укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (06.08 – 12.08)


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

 

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (6.08 – 12.08)

З 6.08 по 12.08 чернівецькими інтернет-сайтаи найбільше уваги приділено «Партії Регіонів» та «Об’єднаній опозиції». Була значна кількість публікацій про «УДАР» в нейтральній тональності та менша, але помітна – про «Свободу». Найменше згадок про КПУ та «Україна-Вперед!». лише констатує факт їх наявності, негативна 

Найбільше інформації в нейтральній та негативній тональності стосується «Об’єднаної Опозиції» та «Партії Регіонів». Чимало матеріалів  в нейтральній тональності про «УДАР», менше – про «Свободу». Серед самовисуванців найбільше уваги дісталось Довганичу та Кобевку. Менше – Панчишину.

Основні теми – аналіз кандидатів, звернення до прокуратур та обвинувачу вальні заяви з різних приводів, висунення кандидатів, звернення партій та кандидатів, підписання мовного закону.

З 6.08 по 12.08 Букінфо приділив найбільше увагу «Партії Регіонів» та «Об’єднаній опозиції», подаючи матеріали у переважно нейтральній та негативній (в малих обсягах) тональностях.  Було кілька публікацій про «УДАР» та «Свободу».

КПУ та «Україна вперед!” згадувались кількома рядками.

Самовисуванці, зокрема Рибак, Кобевко та Панчишин були згадані 1-2 рази. Зокрема, розміщено матеріал-звернення Рибака, очевидний передрук надісланого прес-службою матеріалу. Опубліковано статтю кандидата Довганича, в якій останній атакує кандидата від Об’єднаної опозиції Федорука («А де наш опозиціонер Федорук?» (http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=27192) та лист-звернення Чесанова «до колишніх опозиціонерів».

8-го серпня на потралі Букінфо з’явилися матеріали, присвячені аналізу кампанії Папієва та Михайлішина та зловживань у її рамках. Текст, підготовлений ГО ОПОРА нейтральний за тональністю, оскільки базується на фактах і викладається безсторонньо, хоча з точки зору пересічного виборця окремі моменти постають і як негатив (використання адміністративного ресурсу) і як позитив (встановлення майданчиків, промовисті обіцянки).

Матеріал про Михайлішина Букінфо розмістили з підзаголовком «Фальштарт», що задає негатив на початку.

6 серпня  з’явився матеріал «Михайло Папієв вимагає негайно очистити від побутового сміття перевал Німчич, а винних в забрудненні Карпат – притягти до відповідальності». До того ж, публікація вочевидь є матеріалом прес-служби Папієва і є маніпулятивною, оскільки створюється ілюзія проблеми та її вирішення губернатором.   

Відмітимо збалансованість редакційної політики. Наступний матеріал від ГО ОПОРА розвінчує маніпулятивний потенціал публікації в газеті Чернівці на користь Михайлішина та проти Федорука, даючи виборцю можливість розібратися. Щоправда,  матеріал Букінфо розмістили з підзаголовком «Фальштарт», що задає негатив на початку.

На Букінфо також опубліковано матеріал ГО ОПОРИ, в якому розвінчуються маніпулятивний потенціал анонімних листівок з зображенням М. Федорука та ув’язненого екс-директора Калинівського ринку І. Ринжука, замаскованих під агітматеріали об’єднаної опозиції.

Щоправда, вже 7 серпня з підзаголовком «Маразм крєпчал» опубліковано матеріал з посиланням на пісню в підтримку ПР. Огидна фотка людини маргінальної зовнішності додає одіозності.

9 серпня 2012 опубліковано «аналітичну» статтю Буковина: опозиція починає і… програє?

З тексту статті не видно аргументів в підтримку заголовку, в той же час читач сприймає назву, як даність. Використовуються маніпулятивні прийоми побудови речень: «Для спокушених українською політикою зрозуміло…»

Теми: висунення кандидатів, само-піар партій та кандидатів та контр-кампанії щодо опонентів.

Букінфо постає як відносно збалансований майданчик розміщення джинси від різних політичних сил.

Інтернет-сайт «BukNews» з 6.08 по 12.08 найактивніше висвітлював діяльність Партії Регіонів, Об’єднаної опозиції та партії «Удар». Пасивніше, але згадується «Свобода». «Україна, Вперед!», КПУ та рейтингові само висуванці практично не згадуються.

Найбільше матеріалів у нейтральній та негативній тональностях - Об’єднану опозицію та Партію Регіонів.  

Теми: «правозахисна діяльність» Об’єднаної опозиції в цілому та Г. Москаля зокрема, мовний закон.

На відміну від Букінфо, Buknews розміщує більшу кількість аналітичних матеріалів. Матеріали від ГО ОПОРА також опубліковані  на Buknews.