укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (30.07 – 5.08.2012)


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

 

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (30.07 – 05.08)

Протягом тижня 30.07 – 05.08 найбільшу увагу інтернет-сайти приділили висвітленню діяльності Об’єднаної опозиції, “Удару”, Партії Регіонів та “Свободі”, як у нейтральній так і частково у негативній тональностях . Також протягом тижня були опубліковані інформаційні матеріали про КПУ та «Україна вперед!”. Про самовисуванців не згадувалося.

   Основні події тижня, які висвітлювались в інтернет-ресурсах -  вибори 2012: публікація списків політичних партій, аналіз перших п’ятірок політичних партій, дискусії щодо мовного закону.

   Інтернет-сайт «BukNews» з 30.07 – 05.08 найактивніше висвітлював діяльність Об’єднаної опозиції, “Удару”, Партії Регіонів та «Свободи» найпасивніше - «Україна, Вперед!» та КПУ.     

   Найбільше матеріалів у нейтральній тональності - про Об’єднану опозицію у нейтралі. Матеріали про Об’єднану опозицію у негативній тональності всеціло стосувались висунення кандидатом-мажоритарником по 201 виборчому округу колишього очільника міста Федорука М., у тому числі провокацій стосовно нього. Другою за кількістю інформаційних матеріалів стала партія “Удар”, це можнам пояснити тим, що до першої п’ятірки даної політичної сили увійшли дві представниці Буковини – Оксана Продан та Марія Матіос, що й отримало широкий суспільний резонанс. Із постаттю Оксани Продан також був опублікрваний матеріал у негативній тональності, в якому йшлося про її родинні стосунки із олігархом Дмитром Фірташем. Третє місце за кількістю інформаційних матеріалів на сайті БукІнфо розділили між собою Партія Регіонів та “Свобода”, вони стосувались в основному списків даних політичних партій та осіб, що до них увійшли.

Не отримали згадок “Україна Вперед!” та КПУ.

   Основні теми тижня – аналіз перших п’ятірок політичних партій.

   Інтернет-сайт «БукІнфо» з 30.07 – 05.08  найактивніше висвітлював діяльність партії “Удар”, Партії Регіонів, Об’єднаної опозиції та «Свободи» найпасивніше – партій «Україна, Вперед!»та КПУ.     

Найбільше матеріалів у нейтральній тональності – присвячено партії Об’єднана опозиція та “Удар”. У обох випадках проводиться аналіз перших п’ятірок кандидатів у депутати ВРУ та тих буковинців, котрі увійшли до так званої “прохідної” частини списків. Об’єднана опозиція отримала також високий ступінь негативу через висунення кандидатом-мажоритарником колишнього мера міста Чернівці М. Федорука. Що стосується Партії Регіонів та “Свободи”, то матеріали, що стосувались даних вох партій теж в основному стосувались списків кандидатів у депутати, а також часково прийняття мовного закону.

Окрема стаття також стосувалась партії “Україна Вперед!” та її виборчого вписку.

Маніпулятивні прийоми.

За звітній період нами були відфіксовані наступні маніпулятивні прийоми на сайті “BukNews”:

·      В статті від 1.08.2012 «Буковинці віддані собі - "розклали яйця" в різні кошики. Сідляр передумав..» автор застосовує маніпулятивний прийом посилання на чутки «пан Фищук, якому злі язики приписують таємну дружбу з багатьма регіоналами»;

·      Інформаційне повідомлення «Королевська бере в список футболіста Шевченка, сина Ступки та екс-міністра» від 1.08.2012, подане в нейтральній тональності супроводжується картинкою (вочевидь – несправжньою), на якій рукопотискання Королевської та Шевченка відбувається за відворотом спідниці Королевської, що наводить читача на неполітичні аналогії і однозначно являється маніпулюванням образом з застосуванням візуальних медіа-ефектів (фотошоп);

·      З’являються статті про конфлікт помічника депутата від Батьківщини Соболєва з Банарем В.О, ветераном МВД, в якому останній подається в ролі потерпілого, що може мати негативний ефект для Батьківщини попри лише 1 згадку про Соболєва в матеріалах за 3.08.2012. Завершення конфлікту важко спрогнозувати, проте в ситуації закладено чималий маніпулятивний потенціал «атаки на оточення»;

·      Стаття від 5.08.2012 про вбивство відомого еколога Дніпропетровщини подається з підзаголовком «СВОЛОТА ПІДІЙМАЄ ГОЛОВУ / МОВОЮ РИГІНАЛУ /», що наводить на негативні асоціації з Партією Регіонів.