укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу тернопільського Інтернет за 30.07-19.08


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

  1. Загальні тенденції

 Протягом звітного періоду  тернопільські Інтернет-видання присвятили увагу усім політичним силам, які підлягають моніторингу. Найбільше згадувань про Партію регіонів (включаючи місцеву та центральну владу): у різних тональностях – нейтральний, негативний та позитивний. Нейтральні та позитивні, здебільшого, згадування про УДАР, Об’єднану опозицію, Свободу. Найменше -  про  «Україна вперед!» та  КПУ. Разом з тим активно з»являються в Інтернет-ресурсах  само висуванців – представників Партії регіонів.

Теми стосувалися прийняття мовного Закону, благодій них акцій, ремонту доріг, партійних з»їздів, питань висунення та реєстрації кандидатів,  ситуації в округах.

Частина публікацій в Інтернет мали просвітницький характер – інформації від КВУ та ОПОРИ.

  1. Коментар найбільших та найменших показників

Найчастіше згадувалася Партія регіонів, якщо врахувати повідомлення про діяльність влади. Баланс позитивних та нейтральних повідомлень приблизно одинаків, разом з тим є і негативні матеріали, здебільшого від опозиційних сил. Становлять вони  приблизно 10% матеріалів про провладну партію.

Об`єднана опозиція, УДАР, Свобода мають приблизно однакову кількість повідомлень. Усі здебільшого у нейтральній чи позитивній тональності.

«Україна вперед!» та КПУ представлені найменше  - всього по 3-4 матеріали на сайтах, які підлягали моніторингу (За Збручем, Погляд).

Практично усі (90%) матеріалів про самовисуванців – позитивні. Найбільше місцеві Інтернет-видання приділяють увагу В.Клименку – до 80%. До 20% - Іван Чайківський. Це два головні обличчя у новинних повідомленях. Найбільше негативних матеріалів – також про І. Чайківського – серед усіх – 30%.

В останні дні зактивізувався  народний депутат ВРУ Орест Муц (колишній голова обласної організації  ПР – тепер самовисуванець). Найбільше  явно замовних матеріалів саме відсамовисуванців (зважаючи на Тернопільський регіон вони не позиціонують себе із партією влади).

ПОЛІТИЧНА СКЛАДОВА публікацій

На сайті  «За Збручем» - складає до 40%

На сайті «Погляд» - складає до 40%

3. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальні показники позитивної і негативної тональності належать Партії регіонів. Позитив Партії регіонів забезпечували повідомлення про різноманітні «покращення» на  місцевому та всеукраїнському рівнях. Негатив – у критиці від різних політичних опозиційних сил.

Нейтральні та позитивні – СВОБОДА, УДАР, ОБ`ЄДНАНА ОПОЗИЦІЯ приблизно в однакових відсотках.

Найбільше позитивних показників мають самовисуванці (усі матеріали явно замовні – «джинса»)

Порівнюючи кількість публікацій та тональність, то найбільш негативно була відображено КПУ – із 4 публікацій – 3 негативні.

4. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

Оскільки пріоритетності в Інтернету немає, то найбільше повідомлень про таких осіб - від Партії регіонів (влади) – губернатор Валентин Хоптян, від так званих самовисуванців – мажоритарників луганський банкір Володимир Клименко, далі – Іван Чайківський. Від Об’єднаної опозиції – Олексій Кайда, Михайло Головко(обоє СВобода), Василь Деревляний (Батьківщина),  представники партії УДАР та повідомлення про партію,

5. Теми (без цифр).

З`їди партій

Представлення кандидатів від політичних сил

Представлення програм

Порушення законодавства

Благодійність

Благоустрій населених пунктів

Мовне питання

6. Спікери (без цифр)

Найчастіше – представники облдержадміністрації, позапартійні Клименко та Чайківський, представники партій, голова обласної ради (Свобода), поки народні депутати Муц (ПР) та Стойко (За Україну!).

7. Маніпулятивні технології

- неадекватні до тексту заголовки, особливо на сайті «За Збручем», коли назва матеріалу абсолютно не відповідає тексту – 4 випадки. "Погляд"  застосовує негативні заголовки, де сама публікація нейтральна, а також інтонацію з сарказмом.