укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу полтавських інтернет-ЗМІ за період 15.09-26.10.2014


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Полтавська область

 

Загальні тенденції.

Полтавські інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори не дуже активно, а також не дуже збалансовано.

Головною відзнакою цих виборів стало те, що майже всі новини інтернет-ЗМІ про кандидатів чи партії розміщували на правах реклами.

Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 50%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності .

Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що полтавські інтернет-ЗМІ не забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішеннязавдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.

 Посадові особи Петро Порошенко та Арсеній Яценюк  були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків в позитивній, нейтральній та негативній тональності.

Більше всього негативних матеріалів було про мажоритарщиків, ВО «Батьківщина» та Радикальну партію.

Більше всього позитивних матеріалів було про Президента Петра Порошенко, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, партію «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенка» та мажоритарників.

Найактивніше в інтернет-ЗМІ були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам.

Варто зазначити, що «Новини Полтавщини» також висвітлювали загальнодержавні події та діяльність високопосадовців.

Протягом звітного періоду сайт «Новини Полтавщини» та сайт “Полтавщина” маркували рекламні матеріали позначкою «Р». Разом з цим агітматеріали повинні чітко позначатися висловом “Політична реклама чи Політична агітація”.

 

По кожному окремому ЗМІ

  «Новини Полтавщини » - обласне комунальне суспільно-політичне інтернет-видання

Це видання висвітлювало вибори відносно пасивно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 30%. Інформація подавалась у нейтральній та позитивній тональності. Статей у негативній тональності було небагато.

В основному видання інформацію про кандидатів чи партії розміщували на правах реклами.

Більше всього позитивних матеріалів було про Президента Петра Порошенко, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, дії яких висвітлювалися майже щодня.

Петро Порошенко згадувався як Президент в позитивній та нейтральній тональності.

Арсеній Яценюк, як прем’єр-міністр згадувався також в нейтральній та позитивній тональності.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали депутати у мажоритарних округах, партії «Сильна Україна» та "Блок Петра Порошенко".

Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом дає змогу зробити попередній висновок про те, що це полтавські інтернет-ЗМІ не забезпечило читачам відносно рівний доступ до медіа.

Також це видання  переважно висвітлювало дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили .

 

Приватне інформаційне видання «Полтавщина»

«Полтавщина » висвітлювала вибори відносно активно, а  також в основному всі матеріали мали суто рекламний характер і були помічені позначкою «Р», що означало рекламний матеріал.  Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що це видання намагалося забезпечити їм відносно рівний доступ до медіа навіть через рекламу.

Петро Порошенко та Арсеній Яценюк на відміну від «Новин Полтавщини»  були значно менше представлені як виконавці своїх посадових обов’язків.

Інформація була надана про всіх основних політичних гравців, але в різному обсязі.

Найактивніше на сайті були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам. Про інших учасників виборчих перегонів, виборці отримали значно менший об’єм інформації.