укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу вінницького Інтернету за період 15 вересня – 26 жовтня 2014


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Загальні тенденції

 

Протягом 15 вересня – 26 жовтня 2014 р. вінницькі Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин» висвітлювали вибори відносно активно, але не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин»  не забезпечили відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки Інтернет-сайти  не  рівномірно презентували діяльності передвиборчих штабів усіх політичних сил, про окремих учасників процесу згадувалося побіжно, а деякі взагалі залишалися поза увагою;  не аналізувалися програмні засади мажоритарників.

Президент України Петро Порошенко,  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше на Інтернет-сайтах були представлені: «Блок Петра Порошенка», Петро Порошенко – Президент, мажоритарники.

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: «Громадянську позицію», КПУ, «Народний фронт», «Сильну Україну», «Самопоміч», Олександр Турчинов – спікер. Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: «Блок Петра Порошенка», Петро Порошенко – Президент, «Народний фронт».  Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники, «Блок Петра Порошенка», «Опозиційний блок», «Самопоміч». Критикували  Петра Порошенка – Президента, «Батьківщину», Радикальну партію, КПУ, «Сильну Україну».

 

Спікери:

Блок Петра Порошенка – Олександр Домбровський, Олексій Порошенко, Юлій Мамчур, Мустафа Найєм, Володимир Гройсман, Микола Кучер, Сергій Лещенко, Сергій Квіт, Ірина Луценко, Олександр Черненко, Віктор Пинзеник

Батьківщина – Юлія Тимошенко, Людмила Щербаківська, Олександр Мельник

Народний фронт – Антон Геращенко, Тетяна Чорновол

Петро Порошенко – Президент

Опозиційний блок – Олександр Вілкул

Мажоритарники – Борис Максимчук, Руслан Демчак, Петро Юрчишин, Геннадій Кравченко, Віктор Жеребнюк, Януарій Шостак

Самопоміч – Єгор Соболєв

Свобода – Олексій Фурман

Радикальна партія – Володимир Мисецький

Арсеній Яценюк – урядовець

Олександр Турчинов – спікер

 

Сайт «20 хвилин»

Вінницький Інтернет-сайт «20 хвилин» висвітлював вибори відносно активно, але не цілком збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше у негативній.

 

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «20 хвилин»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації про всіх учасників виборчого процесу для прийняття усвідомленого рішення, оскільки на сайті мали місце замовні матеріали про окремих політичних лідерів, а також нейтральна інформація про діяльність центральних органів влади, відчувалася відсутність аналітики, деякі матеріали носили відверто замовний характер.

Президент України Петро Порошенко,  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Олександр Турчинов – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.

Найактивніше на Інтернет-сайті «20 хвилин» були представлені: мажоритарники, «Батьківщина», Петро Порошенко-Президент, «Блок Петра Порошенка» «Свобода».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: «Громадянську позицію», КПУ, Радикальну партію, «Самопоміч», «Сильну Україну», Олександр Турчинов – спікер. Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, «Блок Петра Порошенка», «Свобода». Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники, «Народний фронт», «Опозиційний блок», «Самопоміч». Критикували Петра Порошенка – Президента, мажоритарників, «Батьківщину», КПУ, Радикальну партію, «Сильну Україну».

Спікери:

Народний фронт – Антон Геращенко, Тетяна Чорновол

Мажоритарники – Борис Максимчук, Руслан Демчак, Петро Юрчишин, Геннадій Кравченко, Віктор Жеребнюк

Блок Петра Порошенка – Олексій Порошенко, Юлий Мамчур, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Микола Кучер

Опозиційний блок – Олександр Вілкул

Радикальна партія – Володимир Місецький

Батьківщина – Юлія Тимошенко, Людмила Щербаківська, Олександр Мельник

Самопоміч – Єгор Соболєв

Свобода – Олексій Фурман

Петро Порошенко – Президент

Арсеній Яценюк – урядовець

Олександр Турчинов – спікер

 

Теми:

15 вересня 2014

14 вересня було 100 днів, як Петро Порошенко заступив на пост Президента України. Журналісти "20 хвилин" вирішили дізнатися у вінничан, яку оцінку вони дадуть Порошенку.

***

Політична партія «Народний фронт», яку очолює прем’єр Арсеній Яценюк, включила у свій список відважного комбата загону «Миротворець», вінничанина Андрія Тетерука.

16 вересня 2014

16 вересня, громадські активісти, представники партії "Свобода", "Батьківщина" та "Студентська Свобода" прийшли до обласного МСЕКу, щоб за їх словами, "вигнати колишнього головного лікаря Віктора Власюка".

***

В неділю, 14 вересня, з’їзд Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» офіційно затвердив вінничанина Вадима Кудіярова кандидатом по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 15. Нагадаємо, він є головою молодіжної організації «Батьківщина молода» і президентом благодійного фонду «Здорова нація».

23 вересня 2014

Зіпсований білборд партії «Сильна Україна» із зображенням її лідера Сергія Тігіпка зафіксувала у неділю, 21 вересня, Громадянська Мережа ОПОРА  (320 знаків, негативна тональність)

24 вересня 2014

Судове засідання по справі Юрія Павленка, на якому розглядалось питання про обрання йому запобіжного заходу, все-таки відбулось сьогодні, 23 вересня, о четвертій годині дня. Суд ухвалив рішення звільнити активіста з зали суду під особисте зобов’язання. Одразу після оголошення вироку, Павленко написав заяву на ім'я слідчого, в якій попросив дозволу терміново поїхати до Києва, бо кінцевий термін подачі документів до ЦВК - до 25 вересня включно. Нагадаємо, активіста затримали сьогодні вранці на залізничному вокзалі. Юрій збирався до Києва, щоб подати документи до ЦВК, аби балотуватись по 12 округу, по якому також балотується син президента Олексій Порошенко (540 знаків, нейтральна тональність)

25 вересня 2014

25 вересня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко перебувала у Вінниці. Вона відвідала Вінницький військово-медичний центр (880 знаків).

26 вересня 2014

26 вересня, у Вінниці побував головний люстратор України Єгор Соболєв. Політик, разом з виборчою командою «Самопомочі», провів прес-конференцію. Говорили, про те як діятиме закон «Про очищення влади» після його підписання. (1863 знаки)

***

Єгор Соболєв (Самопоміч) розповів у Вінниці, що на його думку не так у затвердженому законі «Про очищення влади». Політик назвав два пункти, які  йому не подобають у затвердженому законі. - По-перше - законом не передбачена перевірка кандидатів у депутати і президента, ми це пропонували в першій редакції, але сказали, що тоді президент і «Удар» точно будуть проти закону і він не пройде. – каже Єгор Соболєв. – По-друге, що одну добру ідею надати право змити кров’ю подій під час майдану правоохоронцям тепер довели до абсурду. (1070 знаків)

***

Александр Вилкул, губернатор Днепропетровщины и вице-премьер 2012-2014 гг., принял решение баллотироваться в Верховную Раду как один из лидеров «Оппозиционного блока». Ключевой своей задачей и членов команды, которая идет с ним, он назвал отстаивание интересов людей труда – тех, кто своими руками создает экономику. (1153 знаки)

***

Вінницькі посадовці різних рангів продовжують показувати свої помешкання. Сьогодні, 26 вересня, свою квартиру показав журналістам голова ВО «Свобода» у Вінницькій області, народний депутат Олексій Фурман. (3193 знаки)

***

26 вересня, у Президента України Петра Порошенка день народження. Йому виповнюється 49 років (563 знаки)

***

25 вересня, на лінію „102” надійшов виклик на приватну адресу по вулиці Некрасова, не нібито завантажують в автомобіль зброю. Опергрупа виїхала туди, але знайшла зброю не вогнепальну, а передвиборну...

