укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатських інтернет - ЗМІ за 6-12 жовтня


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Наприкінці попереднього тижня в Ужгороді побували агітатори від Блоку Порошенка, а також серед тижня прибув з агітацією міністр освіти С.Квіт. Й інтернет продовжив висвітлення цієї теми вже цього тижня. Але більше друкованих знаків припало все-таки на Порошенка як Президента, ніж на партію його імені. Якщо про президента написали об’ємом майже 10 тис.знаків (переважно у позитивній, трохи менше у нейтральній тональності), то про Блок Порошенка  -- на 40% менше (все нейтрально). Згадали інтернет - ЗМІ цього тижня Батьківщину, діяльність цієї партії висвітлювали у порівнянні з іншими періодами у позитиві та нейтрально (зазвичай це негативна тональність). Досить значні об’єми інформації стосувалися Народного фронту. Але всі текст публікувалися у негативній тональності. Найменше уваги приділили Громадянській позиції., теж, до речі, у негативі. Інші партії не фігурували у новинах чи публікаціях.

Чимало інформації, де йшлося про ту чи іншу політсилу, стосувалося звітів ОПОРИ про порушення виборчого законодавства. Зазвичай йшлося про рекламну продукцію , неналежно оформлену чи розміщену в невідповідних місцях.

Стосовно мажоритарників, то щодня в інтернет-просторів (на сайтах, які моніторяться) виринав з коментарями мажоритарник Віктор Балога. Оскільки наближені до кандидата сайти (Мукачево.нет та Закарпаття онлайн) постійно його цитували. Саме через коментарів Балоги з’являлася інформація про діяльність Народного фронту чи А.Яценюка у негативному, дуже рідко у нейтральному забарвленні. Про інших мажоритарників йшлося вряди годи, зокрема про Роберта Горвата чи Олександра Довгоша.

Сайт « Мукачево.нет» найбільше писав про Громадянську позицію та Народнйи фронт майже в однаковому об’ємі та у негативі. Найменше знаків присвятили Блоку Порошенка у позитиві. Стільки ж отримав Порошенко як Президент.  

Сайт «Заголовок» найбільше друкованих знаків виділив для Блоку Порошенка (інформація про мітинг в Ужгороді, приїзд «прізвищ» із списку тощо), найменше писали про Батьківщину, у контексті знімання мажоритарників (нейтрально). У негативі подавалася інформація про Народний фронт.

Сайт «Закарпаття.онлайн» . На сайті найбільше світився Порошенко, Блок Порошенка та Народний Фронт. Але якщо Блок Порошенка фігурував у позитиві чи нейтральній тональності, то Народний фронт - у негативній.