укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (30.07 – 19.08)


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

 

 

Проміжний звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів (30.07 – 19.08)

  У період з 30.07 по 19.08 в чернівецькі інтернет сайти найактивніше висвітлювали діяльність Об’єднаної опозиції, Партії Регіонів та «УДАРу», найпасивніше – діяльність «Свободи», КПУ та «Україна Вперед!». У нейтральній тональності найбільше матеріалів було про Об’єднану опозицію, найменше – про КПУ. У позитиві практично не біло інформаційних матеріалів, окрім одного, що стосувався партії «Свобода». В негативній тональності найчастіше згадувалась Об’єднана опозиція та партія Регіонів, найменше згадок в негативі у КПУ.

    Основні події з 30.07 по 19.08, які висвітлювались в інтернет-ресурсах – вибори 2012: оприлюднення списків кандидатів по мажоритарним округам, аналіз кандидатів в депутати по округам, оприлюднення майнових декларацій, оприлюднення списків партій, аналіз перших п’ятірок списків партій та представників Буковини у них, факт незаконної агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район, зафіксовані ГО «ОПОРА», підписання мовного закону.

Сайт «BukNews» з 30.07 по 19.08 найактивніше публікував інформаційні матеріали про Об’єднану опозицію та Партію Регіонів в негативній та  нейтральній тональності, найменше – про КПУ, «Україна Вперед!». У нейтральній тональності найчастіше згадується Об’єднана опозиція, «Удар», найменше згадок у КПУ, «Свобода», «Україна Вперед!». Сайт «BukNews» зазвичай не створює власних інформаційних статей, а публікує надану їм виборчими штабами «джинсу» та займається перепостом найбільш гарячих новин із іншиз інформаційних ресурсів, у тому числі загальноукраїнських, таких як Українська Правда та «Дзеркало тижня».

За звітній період сайт опублікував найбільше інформаційних матеріалів про Об’єднану опозицію як у нейтральній, так і у негативній тональностях. Негатив в основному стосувався факту висунення в рядах Об’єднаної опозиції колишнього очільника міста М. Федорука в якості мажоритарного кандидата по 201 виборчому округу.

Другою по кількості згадувань виступає Партія Регіонів. Нейтральна тональність зазвичай стосується офіційних матеріалів, які подаються владними структурами міста чи області. У той час як негатив по відношенню до даної політичної сили продукує у своїх виступах та заявах Об’єднана опозиція загалом та нардеп Г. Москаль зокрема.

Партія УДАР в представлена в основному у нейтральній тональності, як і партія «Свобода» (у партії свобода практично всі матеріали стосуються кандидата у нардепи Н. Горука).

КПУ та «Україна Вперед!» практично не відзначились у матеріалах даного сайту за звітній період, окрім сухої інформації про список партії у випадку «Україна Вперед!» та даних про окремих мажоритарних кандидатах від КПУ.

   Основні теми за період 30.07 – 19.08 – аналіз кандидатів в депутати по округамх ,факти незаконної агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район, оприлюднення та аналіз перших п’ятірок списків партії, оприлюдення та аналіз декларацій про доходи кандидатів у народні депутати.

   Основні спікери – радник голови Об’єднаної Опозиції з питань освіти Лілія Гриневич, губернатор області – Михайло Папієв, нардеп –Генадій Москаль.

     Сайт «БукІфо» з 30.07 по 19.08 аналогічно сайту «BukNews» з 30.07 по 19.08 найактивніше публікував інформаційні матеріали про Об’єднану опозицію та Партію Регіонів в негативній та  нейтральній тональності, також чимало інформації було присвячено партії УДАР у нейтральній тональності. Значно менше були висвітлені партії «Свобода» та  «Україна Вперед!» у нейтральній та позитивній тональностях. Практично не приділялось уваги КПУ та самовисуванцям.

За звітній період Об’єднана опозиція була представлена на інтернет-сайті інформаціними матеріалами про список партії, ключових мажоритарних кандидатів, у контексті дискусії про мовний закон, та антивладних виступах. Найбільш активними спікерами виступали Г. Москаль, М. Бурбак, чимало матеріалів було присвячено безпартійному кандидату в нардепи від опозиції М. Федоруку.

Партія Регіонів представлена значною кількістю матеріалів у нейтральній тональності, що носили зазвичай характер донесення виборцям певного роду інформації, на кшталт публікації списку партії, біографій кандидатів-мажоритарників, оприлюднення декларацій про доходи тощо. На сайті також згадувалось про факт незаконної агітації губернатором виборців Сторожинецького та Глибоцького районів, а також про використання медійного адмінресурсу Секретарем Чернівецької міської ради В. Михайлішиним через комунальну газету «Чернівці».

Політична партія УДАР висвітлювалась у нейтральній тональності, а самі матеріали стосувались в основному представниць Буковини  О. Продан та М. Матіос, що увійшли до першої п’ятірки списку партії.

Практично не були представлені за звітній період партії КПУ та “Україна Вперед!”.

Що стосується кандидатів самовисуванців, то найбільше інформаційних матеріалів присвячувались В. Довганичу, Р. Панчишину та Рибаку. Всі інші самовисуванці по-суті не згадувались.