Як дізналася редакція „20 хвилин ”, йшлося про агітаційну продукцію партії „Батьківщина” і сюжет навколо неї закрутився якраз під час візиту на Вінниччину Юлії Тимошенко. (2504 знаки, негативна тональність)

В Немирові на мітингу голова обласного осередку „Батьківщини” Людмила Щербаківська заявила, що міліція шукає зброю та вибухівку то у вінницькому офісі партії, то в машині, якою їхала Юлія Тимошенко. Мовляв, причина обшуку надумана.

Згодом на сайті партійної газети пояснили – міліція намагалась завадити вивезти тираж агітаційної газети з будинку одного із партійців на Некрасова, 37 в районні штаби.

***

27 вересня 2014

Центральна виборча комісія провела жеребкування для визначення під якими номерами будуть значитись партії у бюлетені на виборах до ВР 26 жовтня.

Перший номер отримала Радикальна партія Олега Ляшка, яка є одним із лідерів перегонів. А політсилі-фавориту, "Блоку Петра Порошенко" випав номер 22.

28 вересня 2014

"Если президент достигнет цели и получит собственное большинство и правительство, то, с высокой вероятностью, премьер-министра-Петра-Порошенко будут звать Владимир Гройсман. Это план вполне жизнеспособен в случае, если половина избирателей по-прежнему путает золотое с блестящим"

Это цитата со статьи "Пролетая над гнездом Феникса", которую написала главный редактор "Зеркала Недели" Юлия Мостовая. Собственно на gazeta.zn.ua и была размещена статья. Материал, мягко говоря, не наполнен симпатией к действующему главе государства. Юлия Мостовая не первый раз остро критикует Петра Порошенка. Справделивости ради, стоит заметить что ее муж - Анатолий Гриценко.
Подаем текст статьи "Пролетая над гнездом Феникса" без купюр (15144, негативна тональність)

29 вересня 2014

Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко розповів про те, як використовуються кошти на енергозбереження та територіальну оборону області. Виявляється з грошей направлених з початку 2014 року на Обласний військкомат використали лише 12,8%. (1118 знаків, нейтральна)

***

Прем’єр-міністр Яценюк переводить зарплати військових і силовиків в банки, де крадуть гроші мільйонами. Кабінет міністрів зобов'язав силові міністерства і відомства до 1 листопада перевести всіх силовиків на отримання заробітної плати в державні банки, якими сьогодні в Україні є "Ощадбанк", "Укрексімбанк" і "Укргазбанк". (1461 знак, нейтральна)

***

- Уже нет сфер, которые бы власть не довела до кризиса. Чтобы избежать смертей от переохлаждения во время отопительного сезона власть должна отчитаться о подготовке к зиме и принять экстренные меры, - сказал Александр Вилкул, один из лидеров Оппозиционного блока. (2330 знаків, нейтральна)

30 вересня 2014

Президент Петро Порошенко звітував про свої перші 100 днів президентства і презентував стратегію розвитку держави до 2020 року. Усіх цікавило, чи виправдав сподівання українців «вінницький» президент? (3582 знаки, нейтральна тональність)

***

Разом з кандидатом в депутати Олексієм Порошенко полковник Юлій Мачур, що балотуються до ВР від Блоку Петра Порошенка, провідав першого жовтня поранених бійців, що лікуються у вінницькому військовому шпиталі. Візитери не лише цікавились самопочуттям військових, а й запитували, яку допомогу їм потрібно надати. Більшість посміхалась і відповідала, що у них все є. (2783 знаки, позитивна тональність)

1 жовтня 2014

29 вересня, на конференції у прес-клубі кандидат в депутати, мажоритарник Борис Максимчук розповів про свої плани та очікування від позачергових виборів у народні депутати України, про звільнення його з роботи у торговельному інституті, допомогу військовим та дітям переселенцям з Донбасу, та про те що його звинувачують у чорному піарі. (9121 знак, нейтральна тональність).

2 жовтня 2014

2 жовтня, під час проведення акції «Чистий люстраційний четвер» очільники області прийняли від активістів люстраційні декларації та розповіли чи були вони зареєстровані у Компартії. Керівники Вінницької області розповіли про своє компартійне минуле. Анатолій Олійник написав заяву про вихід з КПУ в 1988 році, Сергій Свитко – у 1990. (1500 знаків, негативна тональність)

***

Президент Росії Володимир Путін видав російське громадянство екс-президенту Віктору Януковичу, а також Азарову і Пшонці, пише радник глави МВС, кандидат в депутати від Народного фронту Антон Геращенко у своєму Facebook. (219 знаків, нейтральна)

4 жовтня 2014

У Вінниці 10 жовтня в кінотеатрі Родина відбудеться показ документального фільму про полонену українську льотчицю, канд. в депутати від Батьківщини Надію Савченко. Показ буде проводитись безкоштовно. Крім Вінниці, фільм покажуть ще в 9 містах. (868 знаків, нейтральна)

5 жовтня 2014

У Вінниці справжній скандал перед виборами – керівник Радикальної партії у Вінницькій області Володимир Мисецький стверджує, що Олег Ляшко неправомірно виключив його і інших однодумців з партії, а також що Ляшко «ходить» під регіоналами. «Ми вже не можемо дивитися на цей «бєспрєдєл», як олігархи купують Ляшко, є інформація, що це Льовочкін. Ті фінанси, які виділяються на вибори, то, на чому він їздить і як він обманює людей - говорить про те, що за ним стоїть серйозна сила. Ми припускаємо, що це колишня Партія регіонів чи Росія, - каже колишній голова партійного осередку Вінницької області Володимир Мисецький.  Також колишні однопартійці Ляшка створять антикорупційний сайт, який буде називатися "Антиляшко" (937 знаків, негативна тональність)

6 жовтня 2014

Кандидат у депутати Верховної Ради  Петро Юрчишин (мажоритарник) ініціював на своєму виборчому окрузі Громадянський рух «Чесні вибори».  Мета цього проекту - завдяки активному осередку спостерігачів, які будуть діяти у кожному населеному пункті, не допустити фальсифікацій на жодній дільниці, в жодному селі чи місті. До цього проекту уже приєдналося більше трьох тисяч виборців, які готові бути офіційними спостерігачами від Петра Юрчишина в одномандатному виборчому окрузі № 13 на позачергових виборах народних депутатів України, 26 жовтня 2014 року. (2708 знаки, нейтральна тональність, джинса)

***

Все таємне стає явним. Кабмін хоче оприлюднити реальних власників українських компаній та дані про нерухомість високопоставлених чиновників. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розповів, що відповідний законопроект вже поданий до парламенту. (1184 знаки, позитивна тональність, спікер Яценюк)

7 жовтня 2014

7 жовтня, у Вінниці розфарбували громадський туалет в парку імені Горького у яскраво-червоний колір. На ньому написано "Штаб КПУ О. Калетник". Навколо розкидані листівки з зображенням головної комуністки Вінниччини Оксани Калетник із написом "Увага розшук" та "На їх руках кров Небесної сотні".

