укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 15.09. – 08.10.2014 р.


З 15.09.2014 по 08.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

Об’єктом моніторингу з 15 по 28 вересня був тільки сайт «ПроЧерк», адже в вересні сайт «Про все» не працював в силу наявності на той час конфлікту між  колективом видання та редактором. Потік новин на ресурсі відновився 29 вересня, саме з цього періоду здійснювався моніторинг новин на сайті.

 Інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори дуже активно, і відносно збалансовано.    Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин поступово зростала, і на кінець моніторингового періоду складала близько 25% .

Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у позитивній.

Певна незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-видання не забезпечило рівний доступ до медіа для різних суб’єктів виборчого процесу.

В цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Це відбулося в силу  більш реактивного, ніж аналітичного висвітлення кампанії, коли переважно висвітлювалися дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, зокрема, з приводу реєстрації виборчих списків та кандидатів в округах.  Однак треба відзначити, що інтернет-ЗМІ більше, ніж преса та телебачення, реагували на інформаційні приводи, які з’являлися відносно суб’єктів моніторингу, що створювало більш різноманітну картину їх діяльності на виборчих перегонах.

Посадові особи Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та Петро Порошенко були представлені, за незначними виключеннямі, як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше в просторі інтернет-новин була представлені мажоритарники – вони отримали на свою користь більше 60% виборчого контенту, причому в 96% - в нейтральної тональності.

Далі за обсягом представлення йдуть «Народний фронт», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенка». Всі вони згадувалися в контексті висування та реєстрації кандидатів як по багатомандатному загальнодержавному окрузі, так і по одномандатних черкаських округах. Крім того, були наступні контексти висвітлення діяльності суб’єктів моніторингу :

-   «Народний фронт» -  підписання угоди про чесні вибори; привітання освітян; відправлення в зону АТО; приїзд Порубія на Черкащину;

- «Сильна Україна» - висвітлення позиції С.Тігіпка щодо корупції в лікарнях та навчальних закладах;

-   «Блок Петра Порошенка» -  підписання угоди про чесні вибори; порушення порядку висування кандидата Чудновського; закликів кандидата О.Петренка протидіяти підкупу виборців; діяльності депутатів міської ради; повідомлення про порушення виборчого законодавства щодо поширення реклами без вихідних даних тощо;

-    «Батьківщина» - підписання угоди про чесні вибори; висвітлення позиції кандидатів від партії з різних питань;

- «Свобода» - відправлення «свободівців» в зону АТО; повідомлення про порушення виборчого законодавства свободівцем С.Рудиком;

Менше представленими були «Опозиційний блок», «Громадянська позиція» та «Радикальна партія», один раз з»явилася  в просторі новин «Самопоміч» (в зв’язку з висвітленням приїзду до Черкас Семена Семенченка). Зовсім не була присутня в просторі новин КПУ.

Найбільше позитиву на свою адресу отримали мажоритарники.

Негативу було небагато, і він стосувався Петра Порошенка, Арсенія Яценюка  та Олександра Турчинова як посадових осіб (утримувався в прямій мові незареєстрованого кандидатом по 194 округу Миколи Булатецького: «Політична бидлоеліта повертає країну до свого черева. Впевнений, з Яценюком-Турчиновим, Порошенком-Ложкіним, Тимошенко-Бондаренком і тими, хто танцює під їхню дудку, ми не змінимо країну») та кандидата від «Батьківщини» Анатолія Бондаренка (в прямій мові кандидата в народні депутати Олександра Чуприни).

Треба відзначити статтю  "Черкащина на старті: Ми з них вибираємо" (07.10.2014 р., ПроЧерк), в якій надана аналітика щодо складу кандидатів по мажоритарним округам в нейтральній тональності з лінками на інформацію з новин про їх статус, діяльність та висловлювання.  

Джинса:

Без належного маркування та без адекватного інформаційного приводу були розміщені статті про Сергія Тігіпка («Сильна Україна»), кандидатів-мажоритарників Віталія Чудновського («Блок Петра Порошенка», 200 округ), Сергія Носачова («Народний фронт, 196 округ), Валентина Ткалича («Народний фронт», 198 округ), Андрія Габрова («Народний фронт», 194 округ).