укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (6 – 12 жовтня 2014 р.)


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

За звітний період в досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону  домінували матеріали відкритого рекламно-агітаційного характеру за авторством партійних прес-служб. Лідером висвітлення були Радикальна партія та «Народний фронт» (разом 2/3 всіх зафіксованих матеріалів). Досить активними були «Блок Петра Порошенка»,  «Сильна Україна», «Свобода» та «Громадянська позиція».

Фактично всі ресурси заповненні «джинсою». Висвітлення відбувається надзвичайно «брудно», без відповідного маркування, з відвертою рекламою. І, не дивлячись на те, що замовні матеріали розміщають всі ресурси, деякі з них всеодно знаходять спосіб надавати перевагу певним кандидатам. Відсутня будь-яка незалежна аналітика, максимум у цій сфері – це псевдоаналітика та соцопитування, результати яких оприлюднені прес-службами самих же кандидатів, в яких перемагають вони ж. 

 

Найбільше матеріалів присвячено діяльності таких партій як Радикальна партія та «Народний фронт», мажоритарникам по округам області. Найменше на Інтернет-сайтах було представлено «Опозиційний блок».

 

Основна тематика виборчих матеріалів протокольні заходи та візити спікерів партій до Житомира.

 

Основними спікерами на Інтернет-сайтах регіону були Олег Ляшко, Наталія Циганчук (кандидат від Радикальної партії), Руслан Годований (1ий заступник голови обласної ради та заступник керівника виборчого штабу «Народного фронту»), екс-губернатор Сидір Кізін (голова обласного штабу ВО «Свобода»), Сергій Тігіпко та інші.

 

Серед основних зафіксованих маніпуляцій – невідповідність заголовків змісту, оціночний характер матеріалів та прерогативи у висвітленні кандидатів.