Невідомі розфарбували туалет скоріш за все вночі. Навколо туалету розкидані листівки з зображенням Оксани Калетник. (428 знаків, негативна тональність)

**

Спікер Верховної ради України Олександр Турчинов доручив секретаріату опублікувати в газеті "Голос України" результати голосування за антикорупційні законопроекти (675 знаків, нейтральна тональність)

***

Відомі українські журналісти «Української правди» та «Громадського ТВ» - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та засновник руху «Чесно» - Світлана Заліщук зустрілись з вінницькими колегами сьомого жовтня, щоб поговорити про майбутнє українських медіа, та майбутні законотворчі плани в парламенті. Як відомо, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм йдуть до Верховної ради по списку партії «Блок Петра Порошенка» під №19 та 20 відповідно. (5400 знаків, позитивна тональність)

8 жовтня 2014

17-й виборчий округ (центр – у Ладижині) має 10 кандидатів у народні депутати. Серед них вже є лідер – це вінничанин Микола Кучер (мажоритарник) - керівник департаменту з виробництва продукції рослинництва і тваринництва «Миронівського хлібопродукту», який у 2012 році також змагався за мандат народної довіри на цьому окрузі, і його підтримала 41 тисяча жителів цього регіону (40% голосів). На прес-конференції, що відбулась після реєстрації Кучера кандидатом у народні депутати, журналісти дізнались, що Микола Кучер дійсно тримається заявленого курсу Петра Порошенка. Підтримує мирний план Президента, виступає за об’єднання демократичних сил в Парламенті та люстрацію «януковичів». Займає жорстку позицію до російської агресії і окупації українських територій. (1664 знаки, нейтральна тональність, мажоритарник)

10 жовтня 2014

26 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради України. Ми всі сподіваємось, що оновлена Рада зробить все для процвітання України. Я, Олександр Мельник, корінний вінничанин, заступник голови обласної партійної організації партії «Батьківщина» у 2008-2010 роках, прийняв рішення балотуватись до парламенту по 11 округу. Я не можу залишатись осторонь, оскільки ціла армія пристосуванців та політичних заробітчан, вдягнувши овечу шкіру, намагається шляхом брудних маніпуляцій отримати мандат довіри моїх земляків (3254 знаки, нейтральна, джинса)

***

У Шаргороді невідомі облили білборд кандидата в народні депутати від "Батьківщини" Вадима Кудіярова жовтою та блакитною фарбою. Білборд висів без вихідних даних. В громадянської мережі "Опора" повідомляють, що це порушення законодавства, оскільки друковані матеріали передвиборної агітації повинні бути з вихідними даними. (422 знаки, негативна)

13 жовтня 2014

Віктор Качур, який очолює виборчий штаб Радикальної партії у Вінницькі області потрапив в ДТП. Його Toyota зіткнулася у "Москвичем" (377 знаків, нейтральна тональність)

***

Президент України Петро Порошенко призначив собі ще одного радника – вінничанина Олександра Домбровського (376 знаків, нейтральна тональність)

***

Екс-голова Теплицької РДА Василь Романюк (мажоритарник), який висувався кандидатом у народні депутати по одномандатному окрузі №17, знявся з виборів.

10 жовтня ЦВК задовольнила його заяву й скасувала його реєстрацію кандидатом в нардепи. (536 знаків, нейтральна тональність)

14 жовтня 2014

Президент Петро Порошенко скасував святкування Дня захисника 23 лютого і призначив його на 14 жовтня. Таке рішення прийнято з метою «вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості» - інформує сайт глави держави (555 знаків, позитивна тональність)

**

Відома своїми антикорупційними розслідуваннями журналістка та громадська активістка, кандидат в нардепи від «Народного фронту» Тетяна Чорновол зустрілась сьогодні, 13 жовтня, з журналістами у вінницькому прес-клубі. Говорили про люстрацію, батальйон «Азов», партизанські загони та майбутній парламент (4261 знак, нейтральна тональність)

16 жовтня 2014

Депутати облради ухвалили рішення про демонтаж на території області усіх пам’ятників Леніну. 74 із 81 проголосували «за». Напередодні сесії облради «свободівці» попередили депутатів:  хто не голосуватиме за повалення пам’ятників, на того чекає сміттєвий бак. Про це було сказано на засіданні президії облради. У сесійний зал депутати заходили крізь стрій молодиків. Вони стояли на сходах з першого на другий поверх.  За голосуванням «свободівці» уважно стежили з балкону сесійної зали. Ініціатора рішення про леніноповал  голова Вінницької «Свободи» Олексія Фурмана на сесії не було. Журналіст розмовляв по телефону. (4195 знаків, позитивна тональність)

**

Кандидат в народні депутати Наталя Солейко  (Батьківщина, мажоритарник)– ініціатор ненависної медичної реформи. Заява прес-служби кандидата в нардепи Олександра Мельника. Маємо наслідки «діяльності» Солейко: педіатрія, як галузь на Вінниччині фактично зруйнована, ситуація з так званими сімейними лікарями - взагалі кричуща. Їхня перекваліфікація за 6 місяців в багатопрофільних фахівців в дійсності неможлива. Ось такий маємо приклад «реформ» Солейко. А що буде, коли вона займеться такими ж «реформами» на рівні держави?  (2773 знаки, негативна тональність)

17 жовтня 2014

Самовисуванець, кандидат в народні депутати в 11 окрузі Борис Максимчук розповів на прес-конференції про реальні проблеми в селах Вінницького району, вирішенням яких не займаються депутати. «Проблеми завжди є, проте якщо їх послідовно та головне вчасно вирішувати, то можна дійсно допомогти селянам та, як винагороду, здобути їх довіру і повагу, а це багато означає», - зазначив Борис Максимчук, кандидат у нардепи в 11 окрузі, голова Вінницької обласної організації Європейської партії України (4484 знаки, нейтральна тональність).

20 жовтня 2014

По всьому місту на парканах з’явились криві надписи, зроблені червоною фарбою з балончика «КПУ №14». Як то кажуть, дешево і сердито. Не змогли «агітатори» пройти і повз стіну, пофарбовану навпіл прапором України та прапором кримських татар, що по вулиці Київський, поряд з «Набережним кварталом». (713 знаків, негативна тональність)

**

Одна з вінницьких редакцій отримала цікавий лист з пропозицією розмістити матеріал про мажоритарника  Руслана Демчака, який наразі балотується у народні депутати по 18-му округу від Блоку Петра Порошенка.

До тексту примітка - «Интересует оперативное размещение статьи. Текст прикреплен к письму. Пожалуйста, ознакомьтесь и сообщите Ваш ответ. В связи с агрессивным характером материала готова обсуждать стоимость размещения». Відправник листа – піар-агенція, яку в результаті пошуку через Інтернет знайти так і не вдалося.

«Агресивним» отриманий текст можна назвати хіба що для коректності, по суті – це відверта «чорнуха», яка уже вкотре ллється на українських виборах. Хто ллє? Чомусь саме за тиждень до дня виборів на кандитата від «Блоку Петра Порошенка» вирішили викинути список звинувачень без жодних доказів. Очевидно, автори сподіваються, що виборець не буде шукати другу точку зору, а легко візьме на віру огульні звинувачення, а сам кандидат – не встигне виправдатися. Класична технологія «Чорного піару» в останній передвиборчий тиждень (3860 знаків, нейтральна тональність)

***

20 жовтня у вінницькому прес-клубі мала пройти прес-конференція кількаразового мера Жмеринки, нардепа, колишнього члена фракції регіонів та кандидата в нардепи по 14 округу (Жмеринський, Барський, Тиврівський, Літинський райони) мажоритарника  Віктора Жеребнюка.

