укр eng

Проміжний звіт за результати моніторингу сумських інтернет-видань з 30.07 по 19.08.2012 року


З 29.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Сумська область

Проміжний звіт за результати моніторингу сумських інтернет-видань з 30.07 по 19.08.2012 року

Регіон: Сумська область

 

Моніторинг включає аналіз 3-х регіональних інтернет-видань:

–       «Сотня»

–       «Всі Суми»

–       «XPRESS»

 

Загальні тенденції.

Інтернет-видання Сумщини не проявляють  активність у передвиборчому періоді. Якщо за тиждень 2-3 публікації, то … Найбільш активною є «XPRESS». Але у цього видання спостерігається спрямованість на підтримку Партії регіонів і її кандидатів. І проти кандидатів від протилежних сил. Із опозиційних кандидатів загрозу для владних кандидатів представляють Олег Медуниця та Володимир Шульга. Саме їм у негативній тональності і приділило видання найбільше уваги. У звітному періоді розпочалась кампанія по висуненню кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах. Практично всі публікації у всіх інтернет-виданнях мали іміджевий характер.

 

Головні теми тижня

«На Сумщині застосовують технологію кандидатів-двійників: по Шосткинському округу йтиме два Миколи Ноги», «Вибори-2012. Про дивні речі і зіпсований чеснометр», «Реінкарнація: екс-президент Віктор Ющенко повертається на Сумщину в особі брата Петра», «Юрий Чмырь прокомментировал «клонирование» Ноги», «Родильный дом в Конотопе будет полностью готов к концу октября», «Виборців Сумщини, які заглянуть у декларації про майно та доходи кандидатів, чекають сюрпризи», «Секретар міськради Олексій Мовчан зупинив будівництво, проти якого протестували сумчани», «Юрий Чмырь: «Наша задача — развивать садоводство»». Про дослідження руху «Чесно», «Сумчанам приносять листи від Чмиря, де він скаржиться, що на Партію регіонів тиснуть», «Честная подстава: главный “ударовец” области объяснил, почему его вычеркнули из списка», «Задвинули: Клочко и Лысенко - во второй сотне оппозиционного списка» (про список партії Батьківщина»), «Александр Костенко поможет «белопольскому соловью» стать знаменитым. Ты не один – мы вместе, благотворительный фонд», «Ралі-рейд «Баха 1000»,  «Первые лица государства приедут на Сумщину открывать жилой дом», «Cумська делегація на XIV з'їзді Партії регіонів», публікації про висунення кандидатів у округах. «Сумські комуністи йдуть в Раду шістьма мажоритарниками і двома списочниками», «Партія УДАР Віталія Кличка представила кандидатів в округах Сумської області», «Азаров уехал: жизнь города вернулась в свое русло», «Счастье привалило: Азаров едет в Сумы», «Тепер один у полі воїн», «Правительство защитит интересы селян в части повышения закупочных цен на молоко», «Сумські регіонали відновлюють роботу ліфтів», «Николай Азаров: «На Сумщине есть положительные подвижки»», «Кандидаты от Партии регионов по Сумщине и их дела», «Олександр Волков стверджує, що чорний піар проти нього замовив «товариш з опозиції»», «Причини загибелі активіста «Свободи» перевірять більш ретельно», «На Сумщині буде створений Центр автоспорту України».

Тенденції висвітлення діяльності політичних партій друкованими ЗМІ

У публікаціях «XPRESS» спостерігається спрямованість на підтримку Партії регіонів і її кандидатів та проти кандидатів від опозиційних партій. Надто багато уваги «XPRESS» приділила Олександру Костенку, Володимиру Токарю, досягненням ПРУ в регіоні.

«Всі Суми» та «XPRESS» вирізнилися тим, що приділили майже всю увагу або потенційним кандидатам від влади, або їх майбутнім технічним кандидатам.

Коротку і врівноважену інформацію без особливих коментарів подавала «Сотня». Найбільшою інтенсивність подачі інформації вирізняється «XPRESS». Але судячи по тому, що за один день масовано подається інформація про одну із сторін (влада, за 09.08 – 8 тем на її користь), складається враження, що це видання не є незалежним.

Тональність інформації

«Сотня» подає інформацію у нейтральній тональності. У «XPRESS» вся інформація про представників опозиційних сил негативна, про провладних кандидатів і ПР – позитивна або нейтральна.

Негативну тональність мали публікації у «Всі суми» та «XPRESS»: «Задвинули: Клочко и Лысенко - во второй сотне оппозиционного списка» про формування списку кандидатів від опозиції. А також у «XPRESS»: «Свято-Воскресенський храм у Сумах отримав кошти від кандидата в нардепи і надав йому можливість агітувати серед прихожан» про Олександра Волкова. Майже кожен день це видання ряснить публікаціями у позитивній тональності на користь влади та ПРУ. Наприклад: «Юрий Чмырь: «Сумщина станет театральной Меккой», «Сумщина становится центром автомобильного спорта Украины», «Сумщина должна станет столицей мирового кадетского движения». Ну прямо таки за чинної влади Сумщина набула перспективи стати «Нью-Васюками» номер 1

Інформації з негативною тональністю: проти опозиції – 3043 зн. та ПР – 4382 зн., самовисуванців – 2693 зн. З нейтральною найбільше про ПР – 25195 зн., найменше – про «Свободу» – 3598 зн., повністю відсутня про «Україно – вперед». Позитивна тональність у публікаціях лише на користь ПР – 14850 зн., та її кандидатів самовисуванців  – 10111.

Спікери

Юрій Чмирь,  Віталій Кличко – голова партії «Удар», Ігор Тесленко – кандидат по ВО 157, Анатолій Єпіфанов – кандидат по ВО 157, Олександр Костенко – кандидат по ВО 157, Олексій Мовчан – секретар Сумської міськради, кандидат по ВО 157, заступник губернатора Сергій Слизький, Володимир Токар - кандидат по ВО 158, Микола Азаров, Петро Симоненко, Олександр Волков.

Маніпуляції та медіаефекти

Не помічено.