укр eng

Звіт за результатами моніторингу Тернопільського інтернету за вересень


З 01.09.2014 по 30.09.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

За звітний період тернопільські  інтернет-видання «Погляд» та «За Збручем» висвітлювали вибори стримано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин зростала на рівні 15-20%. Найбільше інформації було в нейтральній  тональності, а найменше у позитивній. У вересні основними гравцями інтернет-простору були  «ВО «Свобода», «Батьківщина» та  Блок Порошенка. На 1/3 менше писали про Радикальну партію та Народний фронт. Вдвічі менше від основних гравців згадували Громадянську позицію  та Самопоміч. Мінімальні згадування в публікаціях про КПУ і Сильну Україну. Одна публікація про Опозиційний блок у нейтральній тональності. Посадові особи (Арсеній, Яценюк, Олександр Турчинов, Петро Порошенко) та місцеві представники влади були представлені, як виконавці своїх посадових обов’язків, мінімум у негативній та в основному у нейтральній тональностях.

Найбільше у позитивної тональності висвітлювали ВО «Свобода». Найбільше негативна тональність публікацій була теж у  ВО «Свобода», Блоку  Порошенка, Радикальної партії. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Батьківщина та ВО Свобода, Народний фронт. Спостерігається спекулювання тернопільських представників ВО «Свобода», а також Блоку Порошенка на темі АТО.

В кінці вересня з’явилась блочна політична реклама – Громадянська позиція, Народний фронт, Блок Порошенка (місцевий кандидат). Видання Погляд додало рубрику ВИБОРИ 2014, але для читача про це ніде не роз’яснено і не зовсім зрозуміло, бо всі новини ідуть разом. Сайт За Збручем намагається об’єктивно аналізує кандидатів, їх роботу,списки

Головні спікери тернопільські нардепи та представники політичних сил, місцева влада.

Теми- війна, газ, допомога армії, АТО, світло та тепло у зимовий період, місцеві події.

Публікувались просвітницькі матеріали про  те, як працюватимуть спостерігачі від громадських організацій, готовність ОВК, про зміну розташування  двох дільниць у Тернополі, як перевірити себе у списках виборців, як можуть голосувати переселенці та бійці АТО тощо. Читачів інформували на просвітницькі теми не активно.