Близько, 10.07, після того як нардеп зробив кілька телефонних дзвінків, прес-конференція розпочинається.

Спікер починає розповідати про те що прийшов в парламент два роки тому аби провести реформи, як входив до попередньої більшості у складі групи яка була найбільш незалежною і як ледь не одним з перших прийшов на прохання Порошенка та Заболотного прийти проголосувати 20 лютого.

Тим часом поки Жеребнюк розповідає, про свої благі наміри, за дверима прес-клубу збираються кілька десятків «активістів», судячи з усього організованих іншим кандидатом в народні депутати але по 17 округу (Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький райони), висуванцем від Батьківщини Януарієм Шостаком.

Керівник прес-клубу Наталія Болховська, просить активістів не заважати проведенню прес-конференції, радячи їм дочекатися Жеребнюка надворі, додаючи, що вона орендує приміщення прес-клубу і нестиме відповідальність за майно у випадку чого. Аргумент не діє. Чоловіки ідуть вперед і «відтісняють» журналістку в сторону … Двері відчиняються. Натовп з вигуками «Банду геть!» всередину.

Зчиняється галас. Один із журналістів сказав Януарію заспокоїти людей, яких той привів, натомість, один із соратників Януарія примчав "на допомогу"... Починається сутичка.

Після того як учасників сутички розборонили, люди на деякий час стихають. Віктор Жеребнюк, з вінком над головою, який тримає Януарій Шостак, все ж говорить, те заради чого прийшов (4509 знаків, негативна тональність, мажоритарники)

***

Кандидат в народные депутаты по округу №11, самовыдвиженец Борис Максимчук очень интересный и многогранный человек: предприниматель, спортсмен, политик, общественный деятель, примерный муж и отец двоих детей, активист Майдана, имеет специальное образование по радиоэлектронике и три высших образования (педагог, психолог, юрист). (6197 знаків, позитивна тональність, матеріали на правах реклами)

**

Спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов нагородив дев'ятьох українських військових, які захищали Донецький аеропорт, іменною зброєю – виробництва вінницького "Форту" (750 знаків, позитивна тональність).

21 жовтня 2014

Підприємець, який організував більше 20 успішних бізнесів, знає чотири мови і міг би спокійно цілий рік засмагати десь на екзотичних островах, щодня їздить по селах Вінниччини, спілкуючись з людьми. Він впевнений, що саме з села потрібно розбудовувати країну. Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу No15 Геннадій Кравченко приїхав у село Рахни Лісові Шаргородського району не вперше. Цього разу - на відкриття турніру з боксу між місцевою командою та гостей з Шаргорода (6246 знаків, позитивна тональність, на правах реклами).

**

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з віце-прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом  дав доручення до кінця нинішнього тижня розпочати опалювальний сезон у всіх оселях (619 знаків, позитивна тональність)

**

Вінничанин Борис Максимчук балотується по одномандатному виборчому округу №11. Самовисуванець, голова Вінницької обласної організації «Європейська партія України», провів багато зустрічей з громадами міста та Вінницького району (1863 знаки, позитивна тональність, на правах реклами)

23 жовтня 2014

Звернення Руслана Демчака, мажоритарника, кандидата в народні депутати від Блоку Петра Порошенка  про зміни до законів щодо підзвітності та відповідальності органів державної влади перед народом України; про прийняття першочергового закону ВР щодо забезпечення соціальних виплат та пільг учасникам АТО і членам їх родин, надання тим нашим хлопцям, які цього потребують, статус інвалідів війни. «Я щиро бажаю змін для моєї країни і народу, тому я поділяю курс Президента України Петра Порошенка на підтримку європейського вектору розвитку України» (5039 знаків, нейтральна тональність).

**

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про прокуратуру", який скасовує функцію загального нагляду прокуратури. Відтепер слідство вестиме Державне бюро розслідувань (629 знаків, позитивна тональність)

**

В агітатора, який розклеював листівки за кандидата в нардепи Петра Юрчишина (мажоритарник), стріляли з травматичного пістолета. Як повідомляє прес-служба Петра Юрчишина, агітатори  хотіли вивісити свій плакат, коли до них несподівано під’їхав автомобіль,  із салону якого вискочило кілька молодиків. Невідомі пояснили юнакам, що клеїти плакати тут не можна, бо на дошці уже розміщено агітацію їхнього кандидата у депутати Миколи Катеринчука.

Коли ж ті відмовились, до місця пригоди під’їхало ще два автомобіля , із салону яких вискочило кілька молодиків. У руках одного із них був травматичний пістолет. Конфлікт переріс у стрілянину. Одна із куль влучила у ногу агітатора. В результаті 27-річного хмільничанина забрали до лікарні. Водночас на сайті Європейської партії є інформація, що стрілянину влаштували агітатори Петра Юрчишина (1584 знаки, нейтральна тональність).

 

24 жовтня 2014

На 11 грудня 2014 року за ініціативи кандидата в депутати від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Демчака заплановане проведення Інвестиційного саміту для залучення нових інвестицій в Україну та підтримку перспективних нових проектів. Переваги  даного інвестиційного саміту: можливість  для українського бізнесу представити свої проекти зацікавленим західним інвесторам на їх території;  саміт орієнтований на залучення інвестицій в малий і середній сегмент бізнесу; можливість особисто зустрітися з міжнародними інвесторами і налагодити прямий контакт. (1337 знаків, нейтральна тональність).

**

У жовтні у центрі Немирова просто неба відкрилася інноваційна «Мобільна бібліотека». Користувачем бібліотеки може стати будь-який активний читач, причому абсолютно безкоштовно.  Відкриття бібліотеки було приурочено до Дня вчителя, який традиційно відзначається на початку жовтня. Ініціатором відкриття мобільної бібліотеки в Немирові виступив кандидат в народні депутати від Блоку Петра Порошенка Руслан Демчак  та «Фонд Демчака зі сприяння економічному розвитку регіону».  На корінцях книг розміщуються спеціальні QR-коди, за допомогою яких книги можна безкоштовно завантажити в електронних форматах через публічну мережу Wi-Fi і залишити у себе назавжди. Коди можна зчитати за допомогою камери будь-якого смартфону або планшета. (1700 знаків, позитивна тональність).

 

 

 

Сайт «Моя Вінниця»

Вінницький Інтернет-сайт «Моя Вінниця» висвітлював вибори відносно активно, але цілковито не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «Моя Вінниця»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа. Зважаючи на те, що сайт фінансується міською радою – більшість матеріалів стосувалися діяльності місцевих та центральних органів влади, зокрема, Президента України, Прем’єр-міністра України, а також кандидатів у депутати від Блоку Петра Порошенка.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок реактивного, а не аналітичного висвітлення кампанії.

Президент України Петро Порошенко та  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов не фігурував у жодному матеріалі.

