укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 06.10 – 12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 06.10 – 12.10.2014

 

Загальні тенденції

 

Кіровоградські інтернет-ресурси продовжують найактивніше порівняно з іншими ЗМІ висвітлювати перебіг виборчої кампанії. Визначальним чинником більшості публікацій цього періоду моніторингу стала акцентуація на проведенні кампанії мажоритарниками, які на цьому тижні стали лідерами за кількістю друкованих знаків. При цьому досить чітко відстежується певна несиметричність у висвітленні електронними ресурсами різних політичних сил, про що свідчить статистика. Поряд із цим сайти продовжують відстежувати протистояння громадських активістів з новопризначеним губернатором, що знову визначило Президента лідером негативної тональності. Також чи не вперше з’явилися публікації про «Самопоміч» та інформація про зловживання деяких мажоритарників щодо можливого спотворення волевиявлення виборців та деякі спроби чорного піару з боку конкурентів.

Сайт «Весь Кіровоград» вперше за останні тижні в лідерах має не Опозиційний блок, а мажоритарників (найчастіше з яких згадується Олесь Довгий з явними ознаками джинси), і досить несподівано на другій позиції маємо Самопоміч, і третім – Опозиційний блок. Мінімальні показники отримали мажоритарники (той же Олесь Довгий з приводу погроз своєму конкурентові).

Ресурс «Акула» найбільш активно відстежував і відповідно висвітлював проведення передвиборчої кампанії мажоритарниками, а саме подружжям Миколи та Лариси Онулів, хоч спорадично згадуються й інші мажоритарники, які, до речі, й мають максимальні показники негативної тональності (Максим Березкін – за саморекламу під час футбольного матчу та Олесь Довгий – за використання «тітушок»).

Найбільш активним і досить репрезентативно у плані кількості представлених політичних сил був сайт «Гречка», який найбільш паритетно і здебільшого у відповідності до важливості подій висвітлював політичну ситуацію на теренах області. Загалом сайт продовжує відстежувати ситуацію щодо призначення губернатора області та перипетії, пов’язані з ним. Крім цього, також наявні матеріали про факти підкупу виборців з боку одного з кандидатів. Лідером позитивної тональності є Радикальна партія, а лідером негативної є Петро Порошенко як виконавець обов’язків Президента.

Загалом варто наголосити на певній незбалансованості представлення головних політичних гравців як за кількісними показниками також і тональністю зокрема, насамперед це стосується ресурсів «Весь Кіровоград» і «Акула».