укр eng

Звіт за результатами моніторингу Чернігівських інтернет - ресурсів за період 06-12.10.2014 року


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

Загальні тенденції.

Чернігівські інтернет – ресурси протягом 06 - 12 жовтня 2014 року висвітлювали вибори дуже активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в порівнянні з попередніми періодами суттєво зросла та становила близько 25-27%. Найбільше інформації було подано в нейтральній тональності,  найменше у негативній.

Збалансованість представлення головних політичних сил за тональністю зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що такі інтернет – ресурси, як «Події і коментарі» та «Високий Вал» забезпечили відносно рівний доступ до медіа політичних сил, що є суб’єктами нашого моніторингу. Натомість сайт «0462.ua» надавав перевагу висвітленню діяльності «Сильної України».

За підсумками тижневого спостереження, можна зробити висновок, що виборці  отримували інформацію для прийняття усвідомленого рішення, лише в поодиноких випадках, адже сайти ПіК та Високий Вал розміщували переважно рекламну інформацію (50 % від загального виборчого контенту). Інші новини були пов’язані з проведенням дебатів між кандидатами, аналітичних матеріалів щодо діяльності кандидатів та подіями, пов’язаними з містом Черніговом. Сайт 0462.ua взагалі не має позначення замовлених матеріалів, хоча зустрічаються матеріали, які на інших сайтах йдуть з позначкою реклама.

Посадові особи (Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов) були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше інтернет – ресурси згадували про мажоритарників, Блок Петра Порошенка та «Громадянську позицію». Натомість читачі отримали мінімум інформації про «КПУ» та «Свободу». Про таку політичну силу, як «Самопоміч» промоніторені інтернет – ресурси взагалі не згадували.

У нейтральній тональності найбільше згадувалися мажоритарники, найменше – ВО «Свобода». У позитивній тональності найбільше – ВО «Батьківщина», найменше – мажоритарними.

Слід відмітити, що чим ближче до виборів, то більше з’являється негативної інформації, при чому як проплаченої, так і без поміток реклами. Найбільше інформації у негативній тональності було присвячено «Блоку Петра Порошенка», найменше – КПУ. Такі політичні сили як ВО «Батьківщина» та «Народний фронт» взагалі не згадувались у негативній тональності.

Найбільше рекламних матеріалів розміщено по «Блоку Петра Порошенка», «Сильна Україна» та по мажоритарникам (Дериземля, Долеско).

Спікерами політичних сил були:

  • ВО «Батьківщина» - Юлія Тимошенко, Валерій Дубіль (19 місце в списку партії);
  •  «Радикальна партія» – Олег Ляшко;
  • «Сильна Україна» – Валерій Хорошковський, Сергій Тігіпко
  • «Опозиційний блок» - Юрій Бойко, Світлана Живенко;
  • «Громадянська позиція» - Гриценко.

Події і коментарі

На сторінках даного інтернет - ресурсу максимально була представлена
«Блок Петра Порошенка» та мажоритарники (нейтральна тональність), мінімально – «Свобода» (нейтральна тональність) та КПУ (негативна тональність).

У позитивній тональності матеріали відсутні.

Всі матеріали які розміщувались на сайті з позитивною тональністю були позначені, як реклама. Найбільше рекламних матеріалів було розміщено «Блока Петра Порошенка». В одному з рекламних матеріалів згадувалась ВО «Батьківщина» в негативному контексті.

Одиничні випадки розміщення реклами за тиждень були від «Радикальна партія.

0462.ua

На сторінках цього інтернет - ресурсу максимально представлена  «Сильна Україна», мінімально – «Радикальна партія» (новини є нейтральної тональності).

У позитивній тональності представлена – «Сильна Україна». В негативній тональності представлено уряд в особі Прем’єр-міністра України в статті «СМИ: Оплачивать достижения Кабмина Яценюка украинцы будут из своего кармана». Матеріалів із позначкою реклами не було.

Високий Вал

Максимально представлено на сторінках Високого Валу «Батьківщина», мінімально – «Громадянську позицію» та «Народний фронт». У позитивній інтонації найбільше представлено «Батьківщину», У негативній тональності – Блок Петра Порошенка, «Сильна Україна» та мажоритарними.

На сайті розміщено значна кількість рекламних матеріалів, найбільше матеріалів про  ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «Сильна Україна» з позначко «Імідж», а також поодинокі матеріали про «Радикальна партія» та про потенційних кандидатів – мажоритарщиків.