Найактивніше на Інтернет-сайті «Моя Вінниця» були представлені: «Блок Петра Порошенка», Петро Порошенко – Президент, «Народний фронт».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: «Громадянську позицію», КПУ, «Опозиційний блок», Радикальну партію, «Самопоміч», «Свободу», «Сильну Україну», мажоритарників, Арсенія Яценюка – урядовця. Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Олександр Турчинов – спікер, Петро Порошенко – партієць не згадувалися взагалі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: «Блок Петра Порошенка», Петро Порошенко – Президент, «Народний фронт». Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники, «Опозиційний блок», Арсеній Яценюк – урядовець, «Свобода». Переважно  критикували «Батьківщину», Радикальну партію, мажоритарників.

 

Спікери:

Петро Порошенко – Президент

Арсеній Яценюк - урядовець

Блок Петра Порошенка – Олексій Порошенко, Олександр Домбровський, Юлій Мамчур, Володимир Гройсман, Микола Кучер, Мустафа Найєм, Ірина Луценко, Сергій Квіт, Олександр Черненко, Віктор Пинзеник

Народний фронт – Антон Геращенко

Радикальна партія – Володимир Місецький

Свобода – Олексій Фурман

Теми:

15 вересня 2014

За результатами опитування, у парламент проходять п`ять політсил. За «Блок Петра Порошенко» збираються проголосувати 26,8% опитаних, за Радикальну партію Олега Ляшка - 8,1%, «Громадянську позицію»4,8%, «Батьківщину»4,7%, «Народний фронт»3,3%, «Сильну Україна»2,8%, «Свободу» -2,6%, КПУ2%, «Самопоміч»1,3%, «Опозиційний блок»1,2%.

16 вересня 2014

Верховна Рада синхронно з Європарламентом ратифікували Угоду про асоціацію. Порошенко одразу ж і підписав.

17 вересня 2014

8 мажоритарників від Блоку Порошенка на вінницьких округах.

18 вересня 2014

Хто з вінничан іде на парламентські вибори. Володимир Гройсман - четвертий у списку Блоку Порошенка, а на президентському 12-му окрузі суперничатимуть син президента Олексій і голова міської "Свободи" Базелюк. Вінничани представлятимуть такі партії та блоки: «Громадянська позиція» А.Гриценка, «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенка», «Народний Фронт», «Батьківщина», "Свобода", "Правий Сектор", Радикальна партія Ляшка, «Опозиційний блок».

***

22 вересня 2014

Відверте інтерв'ю Президента Петра Порошенка українським телеканалам (604 знаки, позитивна тональність)

23 вересня 2014

Політичні конкуренти народного депутата Олександра Домбровського (округ №11, Вінниця, Вінницький район) приготували чергову політичну провокацію.

Не виключено, що вінничани і мешканці сіл Вінницького району, що входять в виборчий округ №11 побачать у списку одразу ж два прізвища «Домбровський». До такої технології збираються вдатися політичні конкуренти нардепа Олександра Домбровського.

Цього  року Домбровський балотується у команді Президента України – Петра Порошенка  (1110 знаків)

***

На вулицях Вінниці білборди «Батьківщини» і «Сильної України» не містять вихідних даних. (230 знаків, негативна тональність)

24 вересня 2014

Обрання нових депутатів за старою схемою суттєво ускладнює виконання вимог людей, а також перезавантаження і люстрацію влади, про яку заявляв Президент Петро Порошенко (1100 знаків).

25 вересня 2014

Лидерам "Батьківщини", судя по всему, очень нравиться играть в грязные PR-войны на Винниччине (760 знаків, негативна тональність)

***

Президент назвав 7 пріоритетних реформ в Україні (440 знаків, позитивна тональність)

***

Петро Порошенко доручив терміново закрити кордон з Росією (320 знаків, позитивна тональність)

***

Петро Порошенко дозволив переведення дачних та садових будинків у жилі (554 знаки, позитивна тональність)

***

26 вересня 2014

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться лише за місяць, але у Вінниці передвиборну агітацію вже розгорнуто на повну силу. Незважаючи на неоголошену війну з Росією політичні сили не цураються "вішати" власну рекламу по всьому місту.

Усього вдалося зафіксувати близько 54 білборда, 19 сітілайтів та 3 передвиборчі намети. Але про все по порядку. Пропонуємо огляд за кількістю зовнішньої реклами на вулицях.

Перше місце за кількістю агітації по місту посіла ВО “Батьківщина”. За час подорожі ми нарахували близько 29 білбордів та 15 сітілайтів. Біло-червоні агітки з написом “Україна переможе” зустрічалися у різних частинах Вінниці. На деяких ділянках вони розміщувалися фактично “через один”. Часто можна зустріти ще стару агітацію “Батьківщини” із закликами про люстрацію. (367 знаків)

На другому місці опинився “опальний” Опозиційний блок, що є однією з “реінкарнацій” партії Регіонів. У Вінниці розміщено близько 14 білбордів та 4 сітілайта цієї політичної сили. Варто сказати, що виконані вони у звичній для "Партії Регіонів" біло-синій кольоровій гаммі. (911 знаків)

Третє місце з результатом у 6 білбордів займає Ліберальна партія України.

На четвертому місці жовті “борди” з агітацією партії “Сильна Україна” на яких красується незмінний лідер партії Сергій Тігіпко. Політреклама “Сили” з’явилася на вінницьких бордах однією з перших. Усього ми нарахували 6 білбордів у різних частинах Вінниці (255 знаків)

На п’ятому місці опинилася партія "Народний фронт" Олександра Турчинова та Арсенія Яценюка. Нам вдалося зафіксувати три їхніх банера. Цікаво, що одну рекламну площину “Народний Фронт” мирно ділить разом із “Опозиційним блоком”. (234 знаки)

На шосте місце потрапив блок “Лівих сил України”. Два їхніх білборди непримітно висять біля кінцевої тролейбусної зупинки на “Вишенці”. Ще один - поблизу муніципального ринку. “Блок лівих сил України” - молода українська лівоцентристська партія для людей, які поділяють принципи соціальної справедливості” - йдеться на офіційному сайті блоку. Зареєстрована партія 18 серпня 2014 року.

На сьомому місці опинилася партія Анатолія Гриценка “Громадянська позиція”. Нам вдалося зафіксувати лише 2 білборда. Зазначений на борді тираж - 250 екземплярів. Також, перед ринком “Урожай” розмістилася передвиборчий агітаційний намет (239 знаків)

По місту, також, висять старі білборди “Свободи”, що залишилися ще після Дня Незалежності. Можливо це пов’язано з тим, що по-вінницьким мажоритарним округам свободівці не висували власних кандидатів, тому активної передвиборчої кампанії і не ведуть. Хоча біля Центрального ринку та перехрестя вулиць Юності та Келецької агітпалатки діють. (357 знаків)

***

Екскурсію до свого дому влаштував журналістам депутат верховної ради, свободівець Олексій Фурман. Він перший серед ініціаторів акції Вінницькі межигір’я, хто відкрив двері свого помешкання (372 знаки)

***

30 вересня 2014

Народного депутата Нестора Шуфрича побили в Одесі на сходах під будівлею облдержадміністрації. "Він начебто йшов на зустріч з «Опозиційним блоком». Разом із Шуфричем був депутат облради Микола Скорик, колишній голова ОДА. Скорика не побили" (468 знаків, нейтральна)

***

30 вересня в Україні відзначають День працівників освіти. Цього дня в муздрамтеатрі ім. Садовського привітали зі святом освітян області голова облдержадміністрації Анатолій Олійник, голова обласної Ради Сергій Свитко, в.о. Вінницького міського голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов. Завітав на свято освітян депутат обласної ради, депутат в нардепи від Блоку Порошенка Олексій Порошенко. Виступаючи перед присутніми він побажав миру, адже це те, чого прагне вся Україна. Також він наголосив на стратегії нашої держави проголошеної Президентом України Петром Порошенком. (2740 знаків, позитивна)

1 жовтня 2014

1 жовтня кандидати в депутати від «Блоку Петра Порошенка», полковник Юлій Мамчур з Олексієм Порошенком провідали поранених бійців, що лікуються у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону. Після відвідин поранених, гості відповіли на питання журналістів. (4475 знаків, позитивна тональність).

