укр eng

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (13 – 19 серпня)


З 13.08.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Донецька область

Звіт за результатами моніторингу донецького інтернету (13 – 19 серпня)

Упродовж 13-19 серпня 2012 року найбільшу увагу интернет-ЗМІ Донецького регіону присвятили Партії регіонів (211681 др. зн.). Однак інтернет-видання, на відміну від всіх інших видів ЗМІ, достатню увагу приділили і висвітленню діяльності об'єднаної опозиції – 86048 др. зн. На третьому місці опинився УДАР, якому переважно дісталася негативна тональність (13938 др.зн.) Партії "Україна, Вперед" і КПУ було приділено набагато менше контенту. Згадки про "Свободу" носили епізодичний, дуже маленькій за обсягом, характер.

При цьому, знову нетипово для донецьких ЗМІ, Партія регіонів не стала рекордсменом за обсягом "позитиву". Найбільше за все інтернет-видання писали про ПР в нейтральній тональності (94109 др. зн). Кількість згадок в позитивній тональності щодо Партії регіонів на цьому тижні була на рівні 75232 др.зн. Ще 42340 др.зн. було надруковано в негативному контексті.

Що стосується об'єднаної опозиції, то ця політична сила в інтернет-просторі Донецького регіону згадувалася переважно в нейтральній тональності (75987 др.зн). Негативної інформації було майже в 8 раз менше – 9258 др. зн., позитивної - в 94 рази менше, ніж нейтральної – лише 803 др.зн.

Таким чином, можна констатувати, що інтернет-видання на цьому тижні охопили, нехай різною мірою, діяльність усіх політичних сил, які є об'єктами нашого моніторингу.

Однак представленість партій на різних сайтах була різною як за обсягом, так і за тональністю.

"Новости Донбасса" більш за все своєї віртуальної площі надали Партії регіонів. Більшість публікацій - позитивна тональність (37470 др.зн). Приблизно однаковий обсяг контенту на сайті присвячений Партії регіонів в негативній та нейтральній тональності –1800 др.зн. та 17533 др.зн. відповідно.  На друге місце видання вивело об'єднану опозицію. Ця політична сила отримала від видання найбільшу кількість згадок у нейтральному контексті (39978 др.зн). Негативу як і позитиву було вкрай мало.

Решта партій згадувалися епізодично. Однак на цьому тлі помітно відносно велику кількість негативу на адресу політичної партії УДАР (10255 др.зн.). Вербальний аналіз контенту показав, що приводом для критики були вельми незначні події. Автори "Новостей Донбасса" вельми докладно аналізували кожне слово спікерів УДАРу, кожну їх дію ("Донецкие сторонники Кличко начали кампанию с обмана журналистов").  Негативні публікації проти УДАРу, на наш погляд, мають ознаки цілеспрямованого приниження цієї політичної сили.

Інтернет-видання "Новости Донбасса" позиціонує себе як незалежне. Однак на цьому тижні намітилася тенденція публікації на сайті матеріалів, які мають ознаки замовних. Для цього видання створило спеціальну рубрику "Робота в округах". У ній розміщуються іміджеві статті про представників чинної влади та членів Партії регіонів. Ці матеріали не тільки вставляються в стрічку новин, але й розміщуються на головній сторінці сайту, в самому центрі екрану. Статті, які мають ознаки замовних, таким чином, знаходяться в полі зору читачів набагато більше, ніж звичайні новини. На цьому тижні "Новости Донбасса"  "працювали в округах" з депутатом Партії регіонів та відомим "регіоналом" - народним депутатом і кандидатом в депутати - Тетяною Бахтєєвою та кандидатами в депутати від Партії регіонів Миколою Левченко і Олександром Бобковим. Видання розмістило в придуманій рубриці без позначки "Політична реклама", відверто пропагандистські передвиборні статті про цих представників влади. Показово, що вперше в інтернеті з'явилися стереотипні тексти, які традиційно масово тиражувалися лише в місцевих газетах. Так, на цьому тижні "Новости Донбасса" передрукували іміджеві матеріали "Татьяна Бахтеева стала первой, кто получил удостоверение кандидата в народные депутаты от Премьер-министра Украины Николая Азарова" та "Николай Левченко: Страна задолжала перед Донецком", які в якості своєрідних "темників" розміщувалися в друкованих виданнях Донецької області.

Інтернет-видання КИД, редакція якого розміщується під одним дахом з обласною організацією Партії регіонів, більше найбільш позитиву присвятило Партії регіонів (33486 др.зн.). Ще більш - 57348 др.зн. - видання віддало ПР у нейтральному контексті. Логіка стрічки новинного сайту обумовила наявність досить великого обсягу публікацій, які присвячені Партії регіонів, у негативній тональності. Однак кількість негативу не можна порівняти з матеріалами нейтральної та позитивної тональності. Негативу було всього 5152 др.зн.

Друге місце за обсягом публікацій на сторінках КИДа посіла об'єднана опозиція. Переважно ці публікації витримані в нейтральній тональності (26059 др.зн), однак "негативу" всього вдвічі менш - 9258 др.зн. Що стосується позитивної тональності (лише 287 др.зн.), то обсяг таких публікацій в 123 рази поступається "позитиву" і "нейтралу".

Згадки про "Україну, Вперед", КПУ , "Свободу" та УДАР були епізодичними і непоказовими.

Інтернет-видання "Остров" більшу частину своєї віртуальної площі на цьому тижні віддало Партії регіонів. Приблизно однаковий обсяг матеріалу був присвячений ПР як в негативній, так і в нейтральній тональності – 19188 др.зн та 19228 др.зн. відповідно.

Об'єднаної опозиції було віддано 9950 др.зн. в нейтральній тональності. "Негативу" і "позитиву" не було зовсім.