блок Петра Порошенка» і «Батьківщина»…  У програмі позиція щодо Криму відсутня. У матеріалі також йдеться і про партії, в програмах яких відсутній пункт щодо Криму: «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, Радикальна партія Олега Ляшка, «Народний фронт», КПУ, «Сильна Україна», «Опозиційний блок».

Помітними серед іншого, є публікація «Перед виборами до парламенту активісти склали пам'ятку для переселенців з Криму і Донбасу» та відео громадянської мережі «Опора» - «Як змінити місце голосування на виборах 26 жовтня 2014». Обидва матеріали опубліковані на сайті «Крим.Реалії», що дає змогу вимушеним переселенцям із Криму, які є користувачами цього ресурсу, отримати довідкову інформацію про те, як можна реалізувати своє виборче право на материковій частині України.

Однак, у цілому, можна зробити висновок, що виборці так і не отримали достатньо інформації для ухвалення усвідомленого рішення.