укр eng

Звіт за результатами моніторингу Тернопільського інтернету за період 29.09-5.10.2014р


З 29.09.2014 по 05.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

За звітний період тернопільські  інтернет-видання «Погляд» та «За Збручем» висвітлювали вибори активніше. Є блочна політична реклама «Громадянської позиції», «Народного фронту», кандидата від блоку Порошенка, самовисуванця Тараса Пастуха, якого підтримала «Самопоміч». Сайт «Погляд» додав рубрику вибори 2014, хоча читачу не зрозуміло, де таки агітація та замовні тексти. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 20-25%. У публікаціях переважає  нейтральна тональність у 70%, 20% негативна та 10% позитивна. Найактивніше на цьому тижні висвітлювали «Народний фронт» у нейтральній тональності, «Свободу» та «Блок Петра Порошенка». Про «Батьківщину» писали у двічі менше, ніж про «Народний фронт». Сайт «Погляд» активно висвітлює у нейтральній та позитивній тональностях самовисуванця Тараса Пастуха (кандидат знаходиться в зоні АТО, виборчою кампанією займається дружина та друзі), якого підтримує «Самопоміч».

Посадові особи (Арсеній, Яценюк, Петро Порошенко) були представлені, як виконавці своїх посадових обов’язків у нейтральній та  негативній тональностях.

Нейтрально мінімальні згадування про «Громадянську позицію», КПУ та «Сильну Україну». Двічі писали нейтрально про «Опозиційний блок» та тричі нейтрально і негативно про Радикальну партію.

Медіаефекти та маніпуляції: в обох виданнях з’явились однакові замовні соціодослідження; також в обох виданнях професор економічного університету про ситуацію в країні негативно згадує президента та позитивно акцентує на  справах «Батьківщини». Зібрано команду з авторитетних, незаангажованих відомих у місті людей (актор, ресторатор, дизайнер, журналіст, лікар, спортсмен, шоу-мен, громадські активісти та ін.) які говорять, мигають у рекламних банерах про те, що підтримують самовисуванця Тараса Пастуха, якому висловила свою підтримку «Самопоміч»