2 жовтня 2014

Олександр Домбровський - людина, яку не зламав режим Януковича. Кандидат в народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Домбровський як давній і вірний соратник Президента України Петра Порошенка міг би й на виборах у жовтні 2014 року з легкістю пройти до парламенту за списком «Блоку Петра Порошенка». Але він обрав інший варіант - вирішив знову балотуватися в окрузі №11 від президентської сили. І цей вчинок свідчить як про впевненість у перемозі, так і про відданість власному слову і своїм виборцям – вінничанам… (4299 знаків, позитивна тональність)

***

Колишні керівники Радикальної партії у Вінницькій області звинувачують лідера партії Олега Ляшка у зрадництві та неправомірному виключенні їх з лав партії. Про це повідомив колишній голова штабу Радикальної партії на виборах президента 2014 року у Вінницькій області Володимир Місецький під час прес-конференції у Вінниці. (2427 знаків, негативна тональність).

3 жовтня 2014

«Блок Петра Порошенка» та Олександр Домбровський впевнено перемагають у Вінниці. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного Вінницьким Центром соціологічних і маркетингових досліджень "СОЦІНФО" у Вінниці в середині вересня. Майже 52% з числа опитаних вінничан проголосували би за Блок Петра Порошенка, якби вибори відбулися найближчим часом. Далеко відстають від нього «Радикальна партія Олега Ляшка» (7,5%), «Громадянська позиція» (5,75%) та «Батьківщина» (5,58%). Інші політичні сили на даний момент можуть не подолати прохідний бар’єр у 5%. Характерно й те, що майже 10% не визначилися – за кого віддадуть свій голос на парламентських виборах 26 жовтня. Саме на цей резерв можуть розраховувати політичні партії у змаганні за жаданими відсотками. (2600 знаків, позитивна тональність).

***

Президент України Петро Порошенко призначив чотирнадцять очільників районних державних адміністрацій на Вінниччині. Відповідні розпорядження Глава держави підписав третього жовтня 2014 року (906 знаків, нейтральна).

***

Президент Петро Порошенко заявив, що підпише Закон про люстрацію. Виступаючи у Львівському національному університеті, Глава держави зазначив, що прийняв рішення підписати Закон про люстрацію через необхідність очищення всього державного апарату. «Впевнений, що позитивного в цьому законі все ж більше, і що Україна буде кращою», - заявив Президент. (1600 знаків, позитивна)

6 жовтня 2014

Президент України – Верховний головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко наголошує на необхідності термінового вирішення всіх питань забезпечення армії перед зимою. Перебуваючи з робочою поїздкою на Житомирщині, Глава держави зазначив, що переглянув стан готовності Збройних Сил України до зими. (1657 знаків, позитивна тональність).

***

На Вінниччині в агітаційних матеріалах (газетах) кандидата у народні депутати по виборчому округу №13 (центр місто Калинівка) Петра Юрчишина для заголовка використовується слоган партії «Блок Петра Порошенка» («Жити по-новому», також на сторінках цих газет поруч із зображеннями кандидата розміщуються зображення Президента України Петра Порошенка. Слід зауважити, що кандидат Петро Юрчишин зареєстрований у ЦВК як самовисуванець, а висуванцем партії «Блок Петра Порошенка» в цьому окрузі зареєстрований Микола Катеринчук. Також у одному з випусків газети із заголовком «Жити по-новому» разом із позитивними публікаціями про Петра Юрчишина надрукована сатирична «Казочка», у тексті якої Верховна Рада зображується як «Верховний Кущ». Нагадаємо, що Петро Юрчишин і в 2012 році балотувався до парламенту по цьому ж округу як самовисуванець (тоді у ВО №13 перемогу здобув Микола Катеринчук, який був висуванцем ВО «Батьківщина») (1025 знаків, нейтральна тональність).  З боку кандидата в депутати Петра Юрчишина – це своєрідний прийом чорного піару  – використання ефекту прив’язки до чужих досягнень та перемог, створення і розповсюдження інформації, направленої на  заплутування потенційних виборців під час процесу.

7 жовтня 2014

17-й виборчий округ (центр – у Ладижині) має 10 кандидатів у народні депутати. Серед них вже є лідер – це вінничанин Микола Кучер («Блок Петра Порошенка») - керівник департаменту з виробництва продукції рослинництва і тваринництва «Миронівськогохлібопродукту», який у 2012 році також змагався за мандат народної довіри на цьому окрузі, і його підтримала 41 тисяча жителів цього регіону (40% голосів). На прес-конференції, що відбулась після реєстрації Кучера кандидатом у народні депутати, журналісти дізнались, що Микола Кучер дійсно тримається заявленого курсу Петра Порошенка. Підтримує мирний план Президента, виступає за об’єднання демократичних сил в Парламенті та люстрацію «януковичів». Займає жорстку позицію до російської агресії і окупації українських територій. (1673 знаки, нейтральна тональність, матеріал подано на правах реклами)

***

Володимир Гройсман - четвертий номер у списку від «Блоку Петра Порошенка» представив команду від Вінниччини, яка балотується у депутати Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка». Представлення відбулось в залі Будинку офіцерів. «Один в полі не воїн» - саме таким висловом розпочалось представлення Гройсманом вінничан у вищій законодавчий орган країни – Верховну Раду. «На рівні нашої області в нас справжня команда - команда, яка здатна ефективно працювати для втілення реформ», - сказав він (6583 знаки, позитивна тональність).

**

Президент України Петро Порошенко наголошує на важливості відновлення контролю за державним кордоном на територіях, які окуповані терористами, для подальшої реалізації Мирного плану. Звертаючись до прикордонників під час відвідання окремої комендатури охорони Державної прикордонної служби України, Президент заявив про необхідність перекриття кордону, аби запобігти проникненню військової техніки, озброєнь, найманців (2728 знаків, позитивна тональність).

8 жовтня 2014

Грандіозний розкол в оточенні Юлії Тимошенко, після якого її соратники Олександр Турчинов з Арсенієм Яценюком пішли на вибори окремим "Народним фронтом", мало позначився по середовищі вінницького осередку партії "Батьківщина". Тут, тихе "болото", яке утворилось ще на початку 2000-х продовжує засмоктувати пил активістів, та не допускати до партійної влади людей із активною життєвою позицією. Панують лише "бабки". Таке становище вінницьких "юлєведов" вже за три тижні призведе до сумного для "Батьківщини" результату виборів до Верховної Ради. При чому вінницький "провал", колись базового для себе регіону, у значній мірі благословила сама Юлія Тимошенко, пускаючи на керівні посади політзаробітчан (6576 знаків, негативна тональність)

**

Основою 14-ї окремої механізованої бригади стануть бійці з 51-ї окремої механізованої бригади, які найкраще себе проявили під час проведення антитерористичної операції на Донбасі. Таке рішення, 8 жовтня, прийняв Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час зустрічі з бійцями та командирами 51-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (2624 знаки, позитивна тональність).

**

«Від сьогодні Уряд погашає боргові зобов’язання міст, районів, сіл за житлово-комунальні послуги, в тому числі за природний газ, тому що треба готуватися до опалювального сезону», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 8 жовтня. «Уряд із сьогоднішнього дня розпочинає безпрецедентне погашення боргів за спожиті енергоносії по всій території України і виділяє 7,3 мільярда гривень місцевим бюджетам на погашення їхньої заборгованості за житлово-комунальні послуги», - повідомив Прем’єр-міністр України (2013 знаків, позитивна тональність).

**

Український політик та громадський діяч, радник Президента України – Микола Томенко (Блок Петра Порошенка) під час спілкування зі студентами Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова сказав, що Україну потрібно об’єднувати не автоматом, а цінностями, ідеями європейськими, соціальними, освітніми й духовними стандартами. Він переконаний, що патріотизм виховується з любові до свого рідного села, містечка, що дає повагу й любов до України. (6601 знак, позитивна тональність).

9 жовтня 2014

Український журналіст, кандидат у народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм ініціює скасування системи акредитації для журналістів в органах влади. Про це він сказав під час зустрічі з журналістами у Вінниці. (682 знаки, позитивна тональність).

11 жовтня 2014

Із 32 депутатів, які були у "Батьківщини" в обласній раді залишилось лиш 20. Двоє депутатів Вінницької обласної ради Андрій Кутинський та Володимир Костюк написали заяви на вихід з партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Про це під час 27 сесії Вінницької обласної ради 10 жовтня повідомив голова Вінницької облради Сергій Свитко. (1067 знаків, нейтральна тональність)

***

11 жовтня Президент України Петро Порошенко прибув з робочою поїздкою до Донецької області. У районі міста Курахове за 32 кілометри від Донецька Президент оглянув фортифікаційні споруди. Курахове стало першим пунктом робочої поїздки Глави держави до Донецької та Луганської областей. Петро Порошенко перевірив опорно-дозорний пункт Збройних Сил України. (957 знаків, нейтральна тональність).

12 жовтня 2014

Народний депутат України Ірина Луценко (Блок Петра Порошенка) об’їздивши східний регіон України зазначила, що в людей на сході лише одне бажання – там люди хочуть миру. Про це Луценко сказала сьогодні під час ефіру на вінницькому телеканалі. Вона розповіла, що разом із Іриною Геращенко й Марією Іоновою (також народні депутати – ред.) їх закріпили за східними регіонами України й вони провели там багато зустрічей із тимчасово-переміщеними людьми. (1371 знаків, позитивна тональність)

**

13 жовтня 2014

Керівник обласного штабу Радикальної партії Ляшка на Вінниччині Віктор Качур розтрощив джипом "москвич". Це вже не перша аварія, де фігурує Качур. Віктор Качур 12 жовтня вранці розтрощив своїм джипом "Тойота" старенький "Москвич" із жінкою-пасажиром, яка після аварії була госпіталізована до лікарні. Як повідомляють правоохоронці дорожньо-транспортна пригода за участі Качура сталася біля селища Вороновиця у Вінницькому районі (2620 знаків, негативна тональність).

**

Антон Геращенко рассказал о войне, бандформированиях и будущих зарплатах в милиции. Интервью с советником министра МВД, кандидатом в депутаты от «Народного фронта»  Антоном Геращенко (14658 знаків, позитивна тональність).

**

Звернення Президента України щодо реалізації Мирного плану та зміцнення обороноздатності держави (9248 знаків, позитивна тональність)

**

Екс-голова Теплицької РДА знявся з виборів на Вінниччині. Василь Романюк висувався кандидатом у народні депутати на позачергових виборах Верховної Ради по одномандатному окрузі №17 у Вінницькій області. Центральна виборча комісія задовольнила заяву колишнього голови Теплицької районної державної адміністрації Василя Романюка (мажоритарника) й скасувала його реєстрацію кандидатом у народні депутати на позачергових виборах Верховної Ради по одномандатному округу №17 у Вінницькій області (1230 знаків, нейтральна тональність).

**

Глава держави Петро Порошенко призначив народного депутата України та кандидата від «Блоку Петра Порошенка» по округу № 11 у Вінниці Олександра Домбровського своїм Радником. Про це йдеться в Указі Президента України № 781/2014 від 13 жовтня (800 знаків, нейтральна тональність).

14 жовтня 2014

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт вважає, що створення конкурентоздатних з репутацією світового рівня вищих навчальних закладів дозволить викорінити корупцію в них. Про це С.Квіт («Блок Петра Порошенка») сказав під час візиту на Вінниччину. За його словами, корупція – це соціальна проблема і викорінити корупцію в державі можна, тільки провівши системні зміни в усіх галузях життя, але це так просто й одномоментно зробити не можливо (2088 знаків, нейтральна тональність).

16 жовтня 2014

17 октября в 12:00 в Жмеринке возле Дома культуры железнодорожников (г. Жмеринка, ул. Богдана Хмельницкого, 1) местные активисты Майдана проведут акцию "Был депутатом - больше не лезь!", во время которой призовут винничан не допустить избрания действующего депутата Верховной Рады от Партии регионов Виктора Жеребнюка (мажоритарщик), который снова баллотируется в парламент по мажоритарному округу №14. (890 знаків, негативна тональність)

17 жовтня 2014

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Документ № 1680-VII визначає тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевої влади в окремих районах Донецької і Луганської областей (2501 знаки, нейтральна тональність)

19 жовтня 2014

Редакція газети «Місто» отримала цікавий лист з пропозицією розмістити матеріал про Руслана Демчака,  який наразі балотується у народні депутати по 18-му округу від Блоку Петра Порошенка. До тексту примітка - «Интересует оперативное размещение статьи. Текст прикреплен к письму. Пожалуйста, ознакомьтесь и сообщите Ваш ответ. В связи с агрессивным характером материала готова обсуждать стоимость размещения». Відправник листа – піар-агенція, яку в результаті пошуку через Інтернет знайти так і не вдалося.

«Агресивним» отриманий текст можна назвати хіба що для коректності, по суті – це відверта «чорнуха», яка уже вкотре ллється на українських виборах. Хто ллє? Чомусь саме за тиждень до дня виборів на кандидата від «Блоку Петра Порошенка» вирішили викинути список звинувачень без жодних доказів. Очевидно, автори сподіваються, що виборець не буде шукати другу точку зору, а легко візьме на віру огульні звинувачення, а сам кандидат – не встигне виправдатися. Класична технологія «Чорного піару» в останній передвиборчий тиждень (3830 знаків, нейтральна тональність).

20 жовтня 2014

У Вінниці невідомі особи під керівництвом «тимошенківця» Януарія Шостака зірвали прес-конференцію одного із кандидатів у депутати Верховної Ради, колишнього регіонала Віктора Жеребнюка, а невідомі скоїли напад на журналістів, які прийшли послухати заяву нардепа. Серед агресивних молодиків була помічена прес-секретар вінницького обласного осередку партії «Батьківщина» Марина Карабай. Агресивно поводив себе по відношенню до журналістів й обзивав усіх «продажними журналістами» не даючи будь-кому щось йому заперечити кандидат у нардепи від партії «Батьківщина» Януарій Шостак, який і приніс на цю прес-конференцію вінок з гробом. Після пропозиції допомогти відмити яйця, які кидались у приміщення прес-клубу, Шостак відмовився.

Колишній же регіонал Віктор Жеребнюк, прес-конференцію якого й було зірвано за непідтвердженими даними ніби-то хотів заявити про зняття з виборів, а йому завадили. Пізніше на камери Жеребнюк заявив про підтримку Президента (2252 знаки, негативна тональність).

***

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з Віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом дав доручення до кінця поточного тижня розпочати опалення всіх без винятку осель у країні (1507 знаків, позитивна тональність)

21 жовтня 2014

20 жовтня на засіданні Верховної Ради України народні депутати не підтримали, навіть не спромоглися внести до порядку денного, законопроект про надання військовослужбовцям на Сході права голосувати на виборах 26 жовтня. Серед тих, хто натиснув кнопку "за" були лише представники «УДАРу», «Свободи» та позафракційні депутати. На думку парламентарія, кандидата в нардепи від «Блоку Петра Порошенка»  Олександра Домбровського, ця Верховна Рада уже вкотре продемонструвала свою професійну неспроможність, і вчорашнім голосуванням ще раз підтвердила правильність рішення Президента України щодо її розпуску (1202 знаки, нейтральна тональність)

***

22 жовтня 2014

Колишній міністр фінансів, кандидат в народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Віктор Пинзеник переконаний, що сільське господарство – це сектор, який може дати швидкий прорив й велику віддачу. Про це Пинзеник сказав під час відвідання Вінниці. На його думку, перше, що країна має зробити – це зробити прогнозованими обмінний курс й зняти ризик інфляції (1762 знаки, нейтральна тональність).

**

Колишній голова Комітету Виборців України, кандидат в народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Черненко вважає, що боротьба правоохоронців із підкупом виборців на сьогодні більше схожа на імітацію. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні під час прес-конференції у Вінниці. За словами Черненка, сьогодні правоохоронні органи та органи прокуратури не роблять те, що б вони мали б робити згідно законодавства, в першу чергу, по забезпеченню чесних і прозорих виборів (1797 знаків, нейтральна тональність).

23 жовтня 2014

Президент Росії Володимир Путін хоче створити прокремлівську групу у новій Раді, яка має завдання повалити Президента України Петра Порошенка. Про це заявив екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов. За словами Ілларіонова, серед кандидатів до Ради є чимало прокремлівських тушок, у тому числі і в складі демократичних сил. Ілларіонов каже, що Путін поставив завдання створити максимально велику групу депутатів, яка б змогла блокувати роботу Ради. Більше того, екс-радник точно називає терміни, який дав Путін на повалення Порошенка – до кінця 2015 року (1454 знаки, нейтральна тональність)

***

«Блок Петра Порошенка» у Вінницькій області закликав всі політичні сили, що беруть участь у дострокових парламентських виборах, підписати угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів, щоб забезпечити право вінничан на волевиявлення і чесний та прозорий підрахунок голосів. Про це йдеться у публічному зверненні виборчого штабу «Блоку Петра Порошенка» у Вінницькій області, яке є у розпорядженні редакції (2568 знаків, позитивна тональність).

24 жовтня 2014

23 жовтня «Блок Петра Порошенка» у Вінницькій області закликав всі політичні сили, що беруть участь у дострокових парламентських виборах, підписати Угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів, щоб забезпечити право вінничан на волевиявлення і чесний та прозорий підрахунок голосів. І вже 24 жовтня, під час засідання «круглого столу» Угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів представниками політичних партій підписали: «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч», «Народний фронт», «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина» та «Блок лівих сил» (900 знаків, позитивна тональність).

 

 

 

Основні медіаефекти, маніпуляції, фейки, приклади джинси.

Новини про політичні партії подавалися як інформаційні, а не агітаційні. Серед маніпуляційних прийомів варто відзначити формування довіри аудиторії. Деякі матеріали носять ознаки джинси, як от про кандидата-мажоритарника Олександра Домбровського на сайті «Моя Вінниця» (наприклад, інтерв’ю Євгена Марчука на підтримку цього кандидата); звернення «Блоку Петра Порошенка» у Вінницькій області до всіх політичних сил, що беруть участь у дострокових парламентських виборах, підписати угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів, щоб забезпечити право вінничан на волевиявлення і чесний та прозорий підрахунок голосів (Моя Вінниця); стаття про відкриття турніру з боксу за участю мажоритарника Геннадія Кравченка (20 хвилин), звернення Руслана Демчака, мажоритарника, кандидата в народні депутати від «Блоку Петра Порошенка»  про зміни до законів щодо підзвітності та відповідальності органів державної влади перед народом України (20 хвилин).

У якості критики Петра Порошенка – Президента сайт «20 хвилин» передрукував матеріал головного редактора «Дзеркало тижня» Юлії Мостової – дружини лідера  Громадянської позиції Анатолія Гриценка. Подібні дії можна назвати маніпуляцією на основі створення іміджу.

Простежувалася маніпуляція на основі прийомів зосередження уваги на особистості кандидата, який має  ознаки харизматичного лідера.

На висвітлення виборчої кампанії Інтернет-сайтом «Моя Вінниця» суттєво впливали такі фактори як редакційна політика ЗМІ, підпорядкована членам провладного блоку.

Маніпулятивний вплив на конкретні інтереси й потреби використав сайт «20 хвилин», представивши представника «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула як фахівця, що знає як вийти з газової кризи в зимовий період. Маніпуляцією можна вважати результати соціологічного опитування, проведеного Вінницьким Центром соціологічних і маркетингових досліджень «СОЦІНФО» у Вінниці. Зазначається, зокрема, що майже 52% з числа опитаних вінничан проголосували би за «Блок Петра Порошенка» (сайт «Моя Вінниця»). Кандидат в депутати, мажоритарник Петро Юрчишин вдався до прийому «чорного піару»  – використання ефекту прив’язки до чужих досягнень та перемог, створення і розповсюдження інформації, направленої на  заплутування потенційних виборців під час процесу. До «чорного піару» вдалися й невідомі конкуренти кандидата в нардепи по 18 виборчого округу від «Блоку Петра Порошенка» Руслана Демчака.

Обидва досліджувані сайти, опублікували негативну реакцію на інформацію про те, що одна з вінницьких редакцій отримала цікавий лист з пропозицією розмістити матеріал про мажоритарника  Руслана Демчака, який наразі балотується у народні депутати по 18-му округу від «Блоку Петра Порошенка». До тексту примітка - «Интересует оперативное размещение статьи. Текст прикреплен к письму. Пожалуйста, ознакомьтесь и сообщите Ваш ответ. В связи с агрессивным характером материала готова обсуждать стоимость размещения». Відправник листа – піар-агенція, яку в результаті пошуку через Інтернет знайти так і не вдалося. «Агресивним» отриманий текст можна назвати хіба що для коректності, по суті – це відверта «чорнуха», яка уже вкотре ллється на українських виборах. Хто ллє? Чомусь саме за тиждень до дня виборів на кандидата від «Блоку Петра Порошенка» вирішили викинути список звинувачень без жодних доказів. Очевидно, автори сподіваються, що виборець не буде шукати другу точку зору, а легко візьме на віру огульні звинувачення, а сам кандидат – не встигне виправдатися. Інтернет-сайти подібні виборчі технології назвали класичним прикладом «чорного піару».

Рекламні матеріали марковано відповідною позначкою.